Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #49

Generation X #49

Generation X #49

"Trophies"

Postacie
Cytat

Skin: "Hey Maggot? Did I hear that your pets can like eat through anything?"
Maggot: "(...)You're not on the menu yet"

Streszczenie

Śladami pozostawionymi w głębokim śniegu idzie mężczyzna. Dociera do lasu na wzgórzu, z którego spogląda na Akademię Massachusetts, stwierdzając iż właśnie tam znajduje się to co tropi.


Na sali mutanci grają w koszykówkę. Wraz z nimi jest Maggot. Piłka toczy się w stronę pasożytów, a Jono niepewnie pyta czy to prawda iż Eany i Meany są w stanie przegryźć się przez wszystko. Maggot uspokaja Chambera, a sytuację wykorzystuje Skin dzięki swym wydłużonym kończynom chwytając piłkę. Maggot traci koncentrację na widok Paige, której nową fryzurę zaczyna głośno komentować. Jono przyjmuje to wszystko w milczeniu. Monet zauważa, iż powinna także pomyśleć o zmianie ubioru, a Jubilee ponagla dziewczyny, przypominając iż umówiły się na zakupy.


Do budynku Meridian Enterprises wkracza wściekła Emma Frost. Niepowstrzymana kieruje się w stronę gabinetu swej siostry, Adrienne, która kończy właśnie rozmowę telefoniczną mówiąc iż szuka sposób aby znaleźć najemników o nadludzkich mocach. Odkłada słuchawkę spoglądając zimno na swą siostrę pyta czym może jej służyć.


Chamber, Skin, Synch oraz Maggot spacerują po śniegu. Trzech członków Generacji X usiłuje skonfrontować opowieści Jubes o X-Men, z tym co może powiedzieć o nich Maggot. Ten stwierdza, iż choć nie spędził wśród niehc dużo czasu, to jednak pomogli mu tak bardzo iż stali się jego idolami. Nagle Maggot zwija się z bólu, a jednocześnie podążające po śniegu Eany i Meany zostają trafione. Pojawia się mężczyzna który szedł ich śladem, oznajmiając iż jest łowcą zwącym się Francis Slaughter IV. Przybył po trofeum. Generacja X zasłania Maggota i pasożyty, a Synch adaptuje moce Chambera. Zdumiony Jono widzi, jak Everett unosi się w górę dzięki mocy latania, której nawet nie podejrzewał iż posiada.


Adrienne śmieje się z pomysłu Emmy, aby pożyczyła jej pieniądze, po tym jak jej szkoła znalazła się w opałach finansowych. Przypomina siostrze iż nie widziały się 10 lat, zaś teraz pojawia się ona z prośbą o pieniądze. Adrienne pyta z jakiego powodu to czyni. Emma sięga w przeszłość, przypominając jej iż podczas gdy ona budowała swe finansowe imperium, Emma musiała odbijać się od dna. Z trudem udało się jej wydostać z bagna w jakim się znalazła. Teraz kieruje do niej prośbę z uwagina fakt, iż zagrożona jest przyszłość dzieci. Jej rodziny. I dlatego właśnie potrzebuje jej pomocy.


Generacja X zaczyna walczyć ze Slaughterem. Synch zostaje trafiony siatką obezwładniającą, zaś w Chambera który używa swego ognia trafia granat. Angelo na prośbę Maggota usiłuje wyciągnąć strzałki obezwładniające z Eany i Meany, gdy staje nad nim Slaughter.


Adrienne wyprasza Emmę mówiąc że musi przeprowadzić rozmowę telefoniczną. W jej trakcie dotyka leżącej na biurku torebki Emmy i nachodzi ją wizja szkoły oraz Generacji X. Widok grupy mutantów sprawia, iż do głowy przychodzi jej pewien pomysł. Wzywa do siebie Emmę mówiąc iż pomoże jej pod pewnym warunkiem.


Związani członkowie Gen X oraz Maggot zastanawiają się co uczynić. Synch widzi tylko jedno rozwiązanie i adaptuje moce Maggota. Z jego ciała wyskakują pasożyty, które pożerają ich więzy. Teraz czwórka mutantów może podążyć za Slaughterem, który oddala się po śniegu. Maggot oznajmia, iż łowca należy do niego. Poleca Eany i Meany uwolnić się, a te zaczynają przeżerać plecak Slaughtera. Widząc zmierzającego w jego stronę Maggota, Slaughter usiłuje sięgnąć po bron, wówczas orientuje się jednak iż pasożyty zdążyły już pożreć większą część jego wyposażenia. Maggot zadaje mu cios, lecz Slaughterowi pozostała jeszcze jedna sztuczka. Używa urządzenia, dzięi któremu oślepia mutantów oraz czujniki szkoły i znika.


Sean i Gen X żegnają Maggota, który powraca do X-Men, stwierdzając iż nie będzie pasował do Gen X. W drzwiach mija się z Emmą, która przybyła przedstawić nową dyrektorką szkoły. Adrienne.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.