Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #7

X-Man #7

X-Man #7

"Whispers in the Night"

Postacie
Cytat

Sugar Man: "Nowthe line is dead! NoRex. Noyoungmutant. And this woman interferes. Thisis bad. Bad very bad"

Streszczenie

Paryż. Niegdysiejsza Black Queen z Hellfire Club, Selene wyczuwa w powietrzu obecność czegoś bardzo potężnego. Postanawia to zdobyć.


Tymczasem wysoko nad miastem unoszą się Nate i Madelyne. Zostawili chwilowo za sobą problemy i zachwycają się pięknem paryskiej nocy. Ale sielanka nie trwa długo, nagle ciałem Nate'a wstrząsa spazm, który rozprasza jego koncentrację. Razem z Madelyne spadają w objęcia nocy, na spotkanie paryskiego bruku. Na moment przed zderzeniem z dachem kamienicy chłopak odzyskuje kontrolę nad swoją mocą. Nadal jest jednak zdezorientowany i krótki lot kończy się wodowaniem w fontannie, które wywołuje u obojga młodych ludzi salwy śmiechu. Nate przyznaje, że nie jest zbyt dobrym mówcą, ale udaje mu się wydusić z siebie: "Sprawiasz, że się śmieję". "Wiem" odpowiada dziewczyna "Jest między nami coś specjalnego, nieprawdaż?". Chwila prywatności zostaje jednak przerwana nadejściem żandarma. Obserwująca całe zajście Selene nie kryje swojej radości. Los jest dla niej wyjątkowo łaskawy. Oto stawia na jej drodze Madelyne Pryor - potężną kobietę najwyraźniej nie świadomą swojej siły. Takiej okazji Selene nie zamierza zmarnować.


Genosha. Zniecierpliwiony brakiem wiadomości od Rex'a Sugarman wpada w szał i zaczyna mordować swoich niewolników.


Paryska restauracja. Nate po raz kolejny pyta swoją towarzyszkę o przerażający obraz, który telepatycznie wyciągnął z jej umysłu [chodzi o zniekształconą postać przypominającą Havoca z poprzedniego numeru - T.]. Mieli już do tego nie wracać, ale niespodziewanie Madelyne przyznaje się do kolejnych przebłysków pamięci. Przypomina sobie grupę mężczyzn i kobiet, którzy skrzywdzili ją w przeszłości. Nazywają się X-Men. Nate jest wyraźnie zaskoczony, ale nie udaje mu się o nic zapytać. Po drugiej stronie ulicy pojawia się kobieca postać, która woła Madelyne. Gdy Nate się odwraca, zasłania ją jadąca ciężarówka, a gdy ciężarówka się oddala, kobiety już nie ma. Madelyne kobieta jednak wydała się znajoma i chce ją odnaleźć, wydaje jej się to ważne, choć nie potrafi wyjaśnić dlaczego. Nate ma wrażenie, że jego towarzyszka nie mówi mu całej prawdy, ale zgadza się na jej propozycję. Chwilę po ich wyjściu w restauracji pojawia się Rex.


W pogoni za tajemniczą kobietą Madelyne i Nate trafiają na grupę kuglarzy. Madelyne postanawia, że powinni się rozdzielić i zostawia Nate'a zafascynowanego połykaczem ognia. W następnym zaułku dziewczyna wpada na tajemniczą kobietę, to Selene. Madelyne pyta czego od niej chce i skąd zna jej imię. Na to Selene oświadcza, że wie wiele rzeczy, na czym obie mogę bardzo skorzystać. Pokazuje dziewczynie złoty klejnot i pyta co ta w nim widzi. Madelyne widzi twarz Selene, twarz pełną potężnej ciemności. Dziewczyna wzdryga się, ta potęga jest jej znajoma. Selene też wyczuwa w niej tę siłę. Daje jej klejnot. "Możesz nie wiedzieć kim naprawdę jesteś, ani do czego jesteś zdolna, ale ja mogę Ci pomóc" mówi. "Chłopak tylko przeszkadza. Chodź ze mną, Madelyne". W tej samej chwili do zaułka wbiega Nate, ale Selene już tam nie ma. Chłopak jest oczarowany sztuczkami kuglarzy, ale Madelyne to nie interesuje, myślami jest gdzieś indziej. Pod wpływem Selene poczuła tkwiącą w sobie moc, a teraz widząc dziecięcy entuzjazm i niewinność Nate'a, nie chce wciągać go w swoje nie do końca jasne problemy. Jest jednak skołowana, nie wie jak ma mu to wszystko wytłumaczyć. Targana sprzecznymi emocjami ucieka w noc.


Obserwujący parę Rex jest zadowolony. Łatwiej będzie mu złapać samego Nate'a. Próbuje skontaktować się z Sugarman'em, żeby zdać mu sprawę z przebiegu wydarzeń. Za plecami Rex'a pojawia się Selene.


Genosha. Rex melduje się Sugarman'owi, gdy nagle transmisja zostaje zakłócona. Po chwili na ekranie ukazuje się twarz Selene. "To sprawa prywatna i taka ma pozostać" oznajmia kobieta, nie zważając na krzyki wściekłego Sugarman'a, po czym rozłącza się.


Paryż. Madelyne nie ma juz siły. Wie, że ucieczka jest bezsensowna. Nie można ukryć sie przed prawdą o sobie. Zatrzymuje się. Z obłoku mgły wynurza się Selene. Demoniczna kobieta przekonuje Madelyne, że przy niej rozwinie swój prawdziwy potencjał i spełni wszystkie swoje marzenia. Dziewczyna waha się głównie ze względu na Nate'a, ale Selene straszy ją, że zostając z nim mogłaby go zniszczyć. W tym momencie na scenę wkracza młody Grey. Biegł za swoją towarzyszką, ile sił w nogach i wreszcie ją dogonił. Ma już obie kobiety w zasięgu wzroku. Pozostało jeszcze kilkadziesiąt metrów. Ale one też go widzą, a Selene nie zamierza dać za wygraną. "Jeśli zależy Ci na nim tak jak mówisz, to nie masz wyboru" mówi "Chodź ze mną. Moc tylko czeka, żebyś ją posiadła.". Dziewczyna nie wygląda na zdecydowaną, ale pod wpływem magnetycznej osobowości swojej kusicielki zgadza się. Nate'a dzieli od nich tylko kilka metrów, widzi niezdecydowanie na twarzy swojej przyjaciółki. Prosi, żeby na niego poczekała, ale dziwna mgłą już się podnosi, otaczając kobiety. Ułamki sekund później Nate zatrzymuje się w miejscu, gdzie przed chwilą stały dwie kobiety, ale jest już sam. Wiatr powoli rozwiewa mgłę.

Autor: Toranga

Galeria numeru

X-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.