Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #34

Generation X #34

Generation X #34

"Guilty Secrets"

Postacie
Cytat

Banshee: "Don't it fo good be among those that love ye!"
White Queen: "That makes us even"

Streszczenie

Sean powraca do Massachusetts, a Emma wita go ciosem pięścią w twarz. Wściekła oznajmia iż on zadał jej poprzednim razem mocniejszy cios, a fakt że milczał przez tyle dni pokazuje jego zainteresowaie szkołą. Sean zbiera rozsypane ciasteczka, które przywiózł na zgodę, a wówczas pojawiają się Jubilee, Husk i Skin. Zwołują resztę grupy, informując iż odzyskali część skradzionych podczas włamania rzeczy. Sean słysząc o włamaniu, zwraca się z pytaniem do Emmy jak to możliwe, iż zapomniała włączyć system alarmowy opuszczając rezydencję. Emma odpowiada, iż to jego wina, bowiem pojechał do Szkocji, a gdyby był na miejscu na pewno nic takiego by się nie zdarzyło. Sean oznajmia iż ma ważne wieści na temat bliźniaczek St Croix. Wkrótce w medlabie mówi zebranej wokół wciąż pozostających w śpiączce bliźniaczek, iż zdaniem Moiry najprawdopodobniej bliźniaczki same z jakiegoś powodu połączyły się w jedno tworząc Monet. Ich wiek połączył się w jeden i powstała osoba dwa razy starsza. Nie jest pewne czy połączenie nastąpiło świadomie. Moira nigdy wcześniej nie zetknęła się z takim fenomenem.


W trakcie rozmowy Sean odbiera telefon i słyszy głos mówiący, iż mają godzinę aby spotkać się z osobą która dzwoni, inaczej ujawni publicznie to co ukradł. Angelo wyciąga pod byle pretekstem Husk i Jubilee z medlabu i wkrótce znajdują się w umówionym miejscu. Jubilee nie rozumie paniki Paige i Angelo, bowiem twierdzili iż zginął im zeszyt ćwiczeń oraz pudełko po cygarach. Wkrótce pojawia się szantażystka. Oznajmia, iż chce się dowiedzieć czemu Paige pragnie odzyskać swój dziennik, Jubilee kapelusz, zaś Angelo ukryty w pudełku pistolet z opróżnionym do połowy magazynkiem. Jubilation przeżywa szok.


W innej rzeczywistości Emplate zawiera umowę z Chimerą i jej plazmowymi zjawami. Chimera za pomocą swego urządzenia zamierza otworzyć dziurę w czasie i przestrzeni, aby Emplate mógł dokonać porwania które przedłuży jego egzystencję. Chimera wyjaśnia, iż użycie komory którą tu przybyła jest zbyt ryzykowne, bowiem mogą trafić do miejsca w której znajduje się jakiś jej groźny przeciwnik, taki jak choćby Logan. Emplate mówi aby otworzyła mu przejście do Massachusetts.


Gen X decydują się ulec rządaniom Trace, która grozi iż zdradzi światu kim są. Jubilee wyjaśnia, iż kapelusz należy do jej najlepszego przyjaciela, Wolverine'a, który pozostawił jej go gdy opuszczał ją po tym, jak z został ciężko ranny [Wolverine #75]. Opowiada o stosunku łączącym ją z Loganem, a szantazystka oddaje jej kapelusz. Skin wyjaśnia, skąd pochodzi broń. Gdy żył w LA, pewnego dnia Tores przekroczyła granicę i strzeliła z samochodu z dubeltówki w plecy wielkiemu Lupo. Ruszyła dalej wyrównywać swe porachunki, choć siedzący w samochodzie Angelo miał inne zdanie. Mimo to wziął do ręki pistolet, który dostał, a gdy Tores dotarła do miejsca gdzie znajdowali się ludzie, których planowała zabić, sam zaczął strzelać w chwili gdy wybuchła strzelanina. Do dziś nie wie czemu to zrobił, lecz tego dnia umarło więcej ludzi. On sam sfingował swą śmierć i zniknął z miasta, zaś pistolet w którym uszkodził zamek ma przypominac mu kim był, aby nigdy nie powrócił na tę drogę. Wreszcie szantażystka kieruje się ku Paige. Jak się okazuje, nie wierzy w dziwne rzeczy, które zapisane są w jej dzienniku, pyta czemu wymyśla opowieści o ludziach zmieniających się w roboty oraz międzywymiarowej istocie, która atakuje szkołę. Najbardziej spodobały jej się jednak opisy Jono. Gdy zaczyna czytać je publicznie, SKin i Jubilee uświadamiają sobie iż Paige jest zakochana w Chamberze, zaś Paige wyrywa swój dziennik. Szantażystka oznajmia, iż skserowął go w całości i muszą dać mu za to pieniądze, lub wyśle dziennik do Jono. Trace pragnie dołączyć do ich elitarnej jak twierdzi grupy, a ponadto pragnie aby rozwiązali jej pewien problem.


W ambulatorium otwiera się międzywymiatrowy portal, przez który wypadają zjawy kierując się ku bliźniaczkom. Jono atakuje jedną z nich, zaś Penance drugą, lecz wówczas pojawia się Chimera która chwyta Syncha zaś za nią nadchodzi Emplate. Bliźniaczki budzą się, a jedna na widok ich brata wpada w panikę. Claudette i Nicole zaczynają się łączyć, stając się Monet. M rzuca się na Emplate'a i następuje błysk. Po chwili w ich miejscu stoi jedna istota - M-Plate.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.