Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #19

X-Man #19

X-Man #19

"Shades of Grey"

Postacie
Streszczenie

Sinister wyciąga do młodego Nate Greya rękę i prosi, by szedł za nim. Ten odmawia, przysięgając że bez względu na wszystko nigdy nie uściśnie jego dłoni. Mówi gospodarzowi, że powinien był go zabić gdy pozbawił go przytomności psionicznym rykoszetem. Essex tłumaczy swe zachowanie koniecznością. Musiał pozbyć się kłopotliwych członków X-Force. Dodaje jednak, że oszczędził ich życia, nie chcąc niszczyć potencjalnych przeciwników Onslaughta. Nate z niechęcią patrzy, jak Sinister siada na swym tronie, położonym w centrum ukrytej bazy. Essex cierpliwie tłumaczy mu, że od chwili gdy wykrył jego obecność w tym świecie, stwierdził że musi zdobyć jego moc. Jako środkiem posłużył się czymś, co powinno wzbudzić zainteresowanie dorastającego młodzieńca. Threnody doskonale wypełniła zadanie, nieświadoma swojej roli. Grey z wściekłością rzuca się na Sinistera, ale jeden jego gest ponownie go unieruchamia. Jego niesamowita psioniczna moc była niemożliwa do penetracji, dopóki sam nie otworzył swego umysłu, próbując pomóc dziewczynie. Nie wiedział, że wpadł wtedy w sieć Sinistera, który zainstalował w mózgu Threnody specjalne blokady, tworząc dla siebie doskonałe psycho-łącze. Zwijając się, Nate pyta go, co zrobił z dziewczyną. Essex zapewnia go, że jest bezpieczna w Nowym Jorku, czekając na jego powrót.

 

Nowy Jork. Miasto opanowane jest przez Sentinels. Kanały nie. To w nich przebywa Threnody, przykuta łańcuchami do ściany i strzeżona przez Arclight i Scalphuntera. Marauders przypominają jej, że nikt nie zdołał uciec Sinisterowi. Dziewczyna jest pewna, że Nate po nią wróci. Arclight stwierdza, że może się trochę spóźnić. W końcu zbliża się ponoć koniec świata. To przypomina dwójce Marauders, że choć są mutantami i klonami, ciągle jest w nich żądza ludzkiej przyjemności. I postanawiają z niej skorzystać, gdyby miał to być ostatni raz.


W stojącym na szczycie swojej bazy Onslaughcie nie pozostało nic ludzkiego. Zrodzona z najgorszej części Xaviera i Magneto istota pragnie tylko jednego - całkowitego podporządkowania świata.


Nate powoli dochodzi do siebie. Sinister kontynuuje swoją przemowę. Na wielkim monitorze pojawiają się obrazy, których nie powinien posiadać - obrazy ze Świata Apokalipsy. Essex stwierdza, że jak nikt inny zna Mrocznego Lorda i wie, jak wyglądałby świat pod jego rządami [ze wspomnień Bishopa zdobytych w X-Men #52]. Pyta go, czy potrafi sobie wyobrazić kogoś jeszcze gorszego niż Apocalypse. Grey przywołuje wizję kogoś takiego - Sinistera z jego świata, mordującego Forge'a. Od tego wydarzenia był ścigany przez istoty z obydwu światów z powodu mocy, która należy tylko do niego. Przywołuje coś, co Sinister uważał dotąd za niemożliwe - obrazy swoich prześladowców, wytworzone w czystym powietrzu, bez jakiegokolwiek fizycznego podłoża. Patrząc na Sinistera mówi, że próbował po prostu żyć normalnym życiem na ile to możliwe, ale on znowu mu w tym przeszkadza, jako kolejna osoba próbując zmienić go w swoją broń. Essex wyprowadza go z błędu. On nie jest człowiekiem tylko bronią, najpotężniejszą z istniejących. Jednak nie pozwoli mu zginąć w pierwszej bitwie. Pod jego nadzorem będzie się przygotowywał do finałowej odsłony. Nagle Grey wyłącza się z rozmowy, zaczynając mamrotać coś o płaczu w swojej głowie. Sinister szybko orientuje się o co chodzi i z wyraźnym niepokojem każe mu odrzucić od siebie te głosy.


Threnody siedzi sama, rozmyślając nad słowami Marauders o końcu świata. Nagle zauważa skradającego się szczura. Ponieważ strażnicy odeszli na stronę, bez przeszkód sięga po niego i skręca mu kark. Energia uwolniona przy śmierci zwierzęcia daje jej dość mocy by zerwać łańcuchy.


Nate przypomina Sinisterowi, że jest ludzką bronią, ze swoimi własnymi odczuciami. Essex nazywa go raczej bronią-mutantem i radzi pamiętać o miejscu między swoimi braćmi. Grey gniewnie wzbija się w powietrze, odmawiając służenia cudzym celom. Sinister po raz kolejny razi go przez psycho-łącze, jednak tym razem chłopak opiera się. Essex mówi mu, że nie chciał robić tego w ten sposób, ale nie może pozwolić Onslaughtowi zapanować nad nim. Ze ścian wysuwają się macki, oplatając kończyny Greya. Sinister dodaje, że Nate musi nauczyć się panowania nad sobą zanim zacznie uczyć się swoich mocy, tak aby nie zagroziły jemu i wszystkim innym. On oferuje mu tę kontrolę. Ze swoimi umiejętnościami może mu dać pełną władzę nad mocą. Nate nie wierzy mu. Mówi, że gdyby potrafił wyłączyć jego moc, nie używałby tych macek, które właśnie niszczy. Jego umysł w samoobronie niszczy wytworzoną psycho-więź i Sinister wiedząc o tym, gra na zwłokę, próbując przebić się znowu.


Threnody biegnie przez korytarze, licząc że umknie uwadze strażników. Myli się. Scalphunter i Arclight zastępują jej drogę, znowu szydząc z Nate'a, który nie zjawił się z pomocą. Nagle zza ich pleców rozlega się chrząknięcie. Widok intruza budzi w Threnody strach i zaskoczenie.


Nate staje naprzeciw Sinistera. Mówi, że zabrał mu wszystko co miał. Oznajmia, że nie ufa mu i nie wierzy w możliwość pomocy w zapanowaniu nad mocą. Tylko on sam jest w stanie to zrobić. W powietrzu otwiera się portal. Sinister ostrzega chłopaka, że bez niego nie ma szans by przetrwać. Nate mówi, że jego głos przygłusza głos kogoś innego, dziecka proszącego o pomoc. Z portalu wyciąga do niego rękę mały chłopiec. Wyraźnie poruszony Sinister znowu każe mu zapomnieć o tym głosie, ostrzegając, że to pułapka. Grey nie słucha i znika w portalu. Po drugiej stronie Onslaught potwierdza słowa Essexa, obezwładniając schwytanego chłopaka. Drzwi zamykają się za Nate'm, pozostawiając Sinistera samego ze swymi ponurymi myślami.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Man #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.