Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #18

Generation X #18

Generation X #18

"For the Sake of the Children"

Postacie
Cytat

Husk: "Are we the closeknit family you and the New Mutants were B.C. (Before Cable)?"

Streszczenie

Generacja X powraca samolotem z St Louis wraz z odnalezionym Everettem. Paige pisze list do Cannonballa, opisując mu swych znajomych, zaś o sobie pisząc jako o przyszłej liderce X-Men. W tym czasie Monet i Jubilation konkurując ze sobą puszczają bańki mydlane, a po chwili dołącza do nich Synch.


Sean kontaktuje się z Emmą telepatycznie pytając czy ufa swym pilotom z Frost Enterprises, siedzącym za sterami samolotu. White Queen pyta o powód tego pytania, zaś Sean wyjaśnia iż leca już od wielu godzin i powinni dotrzeć do Massachusetts, lecz jak zauważył wciąż kierują się ku północy, do Kanady. Emma poleca mu telepatycznie aby to sprawdził, zaś Sean z dziwnym wyrazem twarzy wstaje mówiąc iż musi się przewietrzyć.


Nastepnie wstaje i podchodzi do drzwi samolotu, które otwiera i wyskakuje. Następuje dekompresja, która porywa z fotela Syncha którego Jubilation po tym jak związała mu rękawy kurtki uniemożliwiając ruch zapomniała przypiąć pasami. Everett leci do drzwi usiłując wyplątać się z kurtki, a w ostatniej chwili chwyta go morfująca się w gumę Husk. Emma obserwuje to ze spokojem, malując usta szminką. Paige z pomocą przychodzi Monet wciągając Everetta do środka. Spogląda przez drzwi zastanawiając się czy nie udać się za Seanem, który opuścił samolot na wysokości 30 000 stóp. Emma zamykając puderniczkę stwierdza, iż Sean jest już wystarczająco dorosły aby zadbać o siebie i na pewno miał jakiś powód aby ich opuścić. Nie zamierza się nim przejmować, dopóki nie dotrą na miejsce, zwłaszcza że przy tej prędkości odrzutowca Banshee na pewno pozostał o kilkadziesiąt mil za nimi.


Banshee ląduje na ziemi podśpiewując, gdy wraca do siebie. Wściekły stwierdza, że gdy odnajdzie Emmę zapłaci mu ona za to co poleciła mu telepatycznie uczynić. Gdy tylko ustali z jakiego powodu, lecz najpierw musi odnaleźć Generację X...


W Massachusetts mężczyzna który przyszedł ostatnio z pytaiem o pracę znajduje się w pustej szkole obserwowany przez Penance. Zastanawia się w co wdepnął, gdy polecono aby poszukał pracy u znajomego jego ojca Seana Cassidy. Mężczyzna spogląda na telewizję, gdzie prezenter informuje iż zatrzymano właśnie zabójców Dennisa Hogana [mutanta zabitego w X-Men Prime], a mężczyzna stwierdza że przykro mu z powodu tej śmierci. Penance się wycofuje. Tymczasem w biosferze Leech pociesza Artiego, mówiąc iż Gen X na pewno powróci. Chłopcy bawią się obserwowani przez Mondo, który zasymilował się z ziemią.


Gdzieś na autostradzie prowadzącej z Massachusetts do Nowego Jorku w padającym deszczu przy zjeździe Skin niesie hamburgery zakupione Chamberowi. Jono czuje się coraz gorzej, aczkolwiek bioenergetyczne erupcje się uspokoiły. Stwierdza iż Angelo Espinoza jest dobrym człowiekiem, przeciwko czemu Skin gwałtownie protestuje przypominając mu o swej gangsterskiej przeszłości.


Gen X spogląda ze zdziwieniem na kanadyjskie lądowisko na którym się znalazła i żąda od Emmy wyjasnień. Ta nie zamierza ich udzielić, więc Jubilation uderza swymi fajerwerkami synchronizując się wraz z Synchem. Emma spokojnie blokuje ich moce telepatycznie, podobnie Husk której udaje się zmorfować wyłącznie w siebie samą. Monet stwierdza, że po White Queen spodziewała się więcej, na co otrzymuje cios błyskawicą telepatyczną. Nakazuje wsiąść mutantom do nadjeżdżającego samochodu.


Skin i Chamber podążają dalej na podwoziu ciężarówki, zaś Sean poszukuje w komputerach lotniska Lavalle danych o locie Emmy, stwierdzając iż nie ma ich nigdzie. Odlatuje stamtąd w chwili przybycia kanadyjskiej policji, stwierdzając iż musi poszukać innej pomocy.


Gen X przybywa do rezydencji która będzie teraz ich domem. Cała czwórka dziwnie się zachowuje i zaczyna bawić, Emma zaś stwierdza iż musiala ich ukryć przed czymś strasznym, co zakłóciło cały plan astralny. Nie wie, że obserwuje ich Toad.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.