Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #10

X-Man #10

X-Man #10

"Confrontation"

Postacie
Cytat

X-Man: "What are you all scared of? Me?! I used to save humans for crying out loud!"

Streszczenie

Nate, wycieńczony walką z Beastem [odbyła się w poprzednim numerze] spada do morza. Budzi się na plaży i udaje mu się przejść parę kroków, ale ostatecznie pada zemdlony u stóp jakiegoś człowieka.


W Instytucie Xaviera Blaquesmith patrzy z podziwem na technologię Shi'ar, której produktami są urządzenia wewnątrz budynku. Zastaje go tam Xavier, który jest pod wrażeniem, że intruz ominął wszystkie zabezpieczenia... oczywiście nie licząc umysłu samego Charlesa. Obcy mutant przeprasza za najście i przedstawia się jako znajomy Cable'a. Profesor X odpowiada mu, że Nathana nie ma w posiadłości, ale Blaquesmith przerywa mu, że nie szuka Summersa, tylko właśnie Xaviera.


Nate budzi się w celi, ale lokalny szeryf wchodzi i zapewnia go, że to jedyne miejsce, gdzie było wolne łóżko dla niego. Przedstawia się jako L.B. Kelogg i zaprasza go na obiad.


Blaquesmith wyjaśnia jaka jest jego rola: pochodzi z przyszłości, w której Cable odgrywa istotną rolę. Jego zadaniem jest utrzymanie go na właściwej drodze. Gdyby rzeczy miały się idealnie, to on i Xavier nigdy by się nie spotkali. Tym co poszło nie tak jest pojawienie się biosygnatury identycznej z tą, jaką posiada Cable. Ponieważ śledzi poczynania Nathana lokalizując jego biosygnaturę, musiał sprawdzić kim jest posiadacz tej drugiej. Okazał się nim być chłopak, tuż przed dwudziestką, który walczył z ponurym, bestio-podobnym stworem [Dark Beastem z Age of Apocalypse]. Pod koniec walki chłopiec prawie zabił swojego przeciwnika. Pierwszą myślą było to, że to Stryfe, ale pomiary urządzeń Blaquesmitha wykazały, że moc jaką dysponuje chłopak przewyższa Cable'a, a nawet Xaviera. Charles identyfikuje go jako psionika, który pojawił się parę tygodni temu, po czym zniknął - prawdopodobnie osłaniając się przed nim, co teoretycznie jest niemożliwe. Ale dla mutanta z przyszłości nie jest to nowością - odnajduje "szary obszar", miejsce bez żadnych odczytów w Północnej Karolinie.


Nate je właśnie trzecie śniadanie z rzędu. Klient obok niego zostawia gazetę jako napiwek, więc chłopak czyta pierwszą stronę. Jest tak zaskoczony artykułem o Wirusie Spuścizny atakującym normalnych ludzi, że czyta to na głos. Powoduje to serię komentarz anty-mutanckich: wszyscy bywalcy baru są nietolerancyjnymi południowcami, którzy z "czarnuchów" przerzucili się na "mutki". Jeszcze bardziej zdziwiony Grey, pyta się o co im chodzi: w końcu on jest mutantem!


Xavier decyduje się podróżować poprzez obszar astralny, opuszczając swoje ciało. W drodze zastanawia się nad tym co zrobi, jeśli psionikiem, który się pojawił rzeczywiście jest Stryfe, który jakoś zmartwychwstał.


Paranoiczne zachowanie ludzi najpierw zadziwia Nate'a, a następnie złości. Kiedy szeryf sugeruje, żeby nie żartował na temat bycia mutantem, Grey postanawia dać im jakiś dowód - jego lewe oko zaczyna świecić pomarańczowym blaskiem, jak zawsze gdy używa swoich mocy psionicznych. Po chwili stwierdza jednak, że nie są warci demonstracji i jedną myślą wymazuje całą pamięć o nim z umysłów wszystkich ludzi z baru.


Obserwuje to Profesor X, który jest pod wrażeniem, ale jest również zaniepokojony brakiem odpowiedzialności mutanta; równie dobrze mógł wymazać wszystkie ich wspomnienia. Podąża za nim, ale Nate odkrywa jego obecność i powala atakiem telepatycznym, dając pięć sekund na przedstawienie się. Charles zapewnia o swoich dobrych intencjach, po czym zaczyna opowiadać o X-Men, których jest mentorem. Nie było to dobre posunięcie, ponieważ Nate zna tylko jednego mentora X-Men: Magneto, z jego własnej rzeczywistości [Age of Apocalypse]. Przekonany o kłamstwach rozmówcy atakuje go raz jeszcze. Kolejne zapewnienia o chęci pomocy nie przekonują młodego telepaty, który słyszał bardzo podobną argumentację, ale u Apocalypse'a. Ten wyczuwa, że olbrzymia moc, jaką dysponuje X-Man, zaczyna wyniszczać jego ciało, więc dla dobra chłopca osłabia swoją osłonę, by ten był przekonany, że go zabił. W rzeczywistości forma astralna Xaviera wraca do ciała.


Gdy Xavier się budzi zastaje Blaquesmitha, któremu opowiada całe zajście. Jego misja zakończyła się największą możliwą klęską, chłopiec obecnie zupełnie nie ufa ani jemu, ani X-Men, a jest niebezpieczny zarówno dla siebie, jak i dla otoczenia. Dla jego własnego dobra, ale i dla dobra świata, muszą go znaleźć jeszcze raz.

Autor: Maelstrom

Galeria numeru

X-Man #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.