Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Hellfire Club » X-Men: The Hellfire Club #2

X-Men: The Hellfire Club #2

X-Men: The Hellfire Club #2

"Toll The Bell Liberty"

Postacie
Cytat


Lady Grey: "Do you even know where you are, child?"
Elizabeth: "It must be a dream."
Lady Grey: "This... Is the Hellfire Club."

Streszczenie

Irene przyjechała do Philadelphii, żeby spotkać się ze specjalistą od epoki kolonializmu oraz genealogii - profesorem Thorntonem Fieldishem. Umówili się pod najstarszą tawerną w mieście dokładnie o północy, a minęło już pół godziny. Profesor znany jest ze swojej punktualności, więc Irene zaczyna się niepokoić i postanawia wejść do środka. W półmroku siedzi ledwie kilka osób i żadna z nich nie wygląda na profesora, więc reporterka również siada przy barze i zamawia whisky, żeby uprzyjemnić sobie oczekiwanie. Gdy wychyla szklaneczkę, zauważa, że na podstawce jest napis: "obejrzyj się." W kącie tawerny siedzi Warren Worthington, który zaprasza ją do siebie na lampkę wina, ostrzegając przy okazji, że porwała się na bardzo niebezpieczny temat. Irene jest zdziwiona jego obecnością, ale przyjmuje zaproszenie. Archangel zauważa, że ma ze ma ze sobą książkę profesora Fieldisha i zaczyna rozwodzić się nad jego stylem, wyjawiając przy tym, że historyk zataił wiele brudów. Zaciekawiona Merryweather natychmiast wyjmuje dyktafon, ale Warren wyłącza go, uprzedzając, że rozmowa nie jest do druku.


Swoją opowieść, Worthington zaczyna od krótkiego rysu historycznego: Jest rok 1780, dopiero co zakończyła się amerykańska rewolucja i okazało się, że jeden z jej prowodyrów - Benedict Arnold - od początku był zdrajcą. Sytuacja w mieście stała się napięta, pojawiła się groźba zamieszek - Philadelphia zmieniła się w beczkę prochu, która czekała tylko na iskrę, by wybuchnąć. Wtedy w mieście pojawiła się Elizabeth Shaw. Przybyła tu z Anglii, w poszukiwaniu lepszego życia, jednak jej nadzieje szybko okazały się płonne. Teraz ta trzynastolatka zmuszona była sypiać na ulicach i kraść jedzenie, a ulotnych chwil szczęścia i nawrotów nadziei doznawała tylko, kiedy przyglądała się wykwintnym sukniom na wystawach sklepowych. Właśnie stała prze jedną z takich wystaw, kiedy za jej plecami zatrzymał się powóz z trójzębem wymalowanym na drzwiach. Wysiadła z niego elegancka kobieta o rudych włosach, która podeszła do dziewczyny i zaproponowała, że spełni jej marzenia.


Lady Grey zabrała ją do miejsca, które nazywała Hellfire Club. Powiedziała, że jest to organizacja, która zrzesza ludzi o globalnych ambicjach i wspólnych celach, pod fasadą snobistycznego klubu dla bogaczy. Zaproponowała Elizabeth, że uczyni ją swoją uczennicą i protegowaną, jeśli okaże się, że w sercu dziewczyny, żyje to samo marzenie, które tli się w niej. Elizabeth podała właściwą odpowiedź: "wolność" i od tej chwili stała się członkinią klubu.


Pół roku później, do posiadłości Lady Grey zjechali najznamienitsi członkowie Hellfire Club, by zadecydować o przyszłości kraju i swojej organizacji. Ci z wewnętrznego kręgu, pragnęli pozyskać dla siebie człowieka, który wsławił się jako wielki dowódca i patriota - generała Worthingtona. Lady Grey uznała, że najprostszym sposobem pozyskania mężczyzny jest pozyskanie jego serca, dlatego też zaaranżowała spotkanie Worthingtona z Elizabeth.


Właśnie w tej chwili, na bankiecie w głównej sali, Elizabeth roztacza swoje wdzięki wokół Wallace'a, który również próbuje ją oczarować, opowiadając o swojej walce u boku Kapitana Ameryki. Wkrótce zapoznają się bliżej i ruszają w tan, podczas gdy Lady Grey z zadowoleniem obserwuje rozwój swojego planu. Nie minęło wiele czasu, gdy Wallace oświadczył się Elizabeth i zostali małżeństwem. Wciąż jednak trwała wojna. On często wyjeżdżał na wiele tygodni, by zdobywać sławę u boku bohaterów, ona zaś usychała z tęsknoty, gdyż naturalną dla jej rodu rządzę władzy wyparła potężniejsza siła - miłość.


W grudniu roku następnego, Lady Grey wezwała do siebie swą protegowaną, by przypomnieć jej o zobowiązaniach. Nigdy nie miała zakochać się w tym człowieku, a jedynie zdobyć nad nim kontrolę, by Hellfire Club mógł kontrolować przebieg rewolucji i pilnować swoich planów z nią związanych. Interes organizacji jest jednak najważniejszy i dlatego teraz Elizabeth będzie musiała cierpieć. Powinna jednak być zadowolona, bo odzyska upragnioną wolność.


Wieczorem, w domu Worthingtonów słychać stukanie do drzwi. Wallace spodziewał się wizyty swego przyjaciela, Rogersa, więc schodzi, by otworzyć. Za drzwiami stoi jednak Lady Grey z bandą oprychów, oświadczając, że przybyła odebrać dług jego żony. Jej słudzy wkraczają do domu, a po chwili słychać strzał. Gdy spóźniony kapitan Rogers dociera wreszcie na miejsce, zauważa oddalający się w pośpiechu powóz i płonącą posiadłość. Szybko wyciąga swą tarczę i już jako Captain America, wbiega w płomienie. Elizabeth pojawia się na miejscu tuż przed tym, zanim Rogers wynosi z budynku jej męża. Ostatnimi słowy, Wallace informuje, że nie zdradził sekretów rewolucji. Wraz z jego śmiercią, Elizabeth odzyskała swoją wolność, ale straciła resztki nadziei.


Warren kończy swoją opowieść stwierdzeniem, że to rodzinna ambicja zgubiła Elizabeth. Potem opróżnia ostatni kieliszek i zauważa, że powinni się zbierać. Irene najbardziej skupiła się na pokrewieństwie między rodziną Shaw i Wothingtonów, co przypomina jej, że spec od genealogii wystawił ją do wiatru. Gdy opuszczają tawernę, Archangel rozwija swoje skrzydła i wzbija się w powietrze, biorąc ją pod ręce. W drodze informuje, że profesor nie mógł stawić się na spotkanie, ponieważ został zamordowany. Ktoś bardzo chce, żeby jej śledztwo zostało zatrzymane, więc na pożegnanie Warren radzi, żeby jeszcze raz przemyślała sprawę. Jednak w tej chwili, Irene jest już pewna, że nie może odpuścić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Hellfire Club #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.