Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #15

X-Man #15

X-Man #15

"Turning Point"

Postacie
Cytat

Threnody: "Why're you moping up on the beach? You should be enjoying yourself... the sun... the water... and ME for that matter!"

Streszczenie

Po raz pierwszy od wielu miesięcy Nate Grey zna miejsce, w którym się znajduje - to ruiny stanowiące jego świat, Age of Apocalypse. Pośród zgliszczy znajduje Forge'a. Uszczęśliwiony rzuca się by przywitać przybranego ojca, opowiadając mu o swoim zwariowanym śnie, o innym świecie. Mechaniczny geniusz przerywa mu, śmiejąc się, że jak zwykle popełnia ten sam błąd - uznaje sen za rzeczywistość. Nate obecnie śni, a Forge przyszedł by ostrzec go. Nic się w nowym świecie nie zmieniło, nadal albo będzie siebie kontrolował, albo zrobią to za niego inni, nadużywając jego potężnego potencjału. Chwilę po tym obraz się rozpływa, a Nate budzi się na wzgórzu, z Madelyne obok niego - stara się wytłumaczyć co właśnie mu się śniło i dowiedzieć się dlaczego niedawno zniknęła, ale znowu się budzi - tym razem naprawdę.


Obudził go pocałunek Threnody, a miejscem pobudki jest górskie schronisko wypełnione rannymi. Przyczyną tak wielu urazów były trzęsienia ziemi i lawina, które Nate spowodował podczas walki z Exodusem [X-Man #14 i Cable #30-31 - przyp. Maelstrom]. Telekinetyk jest zaszokowany cierpieniem jakie spowodował, ale Thren zapewnia, że zrobił wszystko, żeby powstrzymać tego głodnego energii życiowej potwora, a tak naprawdę to Cable i Blaquesmith nie chcieli go puścić i szczuli Grey'a na niego. Słysząc, że nie może być pewien nawet własnego odpowiednika w tej rzeczywistości, Nate nabiera podejrzeń nawet do swojej towarzyszki, która przecież kiedyś służyła Sinisterowi i sonduje ją telepatycznie, by się upewnić o jej niewinności. W jej umyśle zastaje chaos, pełen śmierci, krzykow, z Essexem pośrodku - osobowość dziewczyny jest pod tym wszystkim, ale X-Man jest zbyt wyczerpany swoimi ostatnimi wyczynami, by się przebić do niej. Po wycofaniu się zastaje swoją przyjaciólkę nieprzytomną. Wysiłek, jakim było sfrosowanie blokad jej umysłu, które założył Sinister, był zbyt duży jak na jego nadwątlone siły; siada na pobliskim fotelu rozmyślając nad tym, czy takie brutalne wejście w czyjś umysł nie czyni go tym, czego Forge zawsze się obwiał. Z drugiej stony zastanawia się nad chaosem, który zastał w umyśle Threnody. Dochodzi do wniosku, że wiele z tym wspólnego mają urządzenia Sinistera na jej głowie, więc chce je usunąć. Kiedy je dotyka, budzi ich posiadaczkę która chce go ostrzec, ale jest już za późno - poluzowanie implantów powoduje wybuch energii, które pochłonęła. Nate odruchowo chroni pozostałych mieszkańcow schroniska kierując cały wybuch w górę, co wyrzuca ich oboje daleko w las.


W Paryżu kąpie się kobieta wydająca się być Madalyne Pryor, będąca gościem Selene. Nie pamięta swojej przeszłości, nie wie nawet gdzie nauczyła się płynnie mówić po francusku. Nie potrafi też odpowiedzieć służącej, dlaczego rany po wczorajszym wypadku zniknęły bez najmniejszego śladu. Zezłoszczona odsyła speszoną pokojówkę.


Threnody budzi się po wypadku. Poprawia swoje implanty i chce zostawić X-Mana na śniegu - w końcu to pogwałcenie jej prywatności sprawiło, że odruchowo wypuściła całą energię, a nie samo ruszenie implantu. Stwierdza jednak, że gdzieś zniknęła łatwość, z jaką opuszczała ludzi. A przynajmniej nie jest łatwo opuścić Nate'a Grey'a. Wraca do niego i pomaga mu wstać.


W siedzibie Hellfire Club Holocaust rozmawia z Sebastianem Shawem i Tessą [obecnie zwaną Sage], gdy ta nagle wykrywa obraz kogoś za ich plecami z umysłu kryształowego giganta. Ten ktoś jedną ręką powala Czarnego Króla, a jego telepatia jest wystarczająca by to samo zrobić z jego przyboczną "jasnowidzącą". To Onslaught, który rekrutuje przybysza z innej rzeczywistości do schwytania i przyniesienia mu chłopca imieniem Nate Grey...


Grecja. Threnody i X-Man przylecieli tu, aby wypocząć, ale chłopak nie może przestać myśleć o tym, że niedługo może umrzeć, zabity przez własną moc. Dzieli się tym z Threnody, ale ta nie jest zaskoczona - mówi mu tylko, że nie zginie jeśli nie będzie nadużywał swoich umiejętności. Twierdzi, że jeśli odpocznie i nie będzie się przemęczał, to się nie wypali. Porównuje go do Cable'a, który ma identyczną moc, a jednak jest o wiele, wiele starszy. Nate zastanawia się, czy nie taki sens miał sen o Forge'u... Nagle, osłoniony przez Onsluaghta przed psionicznym wykryciem Holocaust rzuca cień na niczego niespodziewającego się mutanta...

Autor: Maelstrom

Galeria numeru

X-Man #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.