Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Hellfire Club » X-Men: The Hellfire Club #3

X-Men: The Hellfire Club #3

X-Men: The Hellfire Club #3

"For Want Of A Soul"

Postacie
Cytat


Irene o Jacqueline: "The woman was old enough to be my grandmother... but thanks to some weird blood transfusion she looks sexier than any super model..."

Streszczenie

Irene stoi w deszczu na ulicy, czytając w gazecie artykuł na temat morderstwa profesora Fieldisha. W myślach stwierdza, że tym razem porządnie wdepnęła, a jej małe śledztwo zmieniło się nagle w wielki thriller. Zastanawia się też, co takiego ma do ukrycia Sebastian Shaw, że gotów jest zabić, by utrzymać to w sekrecie. Nagle, tuż przed nią zatrzymuje się stary samochód i dłoń w rękawicy wciąga ją do środka. W tej samej chwili, dwie stojące za nią kobiety wyciągają broń i zaczynają strzelać. Irene początkowo piekli się, ale kiedy zauważa, że kierowcą samochodu jest Union Jack [symboliczny bohater Wielkiej Brytanii - Gil], zamyka się i zaczyna w myślach cieszyć się Pulitzeram.


Wkrótce docierają do rodzinnej posiadłości Falsworthów, gdzie Irene zostaje powitana przez Jacqueline Crichton, w czasie drugiej wojny światowej znaną jako Spitfire. Po krótkim przedstawieniu, przechodzą do biblioteki, gdzie szybko okazuje się, że Lady Crichton niewiele wie o Sebastianie Shaw. Kiedy jednak Irene zaczyna nalegać na jakiekolwiek informacje o jego rodzinie, zdejmuje z półki jeden z pamiętników swego ojca, wyjaśniając, że pierwszy Union Jack był bliskim przyjacielem jednego z przodków Shawa.


Obok daty 6 grudnia 1915, zapisana została relacja z pogrzebu generała Corneliusa Shaw. Falsworth nie szczędził zmarłemu pochlebnych słów, lecz wspomniał także o tym, co działo się obok. Zaraz po pogrzebie, do syna generała podeszli panowie Pierce i Manners, by zaproponować mu zajęcie miejsca ojca w Wewnętrznym Kręgu Hellfire Clubu. Esau nie zdążył odpowiedzieć, gdyż dostrzegł Falswortha i zwrócił się do niego, by podziękować za przybycie. Tamci dwaj natychmiast oddalili się, spoglądając ze złością na intruza, Shaw zaś wyjaśnił przyjacielowi, że to tylko znajomi ojca próbują wciągnąć go w swoje gierki. Montgomery ostrzegł go jednak, by nie ufał im, gdyż zachodzą podejrzenia, że Pierce współpracował z Niemcami jeszcze przed wybuchem wojny.


Ostrzeżenie jednak nie wystarczyło i wkrótce Jacob został członkiem klubu. Spędzał dni w towarzystwie gentelmanów, a noce w towarzystwie dam i czuł się jak w swoim żywiole. Falsworth zanotował w swoim dzienniku, że zmienił się, jakby coś, co siedziało w nim od zawsze, nagle wyszło na światło dzienne. Wydało mu się zabawne skojarzenie tego z teorią Darwina. Lecz ktoś jeszcze dostrzegł wyjątkowość Shawa i również był to zwolennik ewolucjonizmu. Pewnej nocy, w drodze do dawnej posiadłości Millburych, Jacob został zaczepiony przez tajemniczego mężczyznę, który przedstawił się jako Nathaniel Essex i zaprosił go do swojego laboratorium. Shaw znał to nazwisko jeszcze ze studiów i myślał, że ten człowiek od dawna nie żyje, więc dał się ponieść ciekawości i podążył za nim. Już w laboratorium, Sinister ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Przyparł go do muru i wstrzyknął mu jakąś substancję, krzycząc, by ujawnił swoje dziedzictwo i pokazał, czy jest dość silny, by przetrwać. Początkowo, Jacob czuł straszny ból w całym ciele, a gdy oparł się o lustro, spostrzegła, że nie jest już sobą. Sinister wyjaśnił, że jeśli tylko zechce, może stać się każdym.


Następnego dnia, gdy Esau trenował strzelanie do rzutków, zjawił się Pierce, chcący ponowić swoją ofertę. Podkreślił, że młodzieniec dość długo korzystał z jego gościnności w klubie i powinien teraz wstąpić do Wewnętrznego Kręgu lub jego rodzina poniesie wielką stratę. Mimo gróźb, Shaw odmówił, a wtedy Pierce wyciągnął nóż i ugodził go w plecy. Przyjaciela znalazł Falsworth, który natychmiast odgadł, co zaszło i kto ponosi winę.


Wieczorem, gdy Pierce zabawiał się w towarzystwie panienek, przez okno, do jego sypialni wpadł Union Jack, oskarżając go o spisek przeciw koronie i morderstwo. Szybko pokonał pijanego Pierca, ale zanim zdołał wyciągnąć od niego przyznanie się do winy, jedna z dziewcząt wyciągnęła spod poduszki pistolet i zastrzeliła oskarżonego. Union Jack próbował ją pochwycić, ale uciekła korytarzem i wyskoczyła przez okno, znikając w lesie. Falsworth zanotował, że zdawało mu się, jakby kobieta zmieniła kształt, ale uznał to za złudzenie. W rzeczywistości jednak Jacob Shaw sam dokonał swojej zemsty, po czym zniknął.


Lady Crichton zamyka dziennik i wręcza go Irene, prosząc by uważała na tę cenną pamiątkę. Merryweather odpowiada, że nie ma dla niej teraz nic ważniejszego, lecz milczący dotąd Union Jack wtrąca nagle pytanie: czyżby zapomniała o swojej duszy? Jacqueline żegna ją, prosząc, by uważała na siebie. Wsiadając do samochodu, Irene zaczyna się zastanawiać, czy aby nie zaprzedaje duszy dla tego artykułu, o którym i tak wszyscy szybko zapomną. Nie zauważa, że limuzyna nosi znak Hellfire Clubu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Hellfire Club #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.