Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Hellfire Club » X-Men: The Hellfire Club #4

X-Men: The Hellfire Club #4

X-Men: The Hellfire Club #4

"Also Sprach Sebastian"

Postacie
Cytat


Tessa: "God is in the details, Ms. Merryweather..."

Streszczenie

Kiedy Irene dochodzi do siebie, próbuje sobie przypomnieć, co się z nią ostatnio działo. Dziennikarskie śledztwo, które podjęła, by ujawnić tajemnice finansowego potentata, Sebastiana Shaw, okazało się znacznie bardziej niebezpieczne, niż przypuszczała. Ludzie, którzy mieli dostarczyć jej informacji o tak zwanym Wewnętrznym Kręgu Hellfire Clubu, ginęli w tajemniczych okolicznościach, aż w końcu ona sama zaczęła zastanawiać się, czy nie ryzykuje zbyt wiele. Gdy już dochodzi do wniosku, że to nie był najlepszy pomysł, w drzwiach orientalnej komnaty staje kobieta, która przedstawia się jako osobista asystentka Shawa. Tessa oświadcza, że jej pracodawca polecił przekazać dziennikarce wszystkie niezbędne informacje, ale Irene nie ufa jej, pamiętając, że porwano ją i sprowadzono tu siłą. Jednak zanim zdąży wyrazić swoje argumenty, tessa dotyka jej czoła i rozpoczyna przekaz telepatyczny.


Historia człowieka, który stał się Czarnym Królem klubu, rozpoczyna się w hucie stali w Pittsurghu. Tam pracował Sebastian, by zdobyć pieniądze na leczenie swego ojca. Lecz w dniu, kiedy los uśmiechnął się do niego i dowiedział się, że został przyjęty na studia, lekarz oświadczył mu, że ojciec zmarł z powodu niewyjaśnionych anomalii genetycznych. Uznał ten zbieg okoliczności za zrządzenie losu i poprzysiągł zmarłemu ojcu, że zrealizuje swoje marzenie, zostanie inżynierem i wybije się.


Wieczorem, jak zwykle, wstąpił do baru, który prowadził jego przyjaciel. Gdy wznosili toast za lepszą przyszłość, przyplątała się banda miejscowych cwaniaczków, którzy zaczęli wyśmiewać się z Sebastiana, mówiąc, że nie będzie go stać na utrzymanie się na uczelni. Gdy próbował odpowiedzieć, prowodyr bandy zaczął okładać go kijem bilardowym. Jednak pod jego ciosami, Shaw poczuł przypływ siły, jakby ziściła się zasada, że to, co go nie zabije, uczyni go silniejszym. Jednym ciosem wyrzucił napastnika na ulicę, a jego kumple uciekli, wyzywając go od dziwadeł.


Przez następne lata, Sebastian ciężko pracował na swój dyplom, poświęcając każdą chwilę życia. W końcu zrealizował swoje marzenie - ukończył studia z wyróżnieniem i założył firmę, która szybko podbiła rynek usług budowlanych. Przed trzydziestką zarobił pierwszy milion, a to był dopiero początek. Wkrótce zdobył także serce panny Chanel i został wprowadzony do Wewnętrznego Kręgu Hellfire Clubu, razem z Worthingtonem, Starkiem i Braddockiem. Jednak od chwili złożenia przysięgi Białemu Królowi, Shaw zapragnął przejąć władzę w organizacji i zaczął gromadzić wokół siebie wspólników, którzy mieli mu w tym pomóc. Zdawało mu się, że może mieć wszystko, lecz kiedy oświadczył się Chanel, ona wahała się. Obawiała się, że Buckman i jego klub zniszczą ich oboje, tak jak każda władza psuje i niszczy ludzi. Udało mu się ją przekonać, lecz nie zdążyli wziąć ślubu, kiedy zginęła tragicznie w wypadku z Sentinelem. Shaw odkrył, że Buckman wspierał projekt Armagedon, by wyeliminować zagrożenie dla klubu ze strony mutantów. Wraz ze swoimi towarzyszami, którzy w większości również należeli do rasy Homo Superior, usunął Białego Króla i zajął jego miejsce, tworząc nowy Wewnętrzny Krąg.


Właśnie w tej chwili, Sebastian wkracza do komnaty, przerywając transmisję Tessy i oświadczając Irene, że teraz wie już wszystko, jednak nie będzie mogła tego opublikować. Merryweather w pierwszej chwili sądzi, że zamierza ją zabić, ale Shaw uśmiecha się tylko i odpowiada, że jest właścicielem wszystkich kompanii prasowych i po prostu nie pozwoli jej opublikować artykułu. Irene zaczyna kłócić się z nim o wolność słowa i prawo do rozpowszechniania informacji, a wtedy on odpowiada, że taki zapał przydałby się w jego organizacji. Następnie odwraca się i każe Tessie odstawić pannę Merryweather do domu. Wystarczy jedno spojrzenie, by Irene zasnęła.


Wieczorem budzi się w swoim łóżku, trzymając w dłoni kopertę. Czytając jej zawartość, uśmiecha się, mówiąc sobie w myślach, że Shaw chciał, żeby przyłączyła się do niego, ponieważ nie może jej pokonać. Wrzuca zaproszenie do Hellfire Clubu do kominka i sięga po telefon, żeby zadzwonić do Daily Bugle.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Hellfire Club #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.