Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #55

Generation X #55

Generation X #55

"Sins of the Past" - part 1: "In another man's shoes"

Postacie
Cytat

Storm: "X-Men! we cannot let Hellions face this danger alone"
Iceman: "You said it Storm"

Streszczenie

Jubilee budzi się słysząc głos wzywający ją do sali ćwiczeń w uniformie. W szafie znajduje jednak dawny kostium Hellions. Ze zdziwieniem widzi w lustrze odbicie należące do jednej z nich, Catseye. Udaje się do M, która sądzi iż to ona podmieniła jej kostium, lecz Jubes prosi by użyła swej telepatii. Po chwili wszyscy spotykają się w sali ćwiczeń, gdzie jak się okazuje wszystkie kostiumy zostały zamienione. Co gorsza cała grupa odbija się w lustrze jako Hellions: Catseye, Bevatron, Roulette, Beef i Empath. Wszyscy zastanawiają się co się dzieje, gdy pojawia się white Queen. Informuje ich, iż w związku z trwającymi atakami na członków Hellfire Club, ma wrażenie iż ktoś zaczął na nich polować. Dlatego zaprosiła do Akademii X-Men, bowiem postanowiła poprosić ich o pomoc. Jubilee orientuje się, iż w jakiś sposób znalazła się w dniu, w którym Hellions zginęli po ataku Fitzroya i Sentinels [Uncanny X-Men #281].


Później na uboczu Generacja X omawia sytuację. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego Emma nie zorientowała się że coś jest nie tak, a Skin podsuwa iż skoro tego dnia Hellions, którymi są zginęli, może lepiej nie iść na spotkanie. Spotyka się to z krytyką Jubilee, która w żarliwej przemowie, przypomina im iż są X-Men, a jeśli znaleźli się rzeczywiście w przeszłości, być może uda im się nie dopuścić do śmierci niewinnych.


Hellions przybywają na Manhattan, gdzie pojawili się już X-Men. Co gorsza jest także we własnej osobie kolejny członek Hellions, Jet-stream, którego zagaduje szybko Angelo. Husk zwraca się do Icemana, ten jednak widzi w niej Roulette. M i Jubilee zamierzają podejść do Marvel Girl, mając nadzieję iż jej telepatia wykryje ich prawdziwą naturę, lecz zostaje ona poproszona wraz z Storm i Archangelem do Emmy. Drzwi do jej gabinetu rozpadają się. Wypada z nich White Queen z jeńcem, którym jest młoda dziewczyna. Jak stwierdza Emma ktoś chce ją zabić i dlatego poprosiła o pomoc X-Men. Colossus i Iceman śpiesząc słysząc telepatyczne wezwanie Jean. Widzą iż White Queen usiłuje zabić swego jeńca, na co nie pozwala jej Marvel Girl. Storm chcąc przeszodzić walce rzuca się na Emmę, żądając wyjasnień. Widząc, iż inni Hellions nic nie robią, Jet-stream atakuje Ororo, a X-Men rzucają się na Hellions. Archangel atakuje Skina, zaś M zaczyna walczyć z Colossusem. Jubilee zostaje przymrożona do podłogi, lecz po chwili Chamber niszczy lodowy most. Synch dostraja się do Colossusa, stając się tak silny jak on, a Husk zostaje trafiona piorunem Storm do której się podkrada. Wszystkich powala jednak psychiczny impuls Jean, która ma dość walki, bowiem usiłuje ustalić co się wydarzyło. White Queen oznajmia iż od jakiegoś czasu wewnętrzny krąg Hellfire atakowany jest przez nieznanego przeciwnika, którego celem jest zniszczenie jego członków. Dzisiejszy zamach to kolejna z prób, a Emma prosi o pomoc swych wrogów, bowiem wie iż tylko oni nie są podejrzanymi. Jeśli Hellfire upadnie, jej zdaniem nastepnym celem staną się X-Men. Storm żąda po raz kolejnych wyjaśnień, a Frost ma nadzieję uzyskac je od jeńca. Pojawia się jednak Fitzroy odziany w dziwną zbroję, który zabija strzegącego jeńca Jetstreama. Hellions atakują go, a po chwili X-Men, lecz tak jak miało to miejsce w rzeczywistości zbroja jest odporna na wszelkie ataki. Monet zostaje trafiona rykoszetującym piórem Archangela i...


...odzyskuje przytomność w sali ćwiczeń, gdzie głęboko uśpieni leżą jej przyjaciele. Zastanawia się co sprowadziło na nich ten sen, orientując się że jest ranna. Zraniło ją nieistniejące pióro, co oznacza iż jeśli ktoś zginie we śnie, umrze także w rzeczywistości.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.