Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #32

Generation X #32

Generation X #32

"A Day at the Circus"

Postacie
Cytat

Synch: "I'd rather stay at home"
Jubilee: "You and me both, but that ain't in our script"

Streszczenie

Wyspa Muir. Moira Mc Taggert zakończyła właśnie skan dwóch bliźniaczek St Croix, które pojawiły się zamiast Monet po bitwie z OZT. Na podstawie analizy DNA stwierdza, iż do tej pory obie dziewczynki w jakiś sposób zlane w jedną całość tworzyły osobę znaną jako M. Istniejące między nimi gentyczne podobnieństwo przypomina Moirze zgodność jaką odkryła badając Nate Greya i Cable'a. Zamierza kontynuować badania, aby odkryć co właściwie spotkało bliźniaczki. Pyta Seana jak idzie mu prowadzenie szkoły, a także o jego stosunki z Emmą Frost. Banshee robi zakłopotaną minę.


Emma w Massachusetts rozmyśla o jej kłótni z Seanem oraz zastanawiając się w jaki sposób mogła być do tej pory ślepa na tajemnicę M i nie odkryć iż tworzą ją dwie dziewczynki. Tłumaczy to stan katatonii na który zapadała. Pojawia się Husk, pytając o stan M. Mówi iż Gen X są mocno przybicie po tym co się z nią stało oraz wydarzeniach OZT, proponuje więc aby grupa mogła wybrać się do miasteczka, bowiem przyjechał cyrk. Emma wyraża swą zgodę.


W cyrku trwa właśnie narada. Trupa nie ma wyjścia, Ringmaster musi po raz kolejny zahipnotyzować publiczność, aby pozostali mogli ich okraść. Tylko dzięki tym kradzieżom udaje im się jeszcze przetrwać, więc nie zamierzają powracać do uczciwego życia. Jak stwierdza Ringmaster, jak zwykle nie powinno być żadnych problemów.


Husk usiłuje bezskutecznie przekonać grupę, aby udała się z nią do cyrku. Jubilation nie zamierza odrywać się od gry w Quake'a, Jono nie zamierza oglądaćdziwadeł takich jak on, wreszcie narzekania Paige stają się na tyle męczące dla pozostałych, iż poddają się i decydują pojechać z nią na występ. Emma spogląda na ich odjazd przez okno, tłumiąc swe obawy o ich los, mając nadzieję że nie czeka ich to samo co Hellions. Powtarza sobie, iż to jedynie cyrk. Kątem oka widzi Penance, która na jej widok ucieka, bowiem nie ufa jej już sądząc iż pragnęła ją wydać Emplate'owi. Emma wzdycha zastanawiając się co z dzieje się z Seanem. Banshee proponuje w tymczasie Moirze, aby zrobiła sobie małą przerwę, lecz ta odmawia mówiąc iż gdy tylko skończy wraca do pracy nad poszukiwaniem leku na wirusa spuścizny. Sean tęskni za dawnymi czasami, gdy Moira używała życia, gdy nie była jeszcze zarażona wirusem Stryfe'a.


Gen X przybyli do cyrku, a Jono i Angelo uwazają to za stratę czasu. Paige prowadzi ich do namiotu, podczas gdy Jubes i Everett zostają z tyłu. Cyrkowcy obserwują widzów, stwierdzając iż uzbierał się niezły tłumek. Czekają jedynie na sygnał hipnotyzera. Tymczasem Jubilation dopytuje się co gryzie Everetta, a ten wyjaśnia jej iż czuje się odpowiedzialny za stan Monet. Zdradza, iż podczas bitwy z OZT pocałował ją, więc możliwe jest że jego moc synchronizacji wpłynęła jakoś na Monet i doprowadziła do jej rozdzielenia na dwie bliźniaczki.


Przedstawienie się rozpoczyna, a Ringmaster zaczyna hipnotyzowac widzów. Otumaniona Paige orientuje się, że coś jest nie tak, a Jono błyska swym ogniem. Widzowie wpadają w panikę, zaś przerażony Ringmaster poleca cyrkowcom złapać trójkę nastolatków, która w jakiś sposób wyrwała się z jego transu.


Na zewnątrz Jubilation pociesza Everetta, mówiąc iż sama ma poczucie winy, po tym jak Bastion odczytał z jej mózgu kody do rezydencji Xaviera. Rozmowę przerywa widok wybiegającej z cyrku publiczności. Na arenie człowiek kula armatnia zostaje wystrzelony w Paige, która transformuje swe ciało w metal. Na Angelo zostaje posłany wąż, lecz Skin oplata go zwojami swej skóry. Jono odpiera biokinetycnzym płomieniem atak siłacza. Ringmaster usiłuje ponownie zahipnotyzować publiczność, chcąc przekonać ją iż to co dzieje się na scenie jest częścią występu.


Na wyspie Muir Sean wyznaje Moirze jak bardzo za nią tęskni. Oboje pragnęliby powrotu do czasów, gdy wszystko było znacznie prostsze.


W cyrku Jubilee wpędza na arenę zwierzęta swymi fajerwerkami, zaś Synch kórego moc jest bezużyteczna w starciu z ludźmi, podcina klauna pędzącego na niego na swym rowerze. Jubilation unika ataku akrobatów, ktrzy zderzają się ze sobą. Cyrkowcy przerywają walkę, widząc iż jeden z ich towarzyszy został ranny. Ringmaster pyta, czy Gen X wyda ich policji, a grupa niespodziewanie widzi wiele wspólnego między sobą a tą bandą outsiderów. Jubilee znajduje salomonowe rozwiązanie. Ringmaster hipnotyzuje publiczność aby zapomniała o Generacji X, zaś wpływ z dzisiejszego wystepu cyrku zostaje przeznaczony na cele charytatywne.


Na wyspie Muir Sean i Moira urządzają sobie piknik. Moira całuje Seana mówiąc iż cieszy się z chwili wytchnienia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.