Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #8

X-Man #8

X-Man #8

"Hitting Bottom"

Postacie
Cytat

Rex: "You've wasted my time. Now, I'm wasting you."

Streszczenie

Zmęczony ostatnimi wydarzeniami Nate zaciągnął się jako pomocnik na jacht wycieczkowy "Wendi". Chciał jak najszybciej opuścić Paryż i zapomnieć o Madelyne. O ile pierwsze zamierzenie udało się zrealizować - jest na jachcie na pełnym morzu, to wciąż powracają wspomnienia o dziewczynie, której zaufał, a która go opuściła. Wie, ze musi się czymś zająć, bo inaczej wspomnienia nie dadzą mu spokoju. Ale zaczepiony przez atrakcyjną Susan, po krótkiej rozmowie ucieka pod pokład, mimo że dziewczyna była nim wyraźnie zainteresowana. Boi się, bo wydaje mu się, że każdy komu pozwoli się do siebie zbliżyć kończy martwy. Poza tym czuje, że ma w sobie coś czego nie potrafi kontrolować. To coś nasila się, powodując nienasycone pragnienie. Nate zabiera butelkę z tacy przechodzącego obok kelnera i nie zważając na jego protesty pociąga solidny łyk. Nieprzyzwyczajony do alkoholu chłopak wydaje z siebie okrzyk zadowolenia, choć dzwoni mu w uszach od mocnego trunku. Wokół jego głowy rozpala się poświata energii.


Baltimore w stanie Maryland. Ukryty na pokładzie opuszczonej fregaty Blaquesmith siedzi przed sporym ekranem, na którym wyświetla się mapa północnej półkuli. Jego uwagę przyciąga potężny wybuch energii psionicznej, zlokalizowany gdzieś na Morzu Śródziemnym. Widział już coś takiego i wcale mu się to nie podoba. Odczyty wychodzą poza skalę, a wzór energii jest identyczny z Cable'em. Blaquesmith został ostrzeżony, że ten dzień może nadejść, ale nie spodziewał się, że będzie aż tak źle.


"Wendi". Nate zaspokaja niespodziewanie silne łaknienie, pochłaniając kolejne porcje kurczaka, a obecni przy tym członkowie załogi patrzą na niego zdziwieni. Kiedy jeden z mężczyzn mówi mu, że więcej nie dostanie, Nate unosi go telekinetycznie nad ziemię. Mężczyzna jest przerażony, a jego kompan próbuje uciekać, ale Nate zatrzymuje i jego. Z łatwością wymazuje z ich pamięci ostatnie kilka chwil, ale uświadamia sobie, że zrobił coś złego, coś czego nie powinien był robić. W tym momencie dopada go nagła słabość. Na oczach obu mężczyzn Nate traci przytomność i pada na podłogę.


Noc. Do pogrążonego we śnie jachtu podpływa tajemniczy płetwonurek. Chwyta się burty, podciąga się i wchodzi na pokład. To Rex! Łowca zdejmuje strój płetwonurka, gdy nagle dostrzega go jeden z marynarzy, który bierze go za pasażera. Niestety za późno zrozumie swoją pomyłkę. W tym czasie Nate budzi się w swojej kajucie z potwornym bólem głowy. Żeby sobie ulżyć przemywa twarz nad umywalką. Lecz gdy spogląda w lustro ogarnia go przerażenie - oto widzi twarz wymizerowanego starca. "Nie!" - chłopak z krzykiem tłucze szkło. W pozostałych w ramie odłamkach widzi już normalne "młode" odbicie, ale jest zbyt poruszony, żeby spać. Postanawia wyjść na pokład. Ale widok, który ukazuje się jego oczom wprawia go w jeszcze większy szok. Żagle są podarte, a pokład lepi się od krwi martwego marynarza. Młody mutant nie widzi mordercy, ale postanawia natychmiast go odnaleźć. W końcu jest telepatą. Jednak Rex nie karze na siebie długo czekać. Uzbrojony w dwa długie noże skacze na chłopaka z masztu, gdzie się wcześniej zaczaił. Nate w tym samym momencie wyczuwa jego obecność, ale pomimo utraty przewagi zaskoczenia Rex'owi udaje się uderzyć w chłopaka i powalić go samą swoją szybkością i ciężarem. Nate nie daje jednak za wygraną, szybko staje na nogi i potężnym uderzeniem telekinezy wyrzuca Rex'a za burtę.


Tymczasem w Baltimore silne wyładowanie niszczy większość czujników Blaquesmith'a. Niski przybysz z przyszłości widział jednak wystarczająco dużo, żeby ocenić zagrożenie. Mutant, którego wykrył ma bio-sygnaturę prawie identyczny z Cable'em, ale pozbawiony tłumiącego efektu techno-organicznego wirusa. Tak wielka moc nie może pozostać niesprawdzona, więc Blaquesmith wyrusza, żeby dowiedzieć się więcej. Dziób służącej mu za kryjówkę fregaty otwiera się, a ze środka wylatuje pojazd powietrzny dziwnej konstrukcji.


Jacht "Wendi". Pokiereszowany, ociekający wodą Rex wdrapuje się z powrotem na pokład. Stając za plecami Nate'a pyta czy ten nadal tęskni za rudą. Jest przekonany, że nie, ponieważ uważa, że chłopakowi podobnie jak jemu zależy tylko na potędze. Powołuje się przy tym na wydarzenia w Szwajcarii. Rozwścieczony zarzutami Nate rzuca się na przeciwnika, ale po kilku skutecznych, wspomaganych telekinezą ciosach, z zaskoczeniem odkrywa, że jego siły słabną. Momentalnie wykorzystuje to Rex, powalając osłabionego przeciwnika kopnięciem w szyję. Nate sprawia wrażenie niezdolnego do dalszej walki, co według Rex'a świadczy o tym, że przedwcześnie się wypalił i na nic już nie przyda się Sugarman'owi. Wyciąga z kabury pistolet i przykłada go Nate'owi pod brodę. "Żegnaj Nate. Czas umierać." Z ostatnim słowem w oczach łowcy gaśnie życie. Jego ciało osuwa się na ziemię, a oczom Nate'a ukazuje się jego wybawca - Dark Beast. "Myślę, że nadszedł czas, żebyś zrozumiał po co jesteś na tej planecie. I dlaczego wszyscy tak bardzo pragną cię zdobyć." mówi McCoy "Nie zgodzisz się?"

Autor: Toranga

Galeria numeru

X-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.