Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #63

Generation X #63

Generation X #63

"Correction" - part 1

Postacie
Cytat

Emma do słuchawki telefonicznej: "No darling... this isn't Emma Frost, I'm her stalker. I'n break to her office every two weeks just to answer the phone"

Streszczenie

Pół roku temu, gdy M walczyła z wampirem, w Ameryce Południowej do domu Jonhstona Coffina, zwanego Wardenem, wdarł się oddział SHIELD zamierzając aresztować go za zbrodnie przeciwko ludzkości. Coffin oznajmił iż jest niewinni, choć agenci nie chcieli go słuchać, bowiem przybyli wykonać swe zadanie. Coffin zaczął się śmiać, a wówczas zgasło światło. Zaczął poruszać się z niebywałą prędkością, eliminując agentów jednego po drugim. Wydawało się, że nie imają się go kule, był wszędzie, spadał z sufitu, odbijał się od ścian, dopóki nie upadł ostatni z agentów. Wyrwał broń i oddał strzały zabijając ludzi, którzy przybyli go zatrzymać. Wówczas zadzwonił telefon. Warden podniósł słuchawkę, mówiąc iż cieszy się że jego warunki zostały zaakceptowane, a on może powrócić do USA.


Pół roku później... od dnia w którym M powróciła do szkoły po pobycie w Szwajcarii minęło 6 miesięcy. Jubilee i Chamber wdają się właśnie w sprzeczkę na temat rozrzucania po całym budynku ubrań i czyszczenia toalety, zakończoną użyciem przez Jubes swej mocy, której fajerwerki niszczą bokserki Jono. W szkole nie widać innych uczniów poza Generacją X, a Husk usiłuje uspokoić kłótliwą dwójkę. Jono zaczyna rozmowę z Paige, gdy woła go do siebie Emma, odbierająca telefon w szlafroku. Prosi aby Chamber nalał jej kawy, kiwając prowokacyjnie nagą nogą. Pyta o Seana, który znajduje się na zewnątrz wraz ze Skinem i M. W zrujnowanej części szkoły uczy ich przetrwania w ekstremalnych warunkach. Przygotował w tym celu specjalny tor ćwiczeń, wykorzystując swe doświadczenie z czasów gdy pracował dla Interpolu. Angelo z dużą pewnością siebie rusza na szlak, mówiąc iż Sena nie zdoła go wyprzedzić. Gdy dzięki użyciu swej wydłużonej skóry dociera do końca, okazuje się że Sean już tam jest, dzięki umiejętności latania. Banshee ostrzega M, iż w ciągu 10 sekund klepnie ją w ramię, więc powinna wymyślić jak go powstrzymać. Banshee staruje w jej stronę, a M nastawia pięści, gdy przewraca ją soniczny krzyk. Zrywa się zamierzając uderzyć Seana stojącego tuż za nią, a ten broni się krzykiem, który rzuca ją na ceglaną ścianę. Banshee staje nad nią mówiąc, iż powinna nauczyć się kontroli. Rozumie co przeżywa po śmierci Everetta, wiedząc iż budzi się co ranka żałując iż to nie ona zginęła.


Husk przegląda grupy dyskusyjne i coś mocno się jej nie podoba. Emma oznajmia, iż odkryła właśnie że posiada wyspę, którą otrzymała w spadku po Adrienne. Z dziwnym wyrazem twarzy oświadcza, iż jej siostrze raczej się już ona nie przyda. Husk mówi jej o tym co odkryła. Dzieje się coś dziwnego, bowiem historie na grupach dyskusyjnych zaczynają układać się w jedną całość. Schemat jest podobny, w jakiejś szkole jakiś uczeń dostaje szału, bądź zachowuje się dziwnie i zostaje aresztowany. Nie wraca już do domu. Wszystko zaczęło się od amatorskiego filmu na wideo "The Grid". Paige oznajmia, iż po tym co stało się z Everettem, zdecydowali iż chcą być normalnymi dzieciakami, a nie X-Men czy X-Force i zrezygnowali z treningu na rzecz nauki. Teraz jednak chciałaby zbadać sprawę znikających nastolatków, którzy nie uczynilli nic złego. Emma oznajmia, iż skoro właśnie sprzedała wyspę Adrienne mogą sobie pozwolić na wiele.


Ośrodek Juvenile Hall. Strażnicy w dziwnych mundurach oznajmiają Jonathonowi Sommersowi iż zostaje przeniesiony. Jonathan błaga o wyjaśnienia, bowiem został aresztowany wyłącznie dlatego iż nakręcił film, na którym widać go jak rozmawia o zabijaniu. Strażnicy odmawiają odpowiedzi, a chłopak zostaje wsadzony do furgonetki. Tam otrzymuje zastrzyk.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.