Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #6

X-Man #6

X-Man #6

"Earthly Delights"

Postacie
Cytat

Nate: "I'll give you just three seconds to get OUT of this house."
(...)
Rex: "All right -- 3. 2. 1."

Streszczenie

Genosha. Choć od dwudziestu lat działał w ukryciu i bez niczyjej wiedzy, Sugarman wie, że niedługo może się to zmienić. Pojawił się ktoś nowy, a Sugarman chce go mieć. Dlatego zleca najemnikowi Rex'owi porwanie... Nate'a Grey.


Montreux, Szwajcaria. Mieszkanie Sven'a Claris. Stały dostęp do elektryczności oraz lodówka pełna jedzenia wciąż wydaje się Nate'owi niewiarygodnym luksusem. Stara się jednak przyzwyczaić, bo musi sprostać dziwniejszym rzeczom. Oto siedzi przed nim Madelyne Pryor, tajemnicza kobieta, która twierdzi, że zjawiła się aby mu pomóc. Początkowo chłopak jest nieufny i oskarża ją nawet o szpiegowanie dla Apocalypse'a. Madelyne nie wie jednak w ogóle kto to taki, a Nate dziwi się, jak można nie znać imienia zdobywcy połowy świata, a co ważniejsze jak osoba, która nie wie o tak oczywistych rzeczach może być mu pomocna w czymkolwiek. Oburzona Madelyne zapewnia go, że wkrótce przekona się o jej wartości. Kiedy Nate pyta o Jean Grey, Madelyne twierdzi, że nic jej to nazwisko nie mówi. Ale na pytanie o Sinistra, a raczej na sam dźwięk jego imienia, wpada w popłoch. Teraz to ona zachowuje się jak paranoiczka i w osobie Sinistra dopatruje się przyczyny swojego spotkania z Nate'em. Chłopak uspokaja ją, a w myślach zastanawia się, które z nich bardziej potrzebuje pomocy.


Bar pod Białym Koniem w centrum Montreux. Sven Claris miał ciężki dzień i potrzebuje chwili odpoczynku przy paru kieliszkach "mleka ludzkiej uprzejmości", jak nazywa whisky [:) - Toranga]. "Mleko" wpływa jednak nie tylko na uprzejmość Svena, ale także na jego gadatliwość. Zdradza barmance swój sekret. Otóż spotkał dziś najbardziej niezwykłego młodego człowieka w swoim życiu, którego zaprosił do swego domu, nie wiedząc o nim nic poza tym, że nazywa się Nate Grey. W chwili gdy Sven wypowiada ostatnie słowa, do baru, wymachując stufrankowym banknotem, wchodzi Rex i przedstawia się jako przyjaciel Nate'a.


Gdzieś indziej. Blaquesmith próbuje ponownie namierzyć potężnego telepatę, którego obecność niedawno wykrył [w X-Men: Prime - Toranga] i ze zdumieniem odkrywa podwójny sygnał w Montreux w Szwajcarii. Zaniepokojony poleca komputerowi ponowne sprawdzenie wszystkich danych.


Z powrotem w Szwajcarii. Nate zastanawia się w jaki sposób mógłby pomóc Madelyne. Jedyne co przychodzi mu do głowy to wykorzystanie swojej telepatii, aby odzyskać część jej najwyraźniej utraconych wspomnień. Ale gdy udaje mu się przekonać do tego kobietę sprawy przybierają niespodziewany obrót. Próba telepatycznej ingerencji Nate'a powoduje materializację w pokoju zniekształconego monstrum, przypominającego mężczyznę w czarnym kostiumie z trzema białymi półobręczami wokół głowy i czerwonym klejnotem w miejscu łączenia obręczy na czole. Humanoid roztacza wokół siebie jasną poświatę. Zdezorientowany chłopak zastanawia się czy i jak mógł stworzyć tę rzecz. Zapytana przez niego Madelyne odpowiada (po chwili wahania), że nie ma pojęcia kim jest potwór. Nagle równie szybko jak się pojawiła postać znika, dosłownie rozpływając się w powietrzu, a Nate wyczerpany pada na ziemię.


W innej części miasta Rex wypytuje Svena o jego gościa, gdy odzywa się jego wykrywacz psionicznej aktywności. Najemnik stwierdza, że Sven nie będzie mu już potrzebny. Niepostrzeżenie wkłada do kieszeni kurtki, wsiadającego do samochodu Svena, małe urządzenie i odchodzi. Rex zastanawia się czy fakt, że jego wykrywacz zarejestrował dwóch telepatów utrudni mu zadanie, gdy za jego plecami eksploduje samochód gościnnego Szwajcara.


Madelyne pomaga Nate'owi stanąć na nogach i przekonuje go, że powinni jak najszybciej stąd odejść, gdy w otwartych drzwiach domu staje Rex. Najemnik oznajmia Nate'owi, że będzie go szukało wielu ludzi, a sił które będą w to zaangażowane chłopak nie potrafi sobie wyobrazić. "Tak potężny młody człowiek" ciągnie Rex "może być bardzo wartościowym pomocnikiem, o ile nie wypali się za wcześnie". Chce, żeby chłopak z nim poszedł, ale Nate pyta, kto go ściaga i o jakie "siły" chodzi nieznajomemu. Ale Rex nie ma do zaoferowania, żadnych odpowiedzi ani żadnego rozwiązania poza jednym: pójściem z nim. Rozeźlony Nate daje mu trzy sekundy na opuszczenie domu. Na co Rex wyciąga niewielki pistolet, odlicza od trzech do jednego i jednym strzałem rozwala tylną ścianę domu. "Następny strzał będzie celny" mówi spokojnie najemnik. "Popełniłeś właśnie największy błąd swojego życia, bo ja nigdy nie chybiam" wykrzykuje Nate i jednym telepatycznym uderzeniem wyrzuca Rex'a razem z drzwiami wejściowymi kilkanaście metrów przed dom. Napastnik nie porusza się, ale na pytanie Madelyne, czy go zabił, Nate odpowiada, że nie zrobiłby tego nawet, wiedząc, że jego przeciwnik się nie zawaha. Chłopak, mimo pokazu siły jest osłabiony, a Madelyne chce mu pomóc. "Może miałaś wcześniej rację", mówi, "może było nam przeznaczone się spotkać". Kobieta uśmiecha się spod kaptura.


Noc nad Montreux. Rex budzi się przed domem Sven'a Claris'a. Wchodzi do środka i łączy się przez komunikator ze swoim zleceniodawcą. Sugarman pyta czy schwytał chłopaka, na co Rex odpowiada, że mają wszystko pod kontrolą.

Autor: Toranga

Galeria numeru

X-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.