Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #45

Generation X #45

Generation X #45

"Lost & Found"

Postacie
Cytat

Banshee: "Emma, I found you"
White Queen: "You should be a detective, Sean"

Streszczenie

Emma wkracza do Akademii, witając się ze studentami. Dopiero gdy wchodzi do swego gabinetu traci opanowanie. Rozrzuca papiery leżące na jej biurku, tworząc chaos. Ignoruje Seana chcącego porozmawiać z nią o studentach, który zastanawia się co jest z nią nie tak.


Członkowie Generacji X usiłują wyciągnąć z pokoju Chambera, widząc iż od kiedy, tak jak Emma, utracił swą moc, nie jest sobą. Kładą to na karb utraty zdolności komunikacji z pozostałymi. Jono nie daje się wyciągnąć na koszykówkę, a pozostali zastanawiają się, co z nim jest nie tak. Zachowuje się jakby utracił coś cennego. W pokoju Chamber bierze do ręki zdjęcie Husk. Tymczasem Gaia spotyka Everetta, dziękując mu za ocalenie życia w Złączaczu, czego nie miała okazji uczynić wcześniej. Synch przebąkuje, że nie było to nic wielkiego, spoglądając za nią zakochanym wzrokiem. W tym czasie Emma na siłowni z całej siły uderza w worek bokserski. Gdy pojawia się Sean nadal nie zamierza z nim rozmawiać.


Na zewnątrz, Everett i Monet usiłują dojść, co stało się z biosferą. Wpatrywanie się w zdjęcie niewiele daje, a Leech i Artie sugerują iż jest to wina Bianki, bądź Galactusa. Synch pyta M, czemu się złości, ta zaś przypomina iż ona także dysponuje mocą telepatyczną którą utraciła, zaś nikt nie zainteresował się jej stanem. Na pytanie Everetta czy potrzebuje, aby ją przytulić, wyraźnie się złości. Everett udaje się do nauczycieli, którzy wciąż są na siłowni. Emma, niszcząc worek treningowy, pokazuje, iż telepatia nie jest jej jedyną mocą, bowiem całe życie musiała walczyć o swoje. Ev pyta, gdzie będą teraz trenować, po zniknięciu biosfery, Emma ucina jednak rozmowę. Po odejściu Syncha wyjaśnia iż wścieka się, bowiem przez chwilę miała wraz z Gaią wrażenie, iż jej moce powróciły. W przeciwieństwie do Seana, który usiłuje wtrącić, że sam utracił niegdyś moce i wie co to znaczy, Emma oznajmia iż telepatia to jej osobowość. Sean proponuje, by go uderzyła. Po chwili podsłuchująca pod drzwiami Generacja X słyszy hałas dobiegający z siłowni. M stwierdza, iż niechybnie Sean wyznał właśnie Emmie miłość. Wewnątrz, White Queen wyładowuje swą frustrację, a Sean stwierdza iż nie sądził że utrata mocy może do tego stopnia ją zmienić i odebrać ambicję. Emma zaczyna krzyczeć, po czym pada na ziemię. Okazuje się iż telepatia powróciła. Wymienia z Seanem kilka uszczypliwych komentarzy, stając się ponownie zimną i wyniosłą White Queen. Do Generacji X podchodzi Jono, który także odzyskał swe zdolności. Stwierdza, iż stało się to kilka dni temu, lecz nie czuł potrzeby mówienia. Do Gen X wychodzą ich nauczyciele, mówiąc iż nadeszła pora porozmawiać. Emma oznajmia, że choć utracili biosferę, nie zmieni to niczego na gorsze. Raczej na lepsze. Od jutra zyskają nowe mundury i nowy program nauczania. Wszystko ulegnie zmianie, zaś Gaia dołączy do grupy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.