Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #56

Generation X #56

Generation X #56

"Sins of the Past" - part 2: "Heal thyself"

Postacie
Cytat

Sentinel: "COMMENCING ATTACK ON TARGET BEVATRON"
Skin: "Thanks dude, but I could tell that already"

Streszczenie

Monet bezskutecznie usiłuje obudzić w sali ćwiczeń któregokolwiek z członków Generacji X. Rusza znaleźć jakąś pomoc, lecz nie może znaleźć Adrienne ani Emma. Stwierdza, iż musi powrócić do dziwnego snu rzeczywistości Hellions, z którego zapewne będzie mogła się obudzić dzięki swej telepatii. Musi jednak znaleźć jakiś sposób, aby ocalić pozostałych.


Synch trzyma na rękach jej ciało, mówiąc iż najprawdopodniej jest martwa. Angelo oznajmia, iż ma już dość, tak musiało się to skończyć, a gdyby nie Xavier nawet by ich tutaj nie było. Najpierw Blink, a teraz Monet... która właśnie odżywa. Synch jest bardziej niż ucieszony, a Jubes stara się stłumić w sobie zazdrość. Monet informuje ich o tym co odkryła, a także iż wraz z nimi w transie pogrążona jest Emma, lecz najwyraźniej nie ma ona świadomości tego co się dzieje. Tymczasem wydarzenia rozgrywają się dalej zgodnie z historią, z portalu Gatewaya wypada Pierce, a za nim ścigające go Sentinele. Jubilee ratuje zszokowaną Emmę, zaś Storm poleca atakować roboty dopóki są one zdezorientowane. Fitzroy poleca im atakować X-Men i Hellions, a Husk przebija jednego z nich w kamiennej postaci. Robot dalej jest sprawny, więc Jono uderza swą mocą. Colossus i korzystający z jego mocy Synch przerywają innego robota atakującego JEan na pół, podczas gdy kolejny przypuszcza atak na Angelo uniknąwszy Warrena. Skin blokuje jego ruchy swą skórą, co umożliwia Icemanowi zamrożenie obwodów robota, a Jubilee atak fajerwerkami. M odrywa głowę Sentinelowi, a Synch orientuje się iż dostrzegł coś dziwnego. Przypadkiem zsynchronizowała się z M i dostrzegł astralną formę Emmy, w jakiś sposób zawieszoną między dwiema rzeczywistościami. Synch postanawia wyciągnąć ją z tego stanu, a wówczas oprócz Sentineli na Gen X rzucają się X-Men. Dla Everetta staje się jasne, iż ktoś usiłuje dopaść Emmę poprzez ich śmierć. Używając telepatii M usiłuje dotrzeć do umysłu White Queen zrywając ścianę między rzeczywistościami, podczas gdy pozostali starają się go osłonić. White Queen pojawia się obokswej młodszej wersji, usuwając ją swym dotykiem. Wie, że znaleźli się w pułapce telepatycznej, używa więc swej mocy by pozbyć się wrogów i wyrwać z niej całą grupę.


Generacja X znajduje się w sali ćwiczeń budząc się z transu. Zastanawiają się co się stało, a wówczas pojawia się Adrienne, oznajmiając iż jest nową White Queen Hellfire Club. Pragnęła zniszczyć Emmę, aby ta raz jeszcze doświadczyła śmierci swych ukochanych studentów. Wie, że nic nie jest jej w stanie zrobić, bowiem moc Emmy nie działa na nią. Jubes przypomina, iż świetnie działa moc Generacji X. Adrienne oznajmia, iż zmierzy się z nimi gdy będzie na to gotowa i teleportuje w nieznane. Emma wie, że to dopiero początek.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.