Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #39

Generation X #39

Generation X #39

"Return from Forever"

Postacie
Cytat

Synch: "Where is it, Gaia? Where's the amalgamator?"
Gaia: "The whole citadel is amalgamator1"

Streszczenie

D.O.A. skacze po szczurze, mówiąc do Emplate'a aby wydostał się on jak najszybciej z pułapki, nim zaabsorbuje osobowość szczura. Słyszy głos oznajmiający, iż ma problem jako że walczą jednocześnie ze sobą osobowości Nicole, Claudette, Monet, Emplate'a oraz M-Plate'a. Nagle szczur wybucha. W miejscu gdzie się znajdował pojawiają się Emplate, Claudette i Nicole. Claudette zwraca się do swego brata Mariusa, ten oznajmia iż ten już nie istnieje, jest tylko Emplate, który poznał dzięki połączeniu wszystkie sekrety bliźniaczek. Claudette nie pozostaje mu dłużna, mówiąc iż w ten sam sposób dowiedziała się wreszcie jaki los spotkał prawdziwą Monet. Słysząc to Generacja X zastanawia się co dziewczynka miała na myśli. Emplate przymierza się do ataku na bliźniaczki, wówczas trafiają jednak w niego fajerwerki Jubilee. Banshee poprawia atakując dźwiękiem. Emplate podnosi się, oznajmiając iż dość już ma cackania się z Generacją X, teraz nadeszła pora aby się nimi pożywić. Na wprost niego staje Chamber uwalniając swe płomienie. Widząc to Gaia uprzedza Syncha, iż Jono nie może uwalniać energii tak blisko Złączacza. Za późno, bowiem Emplate uchyla się a energia trafia w urządzenie. Wokół wszystko zaczyna się rozpadać. Synch usiłuje uwolnić Gaię, zaś Jubilation atakuje widmo które się na nich rzuciło. Decydujący cios zadaje mu Penance, podczas gdy Jono przysmaża drugiego napastnika. Elwood zrzuca linę z pociągu wciąż lewitującego nad nimi. Banshee powala na ziemię D.O.A. i Emplate'a, którzy tracąc przewagę używają urządzenia Chimery by otworzyć sobie portal. Obaj uciekają, zaś Gen X zaczynają się wspinać po linie. Synch oznajmia iż nie ruszy się niegdzie bez Gaii, a Sean rusza mu na pomoc. Tymczasem Jubilation spogląda na nazwy stacji znajdujące się w kabinie i okazuje się iż uległy one zmianie. Teraz ostatnią z nich jest biosfera, gdzie pociąg ma dotrzeć za minutę. Okazuje się, iż kajdany Gaii zrobione są z nieznanego metalu. Sean prosi Jono o pomoc, lecz Gaia zakazuje Chamberowi używać mocy w pobliżu Złączacza. Poniewać Everett nie chce jej opuścić, Sean zadaje mu cios pięścią, chcąc zanieść do pociągu. Synch nie traci jednak przytomności i synchronizuje moc Seana atakując go. Wyskakuje z pociągu, a w ślad za nim podąża Penance. Lokomotywa znika w wirze międzywymiarowym, podczas gdy Penny uwalnia Gaię. Wszystko wskazuje na to, iż cała trójka została uwięziona w rozpadającej się rzeczywistości, lecz Gaia oznajmia iż pod ołtarzem znajduje się komora międzywymiarowa.


W domku na drzewie Token otworzył klapę prowadzącą w niezrozumiały sposób na bogato zdobioną stację metra. Angelo, Emma, Trace, Leech i Artie schodzą na dół. Wówczas na stację wpada pociąg. Wyskakuje z niego Generacja X, a Sean informuje Emmę iż Everett i Penny zostali uwięzieni w innym wymiarze. Wówczas odjeżdżający pociągiem Elwood informuje ich, iż w sklepie pana Timmonsa znajduje się wyjście z komory międzywyiarowej.


Dorian i Weasel usiłują wydostać się z komory, w której nad ich głowami znajduje się klapa. Wówczas otwiera się ona i wpadają przez nią Synch, Penance i Gaia. Oszołomiona Gaia rzuca się do ucieczki, a Everett posyła za nią Penance. Everetta chwytają Dorian i Weasel ucieszeni iż wreszcie dorwali dziwaka ze szkoły. Zaczynają go bić i kopać, wściekli za to iż spadając narobił bałaganu w posprzątanym przez nich sklepie. Synch pada na ziemię pod gradem ciosów.


Gen X podążają samochodem w stronę baru Timmonsa, wyjaśniając sobie po drodze co się właściwie wydarzyło. Nagle na drodze widzą leżące ciało Syncha.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.