Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #64

Generation X #64

Generation X #64

"Correction" - part 2

Postacie
Cytat

Jubilee: "You look like mutants, we don't. Therefore we go you stay"
Chamber: "Thanks Jubilee"

Streszczenie

Husk przedstawia Generacji X wyniki swego dotychczasowego dochodzenia. Nastolatki które zostają aresztowane nie łamią prawa sensu stricte, raczej popełniają drobne przewinienia jak granie w gry pełne przemocy, propagowanie jej, za co zostają zatrzymani i umieszczeni w ośrodku wychowawczym, skąd znikają. Nikt nie ma pojęcia gdzie znajduje się ten ośrodek wychowawczy, bowiem nie ma śladu w żadnych dokumentach, a FBI i policja nabierają wody w usta. Husk oznajmia, iż jej zdaniem powinni zbadać co się dzieje, zamiast ukrywać się przed światem na bezpiecznym szkolnym terenie. Generacja X zaczyna dyskutować pomiędzy sobą, zastanawiając się czy po tym co stało się Everettem mają prawo czuć odpowiedzialność. Udaje im się jednak przekonać siebie i co ważniejsze swych nauczycieli, a Emma oznajmia iż mogą wziąść samolot.


Przez pustynię przemieszcza się furgonetka przewożąca podłączonego do aparatury medycznej Jonathana Sommersa. Pojazd wjeżdża do wielkiego budynku znajdującego się na pustkowi. Chłopak zostaje odłączony od aparatury i przeniesiony wgłąb kompleksu, a po drodze zeskanowany. Ludzie w mundurach prowadzą go wzdłuż cel, w których przebywają inni chłopcy w jego wieku. Jeden z nich wyraźnie usiłuje uciec korzystając ze swych zdolności mutanta. Straznik informuje o tym centralę, a wóczas w celu opanowania sytuacji zostaje wysłany cyborg o nazwie "Emma0052", będący skrzyżowaniem żywego organizmu z metalową, pająko-podobną konstrukcją. Cyborg otwiera celę spanikowanego chłopaka, który powtarza że nie będzie już próbował ucieczki. Na próżno jednak, bowiem jego głowa zostaje chwycona w metalowe umadło, które się zaciska. Na wszystko spogląda przerażony Jonathan.


Samochód z Gen X zbliża się do szkoły, w której nastąpiły ostatnie zniknięcia. Przyklejony do szyby Angelo spogląda na uczennice szkoły, lecz Jubilee i Husk hamują jego zapędy. Z uwagi na fakt, iż w przeciwieństwie do niego i Jono, ich wygląd nie różni się od ludzkiego, zbierać informacje pójdą 3 dziewczyny, podczas gdy Jono i Angelo pozostaną w samochodzie. Po wyjściu z pojazdu M zastanawia się jak uzyskać informacje, bowiem wraz z Husk i Jubilee uświadamiają sobie, iż nie potrafią rozmawiać z ludźmi w ich wieku. Stało się tak wskutek ich doświadczeń życiowych, oraz izolacji jaką przyjęli w Akademii Massachusetts. Wchodzą do budynku, który okazuje się pusty. Korzystając z tego, M przegląda dokumenty w sekretariacie i znajduje teczkę Jonathana Sommersa. Z dokumetacji wynika, iż został on umieszczony w ośrodku wychowawczym. Po powrocie do pojazdu Husk zdalnie usiłuje podłączyć się do serwera szkoły i przejrzeć pliki chłopaka. Serwer jest jednak zabezpieczony, a jak stwierdza Husk zapalając papierosa, mogłaby się do niego włamać Kitty Pryde. Jubilee złośliwie komentuje zdolności Shadowcat, lecz Husk udaje się dokonać włamania. Uzyskuje adres ośrodka wychowaczego, a samochód kieruje się w stronę lotniska.


Kompleks na pustyni. Strażnicy wprowadzają Jonathana do gabinetu Wardena Coffina. Chłopak z przerażeniem spogląda na głowy zwierząt na ścianach, będących myśliwskimi trofeami, między którymi znajduje się zmumifikowane ciało zabójcy nasłanego przez CIA na Coffina w roku 1976. Coffin oznajmia, iż nie będzie przyjacielem Jonathana. Chłopak znalazł się w ośrodku wychowaczym i zostanie wychowany. USA boją się własnych dzieci, zaś ten ośrodek ma je wyedukować. Działa w sekrecie, bowiem to co się w nim dzieje nie może ujrzeć światła dziennego.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.