Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #25

Generation X #25

Generation X #25

"Suffer the Children"

Postacie
Cytat

Black Tom po ucieczce Howarda: "Just Between me and myself what would I'ave done with a talkin' duck"

Streszczenie

Sean wpada przez okno wraz z szybą. Podnosi się zszokowany, bowiem nie przeczuwał iż Mondo jest osobą która może kogokolwiek zabić. Mondo zmieniony w żywe drzewo, oznajmia iż Sean powinien być dumny iż Samoańczyk dowiedział się jak go powstrzymać. Trzyma korzeniami Seana, a wówczas pojawia się Tom Cassidy. Oznajmia iż Generacja X duszą i sercem należy do niego.


Emma Frost powraca do szkoły limuzyną, rozmawiając telefonicznie z Tores w Los Angeles. Rok temu zawarły pewien układ, lecz teraz jego reguły się zmieniły, bowiem Emma dowiedziała się jak wiele znaczy on dla Torres. Emma kończy rozmowę i z niedowierzaniem spogląda na porośniętą korzeniami szkołę. Gdy wysiada z limuzyny atakują ją pnącza. Pojawia się Black Tom, mówiąc iż przejął władzę nad szkołą. Nie radzi Emmie używać swej telepatii, bowiem zrani tylko siebie. White Queen nie słucha ostrzeżeń i po chwili zaczyna krzyczeć z bólu, zaś Tom uśmiecha się złowieszczo.


Jubilee ucieka po śniegu. Wie, że nie da rady sama Mondo. Potyka się o korzeń i ogląda się, mając nadzieję iż Mondo zgubił ją w lesie. Chce odnaleźć Seana i uwolnić pozostałych, lecz ktoś nad nią staje. To Bastion. Chwyta Jubilation zatykając jej usta, a wówczas spod ziemi wynurza się przemieniony w koszmarną istotę pełną pnączy Mondo. Bastion wyciąga pistolet i strzela do niego kilkakrotnie. Oznajmia Jubilation, że go zabił, po czym usypia ją gestem ręki.


W domku na drzewie Howard wygląda przez okno, mając nadzieję iż Black Tom gdzieś przepadł. Ten jednak nie daje za wygraną, więc Beverly rozpoczyna ewakuację Leecha, Artiego, Franklina i obcej Tany Nile, podczas gdy Howard usiłuje powstrzymać Toma z drugiej strony domku. Gdy wylatuje z drzewa na ziemię, a Tom staje nad nim Howard pyta czy dobrze mu się zdaje, że korzenie Cassidy'ego rozciągnęły się po całej posiadłości. Następnie podpala kilka z nich przy pomocy trzymanej przez siebie benzyny. Wszyscy rzucają się do ucieczki, pędząc przez las, zaś Howard gasi po drodze swój ogon. Nagle przed nimi rusza się ziemia. To Man-Thing, który wyrasta z bagna. Spogląda na Franklina Richardsa, wyczuwając w nim nexus łączący inną rzeczywistość z naszą i decyduje się ocalić uciekinierów. Gdy na miejsce dociera Cassidy, nie ma już śladu po kaczorze, kobiecie, obcej i dzieciach. Tom znika w ziemi, nie mając pojęcia iż podąża za nim Penance. Spogląda na nią Gateway, który przybył do szkoły szukając odkupienia, za to iż wziął udział w masakrze Hellions otwierając do nich drogę Sentinelom [Uncanny X-Men #281]. Teraz widząc iż Penance wie co robić, odkrywa iż jego czas pośród Generacji X dobiegł końca. Znika w błysku teleportacji, podczas gdy Penny zanurza się w ziemi.


W podziemnej jamie Cassidy rozluźnia swe korzenie, którymi oplątał wszystkich schwytanych członków Generacji X. Zmieniony w żywe drzewo, podobne do Monda kpi z Seana iż wszyscy są razem. Banshee odpowiada mu, iż jest szalony, na co Tom krzyczy iż zabrał od niego Siryn. Sean prosi, iż jeśli pragnie się zemścić, wyłączył z tego Gen X pozwalając dzieciom odejść.


Black Tom na wpół szalony po swej mutacji w drzewo śmieje się, mówiąc iż jedyną szansą Seana jest zabicie Emmy Frost. Gdy Banshee nie chce tego uczynić, ta nagle zostaje uwolniona z oplatających ją korzeni i zadaje mu cios pięścią. Przeprasza Seana, mówiąc iż Tom kontroluje jej ciało. Błaga aby Sean ją zabił, jeśli dzięki temu Gen X zostanie uwolniona. Nie zamierza dopuścić po raz drugi do śmierci swych studentów, tak jak Hellions. Sean nie słucha, chcąc znaleźć inny sposób. Emma wyrywa się Tomowi i telepatycznie zmusza Seana, aby użył na niej swego krzyku. Pada ranna, a Sean łapie ją w ramiona. Tom śmieje się, zaś na eszystko spogląda Penance. Tom śmieje się i pokazuje Seanowi iż uwięzieni członkowie Generacji X byli jedynie stworzonymi przez niego kopiami. Prawdziwych umieścił w bezpiecznym miejscu. Planował to od miesięcy, od chwili gdy ukrył się w biosferze, a dzisiaj zaatakował Seana. Nie przewidział tylko jednego. Penance. Czerwonoskóra skacze na niego ze swymi pazurami i przecina swą ostrą skórą. I już go nie ma. Tom się rozpada wraz ze swymi korzeniami. Zapada cisza. Sean trzymając Emmę mówi do Penny iż nie wie gdzie są jej przyjaciele, lecz ich odnajdą.


Gdzieś. Na morzu bądź oceanie. Spod wody wynurza się stworzona przez Cassidy'ego bańka, której nie może już kontrolować gdy jest nieprzytomny. Bańka pęka, a w środku budzi się Generacja X. Pośrodku niczego.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.