Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #3

X-Man #3

X-Man #3

"Turning Point"

Postacie
Cytat

Caliban: "You are, of course, aware of the old adage: 'those who live by the sword..."
Toad, przebijając go: "'... shall die by the sword?' Of course."

Streszczenie

Forge, mutant-wyrzutek spogląda w oczy przywódczyni psów gończych Apocalypse'a - Domino. Kobieta i jej dwaj partnerzy - Grizzly i Caliban - długo szukali śladów potężnego telepaty, którego obecność niepokoiła ich pana, aż w końcu wpadli na trop wynalazcy i jego trupy teatralnej. Teraz zabójczyni oświadcza Indianinowi, że En Sabah Nur pożąda tylko jego podopiecznego, natomiast cała reszta jest mięsem armatnim. Chcąc za wszelką cenę ochronić Nate'a, Forge rzuca granat fosforowy i ucieka ze stajni, zostawiając za sobą oślepionych agresorów i tajemniczego Essexa. Nakazując podopiecznemu przez psychołącze oddalić się, Indianin podbiega do stojącego z Toadem przy wozie Masterminda. Podejrzewając, że zabójcy nie wiedzą, który z nich jest poszukiwanym telepatą, prosi Jasona o odegranie tej roli. Mężczyźni udają, że chcą się wymknąć i ściągają na siebie uwagę Domino.


Nate i Sonique biegną przez las w kierunku obozu. Theresa pyta towarzysza, dlaczego postępuje wbrew rozkazom Forge'a. Ten odpowiada, że jeśli przywódca nakazał mu się ukryć, to znaczy, że jest w ogromnym niebezpieczeństwie.


Wynalazca przedstawia zabójczyni Masterminda jako poszukiwanego telepatę, ale ta nie wierzy w to ani przez chwilę. Kpi z niego, pytając, dlaczego Apocalypse miałby się go obawiać. Nagle z ziemi pod nią wyłaniają się palce i monstrualna dłoń En Sabah Nura chwyta zabójczynię. Mroczny Lord z wściekłością pyta Domino, jak śmie kwestionować jego rozkazy. Kobieta nie może uwierzyć w to, co się dzieje i domyśla się, że Mastermind musi być iluzjonistą. Jeden strzał z pistoletu plazmowego upewnia ją o tym. Gdy z Wyngarde'a pozostają tylko kości, iluzja znika. Domino podchodzi do zrozpaczonego Forge'a, zamierzając i jego zlikwidować, ale przeszkadza jej przybycie Nate'a. Furia wydaje się wzmacniać jego moc i młodzieniec z ogromną szybkością porywa zabójczynię. Dzięki swej zręczności Domino uwalnia się z jego uścisku w powietrzu i odskakuje. Lądując, Nate ostrzeliwuje ją pociskami telekinetycznymi. Kobieta unika ich i odpowiada plazmą. Jednocześnie wyraża zadowolenie, że w końcu trafiła na godnego przeciwnika. Nate blokuje jej strzały tarczą TK, ale Domino odrzuca pistolet i skacze na niego z mieczem. Wykorzystując zaskoczenie, uderza chłopaka rękojeścią w twarz i powala. Ze śmiechem mówi mu o swej mutacyjnej mocy "szczęścia" i składa ofertę nie do odrzucenia - przyłączy się do Apocalypse'a lub straci głowę.


Trochę dalej Toad toczy z Calibanem pojedynek na miecze i słowa. Ropuch wygrywa obydwa. Niestety, Grizzly zachodzi go od tyłu i łamie mu kark. Choć nie może uratować przyjaciela, Forge może go pomścić. Podczas, gdy Sonique ogłusza mordercę swym krzykiem, on wbija mu szpon w głowę. Śmiertelny wrzask Grizzly'ego odwraca uwagę Domino, co wykorzystuje Nate. Obezwładnia kobietę telekinetycznie i sięga do jej umysłu. Gniew po stracie przyjaciół podnosi jego moc na nowy poziom i młodzieniec rozdziera psychikę Domino. Grzebie w jej wspomnieniach, wydobywając na wierzch wszystkie zabójstwa, które popełniła i zapełniając nimi jej umysł. Przytłoczona wspomnieniem śmierci, Domino pada bez czucia. Nate podbiega do Forge'a i Theresy. Ściskając serdecznie swego mentora, mówi mu, że bał się, iż go stracił. Właśnie zdał sobie sprawę, że nadużywanie mocy rzeczywiście prowadzi do nieszczęścia. Choć podobno jest w stanie zmierzyć się z samym Apocalypse'm, nie będzie teraz tego sprawdzał. Forge gratuluje mu męskiej decyzji.


Zostawiając na razie młodych, zmierza do stajni. Wspominając, ile to już razy tracił przyjaciół, z przerażeniem wpada na zwłoki kolejnego. Stojący obok martwego ciała Brute'a Essex twierdzi, że to sprawka Domino, ale wynalazca nie wierzy mu. Wie, że genetyk chce czegoś od jego młodego podopiecznego, ale żeby to dostać, będzie musiał przejść po jego trupie. Essex uśmiecha się.


Nate, Sonique i Soaron grzebią zabitych towarzyszy, kiedy młodzieńca dopada niepokojąca wizja. Wiedząc, że to efekt jego psychołącza z Forge'm, biegnie do stajni, ale przybywa za późno. Wiedząc, że to efekt jego psychołącza z Forge'm, biegnie do stajni, ale przybywa za późno. Zastaje swego mentora ciężko rannego, leżącego na ziemi w kałuży krwi. Umierając, Forge nakazuje mu odszukać Magneto. W chwili śmierci, całe życie Indianina przebiega przed oczyma Nate'a: młodość u boku Magnusa, miłość do Storm, czas, kiedy musiał odejść, nowe szczęście u boku przyjaciół z trupy teatralnej i śmierć w wyniku zdrady. Płacząc, chłopak niszczy stajnię telekinetycznym wybuchem. Obserwujący to z boku Essex wyraża zadowolenie. Teraz, kiedy wszystkie kłopoty są za nimi, będą się mogli wziąć do pracy. Nate z furią pali go strumieniem swej mocy, krzycząc, że Forge był jedyną osobą, dla której coś znaczył. Z Essexa pozostaje tylko kałuża dziwnej substancji, jednak ku przerażeniu chłopaka, zaczyna się ona formować w nową postać. Mówiąc, że gdyby wiedział, iż Forge tyle dla niego znaczył, zabiłby go wcześniej, Sinister staje przed Nate'm w całej swej okazałości.

Autor: Horseman Christoff

Galeria numeru

X-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.