Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #13

Generation X #13

Generation X #13

"It's all relative"

Postacie
Cytat

Vincente: "You may call me Misty!"
M: "You're kidding, right?"
Vincente: "Yeah. Of course. Ummmm.... Just call me Vincente"

Streszczenie

Gayle domaga się wyjaśnień, patrząc jak D.O.A., służący Emplate'a wiąże Monet. Zgodnie z jej umową z wampirem, w zamian za schwytanie Penance posiadającej materiał genetyczny niezbędny dla przeżycia Emplate'a, miał oddać jej Chambera.


Wampir wyjaśnia iż okoliczności się zmieniły, bowiem w chwili pierwszego starcia z Generacją X nie wiedział iż ma do czynienia ze swą siostrą, która posiadała tę wiedzę od początku. Monet potwierdza ten fakt, mówiąc iż wraz z ojcem usiłowali pomóc mu od chwili gdy zaczęła się jego przemiana i powstrzymać jego rosnący głód materiału genetycznego homo superior. Emplate oznajmia, iż nie potrzebuje żadnej pomocy, bowiem teraz ma wielu mutantów dzięki którym może zaspokoić swój głód. Zaczął od Husk, dzięki czemu posiada już diamentową skórę. M prosi go aby nikogo nie zabijał, bowiem to co stało się z ich matką nie było jego winą. Empalte nie chce słuchać, pochylając się nad nieprzytomnym Chamberem. Gdy Gayle wykrzykuje iż nie taka była umowa, Emplate unosi ją z wózka odbierając jej swą moc którą się z nią podzielił, aby schwytać Chambera i odbiera jej ją. Spogląda na to odzyskujący przytomność Jono. D.O.A. wykrzykuje do Emplate'a, iż Monet wyrwała mu się i uciekła. Wściekły wampir nakazuje mu zebrać pozostałych i odnaleźć ją. Niekoniecznie żywą.


Monet wbiega do szkoły izrywa ze ściany alarm pożarowy. Przełącza kable przekierowując alarm z miejscowej jednostki straży pożarnej do Westchester, mając nadzieję że ktoś przybędzie jej z pomocą. Wówczas ścianę przebija jeden z towarzyszy Emplate'a, silny osiłek zwany Bulwark. Monet natychmiast atakuje i wylatuje z nim przez ścianę szkoły uderzając w biosferę. Stara się nie bić go mocno, bowiem jak stwierdza dzięki swej mocy jej brat ma zdolność panowania nad innymi. Bulwark otrząsa się i zadaje jej silny cios przebijając nią ścianę biosfery.


Przy ogniu Emplate spogląda na zniewolonych członków Generacji X. Zastanawia się kogo pierwszego uczynić swą ofiarą, kiedy Jubilation zaczyna mu docinać. Oznajmia, iż nigdy nie przepadała za M, a teraz lubi ją jeszcze mniej, gdy odkryła iż ma w rodzinie takiego stwora. Nieopodal w bagnie do którego wrzucił ich Emplate toną Gayle i Jono. Dziewczyna wyrzuca mu, iż spalił jej twarz i uciekł, zaś Chamber nie znajduje wielu słów na swą obronę. Gayle obwinia go o swą życiową tragedię.


W biosferze M walczy z Bulwarkiem, zastanawiając się jak go pokonać i nie zrobić mu krzywdy. Pomimo iż kilkakrotnie go powala, Bulwark staje nad nią z olbrzymim głazem. Wówczas zaczyna się zmieniać i znika jego ciało osiłka, bowiem pojawił się Leech blokujący jego moc. Bulwark rzuca się do ucieczki, krzycząc iż nie da się zabić siostrze Emplate'a lecz wpada na Leecha który korzystając z zaniku masy mięśniowej Bulwarka zadaje mu cios pięścią.


Tymczasem na zewnątrz Jubilee nie przestaje docinać Emplate'owi, który stwierdza iż udało się jej go zirytować. Monet ukrywa Leecha i Artiego w ich domku na drzewie, kazać w nim pozostać dopóki wszystko się nie skończy, po czym kieruje się na spotkanie Emplate'a. Nad lasem otacza ją purpurowy dym, a gdy dusi się, spada na ziemię. Staje nad nią przemieniając się z mgły kolejny z współpracowników jej brata, Vincente. Zamierza ją udusić, lecz wówczas przybywa kawaleria. Na wezwanie pomocy wysłane przez M odpowiedział Bishop.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.