Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #12

Supreme Power #12

Supreme Power #12

"Ominous Tidings Expressed As Four-Parted Harmony"

Postacie
Cytat

Blur (na temat wezwania Hyperiona na pomoc): "Why the reluctance?"
Nighthawk: "I don't trust him."
Blur: "Because he's white?"
Nighthawk: "Because I don't trust him."

Streszczenie

Hyperion i Zarda siedzą na górze Monte Bianco we Włoszech. Kobieta pyta się, co Mark zamierza teraz zrobić. On odpowiada, że całe jego życie było kłamstwem, oprócz tego, że został bohaterem. Podobało mu się ratowanie ludzi i chciałby do tego wrócić. Zarda mówi, że powinien tak zrobić. Ona natomiast musi poznać na nowo świat, którego nie widziała od dwóch tysięcy lat. Hyperion pyta się, jak będzie mógł ją znów znaleźć, na co Zarda odpowiada, że kiedy ją wezwie, ona przybędzie. Po odlocie Marka dodaje, że kiedy on również przybędzie na jej wezwanie.

 

W kryjówce Nighthawka Stanley pyta się Kyle’a czy będą coś robić z serią morderstw prostytutek, skoro policja prowadzi śledztwo. Nighthawk odpowiada, że policja nawet gdyby bardzo chciała powstrzymać zabójcę (a to nie jest takie pewne z uwagi na to, kim są ofiary), najprawdopodobniej nie udałoby im się to, ponieważ dysponuje on mocą podobnie jak Hyperion i Blur. Dlatego, chociaż nie podoba mu się to, Nighthawk dał ogłoszenie do gazet, aby Mark spotkał się z nim w miejscu, w którym widzieli się po raz pierwszy. Przed wyjściem Stanley zauważa, że Kyle określa go jako „jednego z tamtych”, co nigdy nie zdarzyło mu się nawet będąc Murzynem z południa Stanów Zjednoczonych, sugerując, że Kyle ma poważne problemy, z którymi powinien zacząć sobie radzić.

 

W gabinecie doktora Steadmana Doctor Spectrum mówi, że nie znalazł nic, co mogłoby jednoznacznie sugerować, czy Hyperion przeżył eksplozję, czy nie. Bill mówi Ledgerowi, że wahał się prosić go o spytanie się kryształu z powodu dziwnych zachowań Joe. Ten nie wie, o co chodzi, więc doktor tłumaczy mu, że czasami zachowuje się tak, jakby to kryształ nim kierował. Dla przykładu pyta się, czy to była decyzja Ledgera, żeby czekać na zagojenie ran po walce z Hyperionem na dnie oceanu i dlaczego właśnie tam. Joe kłamie mówiąc, że nie było tam nic, co mogłoby zwrócić uwagę kryształu. Idąc korytarzem mijają współpracowniczkę doktora Steadmana. Spectrum czuje, że ona coś ukrywa i mówi doktorowi, że powinien ją śledzić, żeby dowiedzieć się co to jest.

 

Rano w Rzymie Zarda wzbudza powszechną sensację idąc nago przez ulice miasta. Widzi suknię na wystawie, wchodzi do sklepu i zabiera ją, mimo protestów sprzedawczyni i interwencji ochroniarza, który zostaje wyrzucony przez okno. Następnie Zarda zabiera naszyjnik z wystawy jubilera. Podchodzi do pomnika kobiety i zabiera włócznię, którą ona trzyma w dłoni. Policjanci chcą ją aresztować, ale Zarda atakuje ich i zabija. Po tym wszystkim mówi, że jest gotowa.

 

Na dachu budynku w Chicago Nighthawk czeka na Hyperiona, który w końcu się pojawia. Mark mówi, że ma ostatnio wiele problemów osobistych i myślał, że w ogóle nie przybędzie na spotkanie, ale był zbyt ciekawy, o co chodzi. Kyle pokazuje mu akta sprawy. Uważa, że skoro Hyperion był pierwszą osobą z mocą, a po nim pojawili się inni, to w jakiś sposób jest odpowiedzialny za powstrzymanie mordercy i chce jego pomocy. Mark mówi, że musi najpierw wpaść do swojego mieszkania i zastanowi się po drodze. W apartamencie znajduje swoje rzeczy opisane niczym próbki laboratoryjne. Używa swoich promieni wzrokowych do spalenia mieszkania, po czym wraca do Nighthawka i mówi mu, że jest gotowy.

 

Steadman śledzi doktor Fraser i widzi, że spotyka się ona z innymi naukowcami i żołnierzem. W tym momencie dwóch uzbrojonych ludzi podchodzi do samochodu Billa, każe mu wysiąść i wejść do budynku. Tam doktor Fraser przedstawia mu pozostałych, którzy stanowią zespół badający DNA odnalezione w kapsule Hyperiona. Powstała hipoteza, że obcy wirus może łączyć się z ludzkim DNA i w ten sposób doprowadzić do powstania superludzi. Zaczęto eksperymentować na ochotnikach z wojska, ale ponieważ doprowadziło to do ich śmierci, postanowiono użyć więźniów. Jeden z nich doprowadził do ucieczki pozostałych i nawet nie wiadomo ilu z nich otrzymało moc w wyniku eksperymentu. Generał Carson chce, żeby Steadman przekonał Hyperiona do pomocy, ale on uważa, że Mark nie będzie chciał go słuchać. Na sugestię, że Steadman w takim razie nie jest potrzebny, doktor odpowiada, że ma też innych przyjaciół. Doctor Spectrum mówi, że słyszał wszystko i jest gotowy.

 

Mężczyzna przywozi prostytutkę do swojego domu stojącego na odludziu. Wchodzą do środka, ale po chwili kobieta wybiega z krzykiem. Mężczyzna biegnie za nią. Po chwili krzyki ustają, a on wraca do domu trzymając wyrwane ramię kobiety.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.