Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #46

Generation X #46

Generation X #46

"The Quality of Mercy"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Emplate, Bastion, Black Tom Cassidy and Bianca and seven dwarves couldn't shut us down but miss Pickwick from the State Board can?"
Synch: "They should make her an avenger!"

Streszczenie

Emma i Sean informują swoich studentów, iż do szkoły przybywa przedstawicielka stanowej komisji edukacji, pani Pickwick. Dokona i inspekcji i wyda opinię, od której zależeć będzie przyszłość szkoły. Uczniowie Akademii noszą teraz blezery i krawaty, które mają pomoć poprawić wrażenie. Emma porusza także irytujący ją temat, zakazując członkom Gen X mówić do niej i do Seana po imieniu, jak czynią to od jakiegoś czasu. Od tej pory są dla nich panem Cassidy i panią Frost. Nowe porządki podobają się jedynie Gaji, jak złośliwie komentuje M zapewne dlatego iż ostatni rok spędziła na końcu świata. Emma oznajmia, iż w związku z wizytacją muszą doprowadzić do porządku szkolną dokumentację. Zastanawia się jak wyjaśnić pochodzenie Gaji, skoro problem ma już z Monet. Z jej danych wynika, iż urodziła się w Jugosławii. M wyjaśnia iż ma 3 paszporty, a jeden z nich pochodzi z tego nieistniejącego już kraju. Sean spoglądając na zegarek przerywa rozmowę, mówiąc iż nadszedł czas aby udać się na salę gimnastyczną.


Na miejscu Emma przeprowadza mały wykład, mówiąc iż powinni nauczyć się iż ich mocy nie można używać do prywatnych celów, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne. M przypomina jej, co czyniła będąc członkinią Hellfire Club, stwierdzając jednocześnie iż nie wierzy iż ludzie mogą się zmienić. Tymczasem Synch prosi Seana o poradę. Mówi, iż choć Gaia ma ponad 1000 lat, pochodzi z innej rzeczywistości i do końca nie wiadomi kim jest, to od samego początku ma wrażenie iż jest mu przeznaczona. Banshee łapie się za głowę. Nieopodal Jono nie wytrzymuje i oznajmia Angelo, który udawał iż przygniotły go hantle, że mógłby przestać udawać wreszcie dziwaka. Jubilation staje w obronie Emmy, wściekając się na Monet. Emma słyszy, iż ma rzeczywiście dużo odwagi, skoro po tym co zrobiła jako White Queen staje przed nimi zaczynając nauczać ich o moralności. W tymczasie Sean rozmawia z Everettem i choć nie padają żadne rady, Synch czuje się po tej rozmowie lepiej. Rozmowę Jona i Angelo o tym czego nie mogą mieć, a zwłaszcza o Paige przerywa informacja iż do szkoły przybywa pani Pickwick.


Pani Pickwick dostaje szału widząc szkolną dokumentację. Krzyczy głośno i nagle dostaje ataku serca. Sean natychmiast pędzi po samochód i wraz z Generacją X pędzi aby zawieźć panią Pickwick do szpitala. Emma trzyma ją telepatycznie przy życiu. Drogę blokuje nagle przewrócona ciężarówka, lecz Chamber wypala swym ogniem dziurę w plandece, przez którą przejeżdża samochód. Sean nie wyrabia się na zakręcie, pomimo iż Skin pomaga mu trzymać kierownicę i samochód wypada z trasy. Leci w kierunku drzew, które wycina przed nim Penance. Monet wznosi się w górę, by sprawdzić czy uda się gdzieś zahamować i dostrzega zbocze w które za chwilę uderzy pojazd. Wówczas Everett sychronizuje się z Gaią unosząc samochód w powietrze telekinezą. Po powrocie na drogę grupie udaje się dotrzeć do szpitala.


Tydzień później p. Pickwick pojawia się w szkole ponownie. Mówi, iż gdy miała zawał zdawało się że widzi różne rzeczy, a gdy szeryf Authier zaczął ją wypytywać o to, czy nie była świadkiem czegoś dziwnego, uświadomiła sobie iż jest to prawda, a Akademia Massachusetts nie jest zwyczajną szkołą. Zdaje sobie sprawę, iż prawdopodobnie ktoś ze stojących przed nią mutantów, mógłby wymazać jej pamięć, lecz nie będzie to konieczne. Zdecydowała się przyznać szkole najwyższą z możliwych notę. Akademia funkcjonować będzie nadal.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.