Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #445

Incredible Hulk vol. 2 #445

Incredible Hulk vol. 2 #445

"Dancing In The Dark"

Postacie
Cytat

Vision: "I perceive only one drawback to your plan. There are no tunnels under Central Park."
Hulk: "The day's young."

Streszczenie

Nowy Jork, tunele metra. Maszynista jednej z podziemnych kolejek, które po elektromagnetycznym ataku Onslaughta pozbawione są zasilania, wyrusza z latarką w ręce ciemnym tunelem, aby sprowadzić pomoc dla uwięzionych w wagonach pasażerów. Mężczyzna napotyka na swojej drodze Hulka. Banner wypytuje go o miejsce, w którym znajduje się unieruchomiony pociąg a chwilę później, ciągnąc za sobą jedną ręką cały skład wagonów, doprowadza go bezpiecznie na peron. Tam znajduje się już kilku członków grupy Avengers, którzy także zajmują się ratowaniem cywilów. Mściciele nie reagują jednak zbyt entuzjastycznie na widok zielonego olbrzyma. Jedynie Falcon wstawia się za Brucem, stwierdzając, iż mając go po swojej stronie w walce przeciwko Onslaughtowi są zdecydowanie silniejsi.

Hawkeye jest zaskoczony postawą przyjaciela, na co Sam wyjaśnia, iż dużo Bannerowi zawdzięcza. Bratanek Falcona - Jim - zmarł przed rokiem na AIDS. Hulk bardzo troskliwie opiekował się nim tuż przed śmiercią, a następnie ktoś anonimowy opłacił wszystkie koszta związane z pogrzebem chłopca i prawdopodobnie był to również Bruce. Sokołowi jest przykro, że większość ludzi widzi w Hulku jedynie bezduszną bestię, gdy tak naprawdę jest on bardzo wrażliwym człowiekiem. Clint wydaje się być bardzo poruszony opowieścią kolegi.


Tymczasem Banner w rozmowie z Captainem America proponuje, aby jak najszybciej uderzyć na Onslaughta. Uważa on, iż mają szanse na zwycięstwo atakując z zaskoczenia, kiedy wróg nie będzie przygotowany do walki. Według Rogersa nie jest to rozsądne posunięcie, ponieważ walcząc z tak potężnym przeciwnikiem bez opracowanego planu działania z góry skazani są na porażkę. Hulk decyduje się jednak na własną rękę dotrzeć podziemnymi tunelami do położonej na terenach Central Parku olbrzymiej fortecy Onslaughta. Falcon, Hawkeye oraz Crystal postanawiają mu towarzyszyć. Również Vision, który wciąż odczuwa skutki elektromagnetycznego ataku, oferuje swą pomoc. Postanawia on działać póki jest jeszcze sprawny, ponieważ Onslaught w każdej chwili może wywołać kolejny tego typu podmuch i tym samym wyłączyć go na dobre. Syntezoid zauważa jedną "małą" nieścisłość w planie Bannera - pod Parkiem Centralnym nie ma żadnych tuneli. Hulk nie widzi w tym jednak problemu i robi podkop torując sobie drogę własnymi rękami, podczas gdy Crystal za pomocą swoich zdolności zapobiega zawalaniu się ścian tunelu. Onslaught dostrzega obecność piątki intruzów, którzy są już praktycznie pod jego cytadelą i chwilę później zaatakowani zostają energią wroga. Rozwścieczony Bruce rusza natychmiast ku górze i wydostając się spod ziemi staje naprzeciwko potężnego nieprzyjaciela. Za nim pojawia się czwórka Avengers, którzy atakują Onslaughta wszystkim co tylko mają do dyspozycji. Ich wysiłki nie robią jednak żadnego wrażenia na olbrzymie. Stwierdza on, iż oszczędził im poważniejszych obrażeń we wcześniejszych potyczkach, lecz teraz nie będzie miał dla nich litości.


Chwilę później Hawkeye i Falcon płoną żywcem na oczach przerażonej Crystal a następnie ona i Vision lądują pokonani u stóp giganta. Wówczas Hulk zachodzi Onslaughta od tyłu i chwytając go za głowę ciska nim z całej siły o podłogę. Banner zadaje leżącemu przeciwnikowi jeszcze kilka potężnych uderzeń i po chwili wznosi zaciśnięte pięści do góry w geście triumfu. Bruce wykrzykuje, że dokonał tego, co nie udało się innym - pokonał Onslaughta - i choć jego przyjaciele są martwi, nie ma to dla niego większego znaczenia. Wówczas Hulk słyszy w swojej głowie głos wroga, z którym się przed chwilą rozprawił. Okazuje się, że Banner i czwórka Avengers wciąż stoją w podziemnym tunelu pod fortecą, a całe zdarzenie zostało zaaranżowane przez Onslaughta i miało miejsce jedynie w umyśle Bruce'a i jego towarzyszy. Crystal i jej koledzy są zaszokowani i ogromnie zawiedzeni postawą Hulka wobec ich "śmierci". Onslaught uświadamia Bannerowi, że bez problemu może "bawić się" w podobny sposób umysłami ich wszystkich, dlatego walka z nim jest bezcelowa. Cała piątka wraca w milczeniu do tunelu metra, w którym znajdują się pozostali członkowie Avengers. Odpowiadając na niezadane przez Steve'a Rogersa pytanie Hulk wyjaśnia, iż doszedł do wniosku, że nie jest to jeszcze właściwy moment na atak. Captain America uważa, że dzięki tej decyzji Banner zyska większe zaufanie ze strony reszty. Bruce, patrząc w kierunku Crystal, Hawkeye'a i Falcona, z ironią stwierdza, że teraz pewnie ufają mu całym sercem.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #445

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.