Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #20

X-Man #20

X-Man #20

"The Mourning After"

Postacie
Cytat

Nate Grey (Po wkroczeniu do podziemnej kryjówki The Forgotten): "Party's over, gang. And I'm going home with the girl."

Streszczenie

Przeszłość. Wystraszona, głodna i zmęczona Threnody ukrywa się w zaułkach Manhattanu. Wraz z wejściem w okres dojrzewania ujawniły się jej mutacyjne zdolności. Nie potrafi ich kontrolować. Nagle pojawia się tajemnicza kreatura, porywa ją, tak naprawdę pragnąc jej pomóc.


Teraźniejszość. Sytuacja powtarza się po raz kolejny. Emil Blonsky, znany jako Abomination przynosi Threnody do swojej kryjówki w ściekach. Niesiona kobieta zaczyna domagać się, by potwór ją puścił.


Jej wołanie o pomoc zostaje telepatycznie usłyszane przez Nate'a Grey'a siedzącego na dachu jednego z budynków. Przez chwilę waha się czy pomóc, przypominając sobie słowa Sinistera sugerujące, że Threnody była jego wtyczką. Decyduje się jednak zadziałać. Unosi się w powietrze, podziwiając przez chwilę widok Nowego Jorku z lotu ptaka. Nate ma kłopot z namierzeniem sygnału swojej towarzyszki w chaosie myśli ludzi przerażonych po wydarzeniach z Onslaughtem. Po chwili kieruje się już we właściwym kierunku.


Kanały pod miastem. Threnody stara się wyjaśnić siedzącemu pośród mieszkańców podziemi Abomination, że nie potrzebuje jego opieki, bo coraz lepiej kontroluje swoją moc. Blonsky przypomina, że kiedyś nie nazwałby jej zdolności mocą. Kontynuując zauważa, że dopiero co jej pomógł eliminując ścigających ją mutantów [Marauders, patrz X-Man #19 - Don David]. On zawsze dba o swoich ludzi, o wszystkich The Forgotten - wyrzutków ze świata na górze. Pamiętają oni Threnody, tak jak pamiętają ją duchy tych, których zdradziła. Na koniec Abomination pozwala swojej rozmówczyni wziąć to, co będzie jej potrzebne ze zdobytych na powierzchni przedmiotów, poczym niezwłocznie ma opuścić podziemia. Po jego odejściu mutantka zauważa pewnego rodzaju ołtarzyk, obok którego znajduje się skórzana kurtka. Od razu zakłada ją na siebie. Nagle atakuje ją dwóch The Forgotten, krzycząc, że kurtka należała do Jimmy'ego, jednego z nich, zabitego, gdy zdobywał jedzenie na powierzchni. Kobieta broniąc się, już ma zabić jednego z atakujących, gdy reszta ludzi podziemia powstrzymuje ją mówiąc, że nie pozwolą się po raz kolejny skrzywdzić. W tym momencie do kanałów przebija się Grey. Od razu staje się celem ataku The Forgotten. Bez problemu broni się przy pomocy telekinetycznej tarczy, lecz to nie wystarcza, gdy powraca Abomination. Potwór potężnym ciosem przebija ścianę swoim przeciwnikiem. Następnie zwraca się w stronę Threnody wrzeszcząc, że po raz kolejny go zdradziła, tym razem wprowadzając przybysza z powierzchni do ich kryjówki. Mutantce udaje się na chwilę go uspokoić kłamstwem, że ona i jej towarzysz szukają tylko jego ochrony. Ta dekoncentracja pozwala Nate'owi przygwoździć telekinezą potwora do ściany. Następnie postanawia wysondować jego umysł, by dowiedzieć się, na czym polegała zdrada Threnody. Wychodzi na jaw, że niedługo po pierwszym przybyciu do podziemnej kryjówki zabiła ona przypadkowo dwójkę opiekujących się nią staruszków. Blonsky wyrzucił ją z kanałów, nie dostrzegając, że ta tragedia była tylko wynikiem jej nieumiejętności w kontrolowaniu swoich mocy. Grey wygłaszając długą przemowę stara się bronić Threnody, lecz daje to tylko Abominationowi czas na uwolnienie i atak. Potwór atakuje całą swoją mocą dosłownie masakrując swojego oponenta. Następnie zauważywszy, że Threnody uciekła, odchodzi zostawiając Nate'a w kałuży krwi. Lecz tak naprawdę jest to tylko iluzja, którą Grey umieścił w jego umyśle, unikając tego niepotrzebnego starcia. Para mutantów swobodnie opuszcza kanały.


Tymczasem na pokładzie samolotu lecącego nad Atlantykiem Selene, Madelyne Pryor, Ella i Trevor Fitzroy zbliżają się do Nowego Jorku. Tam czeka ich spotkanie z Sebestianem Shaw.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.