Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #537

Fantastic Four #537

Fantastic Four #537

Road To Civil War - "The Hammer Falls" part 2

Postacie
Cytat

Doctor Doom: "You are a fool, Benjamin Grimm. I crawled through hell itself to get here. DO You really think You and Your outgunned comrades are going to stop me when I'm this close to my goal?"
The Thing: "Okay, hold on... lemme think... uhmmmmmmmmm... You betcha sunshine."

Streszczenie

Victor Von Doom stoi przed Reedem i Sue. Richards nie wierzy własnym oczom, jakim cudem Doom znalazł wyjście z piekła, w którym został uwięziony przez FF [patrz Fantastic Four #500 - Foxdie]. Doom wraca wspomnieniami do tych chwil, kiedy siedział pośrodku piekła w swojej zniszczonej zbroi, bez szans na zwycięstwo w walce z demonami. Dziwnokształtne kreatury, otoczyły Dooma, gotowe rozszarpać go na strzępy. Victor postanawia stawić im czoła, ostrzegając piekielne hordy, że jeśli ten dzień ma być dniem jego śmierci, to nie polegnie on tak łatwo. Armia demonów rzuca się na Dooma, który walczy z całych sił. Nagle przestrzeń nad nimi zaczyna się "rozrywać", demony krzyczą o śmierci bogów, a nad głową Victora, rozgrywają się sceny walki nordyckich bogów. Osłupiały Doom wpatruje się w sceny Ragnaroku - Upadku nordyckich bogów [na Ragnarok zapraszam do Thor #80-85 - Foxdie]. Wydarzenie to jest aż tak doniosłe że odbija się echem w samym piekle. Coś jednak wydostaje się z Asgardzkiego portalu i przelatuje toż obok Dr. Dooma. Ten nie zastanawiając się zbyt długo, postanawia zaryzykować i skacze w strumień energii. Próbuje dosięgnąć jego źródła, po czym nagle nie wierzy własnym oczom... to młot Thora. Kiedy jest on w zasięgu ręki Dooma, nagły błysk światła przenosi akcje na Ziemię. Młot Thora leci w stronę Oklahomy a wycieńczony Victor spada z dużej wysokości na pobliską plażę. W tym czasie w Latverii, premier pod nieobecność swojego zwierzchnika dywaguje, przed swoimi pomocnikami, nad wprowadzeniem nowych zasad rządzenia krajem. Nie dane jest mu jednak zakończenie przemowy, gdyż ginie z ręki właśnie przybyłego prawowitego władcy Latverii - Victora Von Dooma. Oświadcza on pozostałej dwójce, że potrzebuje kąpieli i nowego premiera, rozkazuje również zlokalizować przedmiot, który dziesięć nocy temu wszedł w ziemską atmosferę. Jeden z pracowników wątpi jednak, aby było to możliwe, gdyż musieli by o tym wiedzieć w momencie wchodzenia obiektu w ziemską atmosferę, teraz to zadanie może być nie do wykonania. Jednak Victor odrzuca te argumenty, sugerując, że jeśli tego nie zrobią liczba wolnych stanowisk w jego rządzie wzrośnie do trzech.


W tym momencie kończą się wspomnienia Dooma. Oświadcza Reedowi, że nie ma teraz czasu na opowieści, gdyż przybył tutaj aby dowieść iż jest godzien posiąść moc, która wezwała go z ciemności. Doomboty zaczynają otaczać Richardsów, ale w samą porę zjawiają się Human Torch i The Thing. Reed owija swoje ciało wokół Bena i wystrzeliwuje go, aby nie dopuścił do podniesienia Mjolnira przez Dooma. Olbrzym ląduje tuż przed nim, po czym ich pięści z ogromną siłą uderzają o siebie. Victor ostrzega, że przebył zbyt długą drogę, aby ktokolwiek mógł go teraz powstrzymać. The Thing jednak nie daje za wygraną i wymierza kolejny cios na twarz opancerzonego łotra. Nie robi to na nim większego wrażenia i wystrzeliwuje w Bena wiązkę promieni świetlnych, które oślepiają olbrzyma. Teraz już nic nie jest w stanie powstrzymać Victora przed osiągnięciem celu, podchodzi on do Mjolnira......i potężna wiązka energii zostaje wystrzelona z krateru w powietrze. Kiedy jest już po wszystkim, lekko ogłuszeni Reed, Sue i Johnny zastanawiają się nad tym co właśnie się stało. Reed podchodzi bliżej krateru w którym znajduje się zdezorientowany Ben i Dr. Doom trzymający za rękojeść Mjolnira, który jednak wciąż spoczywa nietknięty na ziemi. Victor Von Doom był w błędzie, nie jest on wybrańcem który udźwignie młot. Przywołuje do siebie myśliwiec, którym szybko ucieka z miejsca zdarzenia. Johnny jest zbyt osłabiony, aby ruszyć w pościg. Richards zastanawia się nad słowami Dooma o umierających Asgardianach, ale nie potrafi znaleźć sensu całej tej sytuacji. W międzyczasie Ben korzysta z okazji i próbuje podnieść Mjolnira, oczywiście bez skutku.


W radiu słychać informacje o ogromnym błysku światła nieznanego pochodzenia nad Oklahomą, które spowodowało przerwę w dostawie energii w prawie całym stanie. Na dworcu autobusowym, blond włosy mężczyzna odziany w płaszcz i kapelusz zakupuje bilet na autobus w jedną stronę. Na jego podręcznym bagażu widnieją inicjały DB. Kiedy mężczyzna wsiada do autobusu, w wiadomościach słychać informacje że w rejonie dziwnego błysku zauważono również eksplozje nieznanego pochodzenia i błyskawice, reporter podsumowuje te informacje stwierdzając, że coś ważnego zbliża się do Oklahomy.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Fantastic Four #537

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.