Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #6

Generation X #6

Generation X #6

"Notes from the Underground"

Postacie
Cytat

Skin: "Jubilee, I hate kids"
Jubilee: "No? Really? I'm shocked. Capital SH"

Streszczenie

White Queen jest uwięziona w tunelach Morloków przez Marrow, która wyśmiewa się z niej wraz z Hemingwayem. Oznajmia iż w swym wymiarze wiele słyszała o Emmie Frost, potężnej telepatce Hellfire Club przed którą wszyscy drżeli, teraz zaś znajduje się ona na jej łasce, bowiem dzięki przywiązenemu obok Leechowi jej moce zostały zablokowane. Na nic zdają się perswazje Emmy, Marrow nakazuje jej siedzieć cicho grożąc iż użyje swych kości.


Jubilee, Skin, Synch i Artie zeszli do kanałów pod Manhattanem. Everett koncentruje się w sposób jaki nie czynił tego wcześniej, zamierza bowiem namierzyć swą aurą White Queen, bądź Hemingwaya, jako że z ich mocami zetknął się już wcześniej. Udaje mu się to wreszcie i zaczyna podążać za swą aurą, krzycząc do pozostałych aby biegli za nim. Skin wzdycha ciężko stwierdzając iż ich grupa ma samych liderów, począwszy od Husk i M, a skończywszy na Synchu.


W Massachusetts Chamber trzyma głowę Husk pod zimnym prysznice, co ma pomóc jej w wytrzeźwieniu. Na jej uwagi odpowiada, iż lepiej aby to on się tym zajął niż Sean i Emma, którzy nie powinni dowiedzieć się o całej sprawie. Odprowadza Paige do jej pokoju, dziwiąc się że panuje tam taki bałagan, choć Paige jest osobą ambitną. Husk oznajmia patrząc na niego, iż znalazła właśnie coś bardziej interesującego od nauki, na co Chamber stwierdza iż nie wie co mówi, bowiem jest pijana.


White Queen pyta czemu Marrow zabiła ludzi w dyskotece [Uncanny X-Men #322]. Ta wyjaśnia, iż właśnie dlatego że byli ludźmi. Wyrosła w świecie do którego przeniósł Morloki Michaił Rasputin [Uncanny X-Men #293], słuchając opowieści o ludziach prześladujących mutantów. Teraz powróciła, aby się zemścić. Z kanału powyżej przez kratkę całej rozmowie przyglądają się Skin, Synch, Jubilee oraz Artie. Zastanawiają się co uczynić, bowiem obecność Leecha zablokowała ich moce. Everett usiłuje coś wymyślić, stwierdzając iż jedyne co przychodzi mu do głowy to zsynchronizowanie swej aury z mocą Leecha. Hemingway i Marrow nie zamierzają już dłużej czekać, lecz zabić Emmę Frost aby zemścić się za prześladowania Morloków przez Hellfire Club, oraz Leecha. Wówczas Emma wyrywając się z więzów kopie Leecha rzucając nim o ścianę. Chłopiec traci w ten sposób przytomność, zaś Emma natychmiast odzyskuje moc. Telepatycznie smaży ich mózgi, lecz z niepokojem stwierdza że zbyt szybko wracają oni do siebie.


Z kanału wychodzi Generacja X, a Emma Frost każe im zabrać Leecha i opuścić tunele, ona ma bowiem coś jeszcze do zrobienia. Skin zauważa, iż raczej nie chodzi o przekazanie schwytanych mutantów władzom, bowiem raczej Emma będzie ich chciała ukarać. White Queen stwierdza, iż nie chciałby być przy tym obecny.


Całą scenę obserwuje na monitorach Dark Beast. Wzdychając ciężko stwierdza, że nie może pozwolić na odkrycie efektów jego badań, którymi są urośli w wymiarze, gdzie czas biegł inaczej Hemingway i Marrow. Przeprasza Emmę patrząc na monitor za to co musi uczynić, po czym detonuje ładunki.


Następuje wybuch, rzucający Generacją X egłąb tunelu. sufit zaczyna się walić, lecz wówczas pojawia się M przytrzymując spadające głazy. Mutanci wycofują się nie wiedząc co stało się z Marrow i Hemingwayem. Jubilee usiłuje dowiedzieć się od M, czemu popadła w stan katatonii, ta każe jej jednak pilnować własnego nosa.


W Salem Center dokąd prowadził wyjście z tuneli Emma uprzedza Xaviera, iż spotka się jeszcze z Gene Nation. Artie i Leech udadzą się do szkoły w Massachusetts. Przed rezydencją Skin zastanawia się dokąd poszła Jubilee i dziwi się, że jakiś jej przyjaciel żyje w lesie. Jubilation odwiedza Logana, który uprzedza iż traci ludzkie zmysły i nie można mu ufać. Jubilation wyznaje iż bardzo za nim tęskni.


W Massachusetts Sean widzi jak Gateway zatyka uszy. Chwilę później część szkoły eksploduje energią Chambera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.