Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #16

X-Man #16

X-Man #16

"Survivors of the Storm"

Postacie
Cytat

Threnody (o X-Manie): "I think that kid makes enemies even faster than I do."

Streszczenie

Uderzenie Holocausta posyła Nate'a na skały, powodując ich osunięcię się, któremu zapobiega tylko telekineza młodego mutanta. Widząc to, energetyczna istota strzela promieniem, który niszczy całą górę, przysypując wszystkich plażowiczów. Nagły przypływ bólu z zewnątrz zwraca uwagę Threnody, która wychodzi na brzeg by w miejscu, gdzie kiedyś była plaża zastać stosy gruzu.


Nate wydostaje się spod rumowiska, wynosząc na rękach ledwo żywą dziewczynę. Z wściekłością atakuje swojego wroga, odciągając jego uwagę od bezbronych ludzi.


W Paryżu Madylene Pryor i jej służąca otwierają pokój, w którym leżą dziesiątki wysuszonych zwłok. Zastaje ich w nim Selene, właścicielka posiadłości, nieśmiertelna członkini Externali czerpiąca siłę z energii życiowej innych ludzi. Oznajmia, że nadciąga zagrożenie, jakiego jeszcze nie spotkała w ciągu swego wiekowego życia.


Podczas walki Holocaust stara się przeciągnąć przeciwnika na swoją stronę, a gdy to nie skutkuje, mówi mu, że jego nowy pan twierdzi, iż Nate umrze, pochłonięty własną mocą, a człowiek chowający się za maską Onslaughta może go ocalić. Nie przejmując się czy jego słowa skutkują, celnym uderzeniem strąca X-Mana z powietrza i wbija w ziemię.


Threnody pomaga ludziom przysypanym przez lawinę skał, spowodowaną przez Holocausta. Udaje jej się odkopać kobietę, ale nie może pomóc jej mężowi, który umiera w męczarniach, przygnieciony wielkim głazem. Jego ból jest tak wielki, że kobieta podświadomie pochłania olbrzymie ilości energii...


W posiadłości Selene, Madelyne ubiera się w czarny strój, pododobny w kroju do tych noszonych przez Czarne Królowe Hellfire Club i przyjmuje zadanie od Selene: ma pojechać do Londynu i odnaleźć Rob Roya. A właściwie, on sam odnajdzie ją.


W Grecji były Jeździeć Apokalipsy naśmiewa się z Nate'a, twierdząc, że nie jest nawet połową tego mutanta, z którym się spotkał w swojej rzeczywistości. Ten tłumaczy się, że nie zginie właśnie dlatego, że oszczędzał swoje siły. Przynajmniej do tej chwili, dodaje, rzucajać 3 kolumnami w swojego przeciwnika i rozbijając jego zbroję. Nie był to najlepszy ruch, albowiem przez pęknięcia Holocaust dosłownie wybucha, wysyłając potężną falę energii jakiej nie byłby w stanie wysłać przez działo na swojej lewej ręce. Wybuch wyrzuca X-Mana z powrotem na plażę, gdzie Threnody odkopała już wszystkich ludzi, którzy o dziwo przeżyli. Widząc z jaką furią "latający piec" atakuje jej towarzysza i wiedząc, że dopóki są jacyś ludzie do obrony, Nate nie zawacha się przecholować z użyciem mocy, Thren postanawia działać. Podchodzi do przygniecionego człowieka, który nie ma szans na przeżycie i pochłania cały jego ból i energię. Fioletowy blask jest tak silny, że zwraca uwagę energetycznego stwora. Wiedząc, że nie ma łatwiejszego sposobu, by zmusić Grey'a do poddania się, porywa jeszcze lekko zkołowaną empatkę z ziemi i przystawia jej działo do głowy. Nate poddaje się, klękając przed synem Apocalypse'a...

Autor: Maelstrom

Galeria numeru

X-Man #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.