Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #60

Generation X #60

Generation X #60

"Christmas Fear" - part 1

Postacie
Cytat

Jubilee: "Your extra skin is gonna protected you from my patented snowballs of death"
Chamber: "You sure that's not conversation of death? Shaddup and throw already"

Streszczenie

Cordelia Frost ucieka w głębokim śniegu. Brak jej tchu i pada w zaspę, z przerażeniem spoglądając na padający na nią cień, należący do osoby która oznajmia iż ból poczuje jedynie przez chwilę.


W świeżospadłym śniegu Generacja X rzuca się śnieżkami. Jubilee mając dość porażek sięga po fajerwerki, lecz Leech blokuje jej moce. Wszyscy ze zdumieniem widzą, iż Penance korzystając ze swych pazurów wyrzeźbiła z lodu sylwetkę jakiegoś mężczyzny z kijem. Zastanawiają się kim on jest. W szkole Sean i Tom ćwiczą boks, który Irlandczyk bierze zbyt serio. Gdy Tom go uspokaja, Sean wyznaje iż wyżywając się usiłuje zapomnieć o swych obawach o Siryn, która straciła głos podczas walki z New Hellions [X-Force #90]. Nieopodal w sekretariacie Emma oddychająca z ulgą, iż większość studentów pojechała do domu na wakacje świąteczne i jej telepatia może wreszcie odpocząć, dostrzega teczkę ze zdjęciami New Hellions. Widząc, iż nazwa grupy jej dawnych uczniów została wykorzystana, zalewa ją wściekłość. Pod choinką Jono, Angelo i Jubse otwierają prezenty, rozmawiając o ostatnich wydarzeniach i dziwnym zachowaniu Paige. Obserwująca ich Penance zrywa się znienacka i ucieka. Jubilee wnioskuje, iż mogła mieć dość świątecznej atmosfery, bowiem jedyną bliską jej osobą, która orientuje się przez co może przechodzić, jest Monet.


M w swej nowej szwajcarskiej szkole rozpakowuje rzeczy z nostalgią myśląc o Generacji X, gdy do pokoju wpada jej współlokatorka Charlene zabierając ją do koleżanki imieniem Tabby. Ta nie otwiera drzwi, a M odbiera zza nich telepatyczny krzyk paniki. Otwiera drzwi korzystając ze swej siły, lecz nie wystarczająco szybko by dostrzec wampira, który wysysał krew z dziewczyny.


W Massachusetts Leech i Artie otwierają swoje prezenty, a przy oknie stoi zamyślony Sean, nie słuchając wypowiadanych do niego słów. Rozmyśla o swej własnej rodzinie, Theresie, Czarnym Tomie, gdy nagle dostrzega coś na zewnątrz. Przez okno wpada Cordelia błagając o pomoc, po czym traci przytomność u stóp siostry. Jubilee przypomina zebranym, iż to ona sprowadziła do szkoły Mondo, który później zdradził ich atakując jako sprzymierzeniec Czarnego Toma, a później został zabity przez Bastiona [Generacja X #25]. Jubilee, Chamber i Skin wybiegają na zewnątrz, a wówczas grunt ożywa atakując ich. Moce Gen X nie robią na przeciwniku wrażenia. Jon uderza pirokinezą, a gdy na pomoc przybywają White Queen i Banshee wydaje się iż zagrożenie minęło. Wtedy atakuje ich formujący się w kształt człowieka śnieg, przekształcając się w glinianą istotę która powala Emmę. Sean uderza krzykiem sonicznym, a wówczas na ziemię przed nim pada nieprzytomny Mondo. Cordelia nadbiega wykrzykując aby go zabili, gdyż on chciał to uczynić jej, a wówczas pojawiają się Czarny Tom i Juggernaut oznajmiając iż zabawa dopiero się rozpoczęła.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.