Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #61

Generation X #61

Generation X #61

"Christmas Fear" - part 2

Postacie
Cytat

Chamber: "Why attack Cordelia now?"
Black Tom: "Think of it as a christmas present for my son here"

Streszczenie

Juggernaut atakuje, nie zwracając zbytniej uwagi na fajerwerki Jubilee ani atak Chambera. Sean usiłuje dowiedzieć się od brata, czego chce tym razem, a Emma pragnie tego samego od Cordelii. Wściekły Sean atakuje swą mocą, Tom pyta się jednak co chce w ten sposób osiągnąć, gdyż ich moce się niwelują. Ogłusza go swoją laską broniąc się przed jego ciosem. Emma zamierza ruszyć Seanowi na ratunek, lecz Cordelia błaga aby jej nie zostawiała, gdyż dwaj napastnicy ją zabiją. Emma uspokaja ją policzkiem, podczas gdy Skin korzystając ze swej rozciągliwej skóry wyślizguje się Juggernautowi. Jubilee ponownie oślepia go fajerwerkami, a Chamber atakuje od tyłu pirokinezą. Juggernaut rusza na niego przebijając się przez zasłonę pirokinetyczną, a siłą natarcia jest tak wielka, iż Chamber słabnie. Po chwili Cain wynurza się z dymu trzymając nieprzytomnego Chambera. Sean odzyskawszy przytomność, oznajmia iż jeśli Jono stała się krzywda, Tom drogo za to zapłaci. Emma jest jednak szybsza i telepatycznie przejmuje kontrolę nad Tomem, który kieruje swą bio-energię na Juggernauta. Ten ogłusza wspólnika wściekle spoglądając w stronę Generacji X. Uderza swymi dłońmi o siebie z hukiem tak wielkim, iż ogłusza przy tym wszytkich obecnych. Generacja X pada do jego stóp.


W Szwajcarii Monet spogląda na wywożoną przez karetkę Tabby, zastanawiając się czy zmiana szkoły nie sprawiła iż z deszczu wpadła pod rynnę. Pojawia się pan Delacourte, dyrektor szkoły, który pragnie porozmawiać z Monet na osobności. M nie ma pojęcia, iż to on jest wampirem, który zaatakował Tabby.


W Massachusetts Tom wyjaśnia schwytanym mutantom jak mają się sprawy. Mondo, który stoi przed nimi, nigdy nie spotkał żadnego z nich. Wszytko co się wydarzyło, jest zasługą Cordelii. To ona dostarczyła młodego mutanta Shinobi Shaw, mając nadzieję iż w ten sposób wkupi się w jego łaski i zostanie członkinią nowego Hellfire Club. Lecz informacje o Mondo, uzyskał tajemniczy Barrington, który zaatakował Hellfire Club. Wóczas Cordelia zwróciła się o pomoc do sisotry [Generation X Annual 1994]. Resztę historii mutanci już znają, to oni ocalili z rąk Baringtona Mondo, który ich później zdradził. Nie mieli jedynie pojęcia, iż Cordelia usiłowała dobić targu z Shinobim, a co najważniejsze iż Barington to Tom. Stworzył on klona Mondo, pozwalając aby Gen X go uratowała. Prawdziwy Mondo cały czas pozostawał z nim, zaś jego klon infiltrował grupę. Teraz Mondo chciał wreszcie zemścić się na Cordelii, za to iż chciała go sprzedać Hellfire. W trakcie gdy Tom wygłasza tę przemowę, a Mondo zamierza zabić Cordelię, Skin dostrzega w lesie Penance. Postanawia to wykorzystać i uelastycznia swą skórę, wydostając się z pułapki. Rzuca się do ucieczki, a Mondo za nim, co wykorzystuje Penance przecinając więzy Generacji X. Następnie Penny atakuje Caina, usiłując zerwać mu pazurami z głowy hełm. Chamber uderza pirokinezą w Toma. Jubilee i Skin usiłują przekonać transformującego się w skałę Mondo, iż nie są jego wrogami. Cainowi udaje się wreszcie odrzucić Penance, lecz wówczas lecący Sean zdziera mu z głowy hełm. Wówczas za nim staje White Queen atakując telepatią. Orientując się co się dzieje Czarny Tom poleca Mondo, aby użył swej mocy i ich stąd zabrał. Trójka napastników znika pochłonięta przez ziemię, a Tom odgraża się iż powróci. Sean wie, że jeszcze się spotkają.


W Szwajcarii M w gabinecie Delacourta orientuje się, iż usiłuje on ją zahipnotyzować. Gdy opiera się jego woli, przemienia się w wampira rzucając na nią. M odpiera atak swą siłą, a Delacourt ucieka przez okno. Monet orientuje się iż udało mu się ją ugryźć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.