Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #26

Generation X #26

Postacie
Cytat

Husk: "Do we have any hope at all?"
Chamber: "We'll be fine sunshine"

Streszczenie

Pośrodku niczego. Gdzieś na oceanie dryfuje tratwa na której znajdują się członkowie Generacji X. Z Husk płatami odchodzi skóra, a Jono usiłuje ją ogrzać. M odpycha go zdzierając z Paige skórę. Mówi iż znajduje się ona w stanie szoku, a przywrócenie jej do podstawowej formy pomoże jej. Muszą trzymać ją w cieple, więc Chamber okrywa ją swą kurtką. Monet spogląda na resztę nieprzytomnych mutantów, mówiąc iż powinni martwić się czym innym. Wschodzi słońce, oni są na oceanie i nie mają się jak przed nim schować. Ich moce są bezużyteczne.


W ambulatorium szkoły Sean za pomocą aparatury stara się postawić na nogi Emmę, która zraniła siebie jego sonicznym krzykiem ulegając perswazji Toma Cassidy'ego. Banshee zostawia ją półprzytomną na kozetce, wychodząc z Penance z pomieszczenia. W tej chwili pragnie jak najszybciej odnaleźć swych studentów.


Baza OZT. Odziani w technozbroje członkowie Operacji atakują Jubilee, która broni się fajerwerkami zastanawiając się jak tu trafiła. Pamięta, iż wpadła w ręce Bastiona, kóry zabił Mondo, nie ma zaś pojęcia kim są napastnicy. Zabiera powalonemu przez siebie czlowiekowi karabin, lecz słyszy iż krztusi się on w swej zbroi. Przez chwilę waha się, po czym ściąga mu maskę, zamierzając przeprowadzić reanimację. Bastion obserwuje ją na ekranie monitora.


M i Chamber przyglądają się nieprzytomnemu Skinowi, który cierpi wskutek wystawienia jego skóry na działanie słońca. M dotyka jego skóry co wywołuje ból u Angelo, a Jono krzyczy aby przestała. Monet uświadamia mu, iż jeśli czegoś nie uczynią Angelo najprawdopodobniej umrze. Jono odpycha ją i używa swej mocy na tratwie odrywając kawałek drzewa z korzeniami, i przykrywając nimi Skina. Monet stwierdza, iż powinna o tym pomyśleć, lecz po chwili widzi iż wskutek działań Jono tratwa zaczyna się rozpadać, a jej kawałki odpadają od głównej części. Wzbija się w powietrze, mówiąc iż musi znaleźć jakąś pomoc, bowiem długo tak nie wytrzymają. Odlatuje, choć Jono krzyczy iż mogą być tysiące mil od jakiegoś lądu. Krzyki budzą Husk, lecz Chamber tłumaczy że wszystko bedzie w porządku. Paige odpycha go, mówiąc aby wreszcie przestał traktować ją jak małą dziewczynkę i wciąż próbował chronić. Jest już prawie dorosła.


Jubilation wykonuje sztuczne oddychanie, a następnie reanimację, która odnosi skutek. Wówczas pojawiają się kolejni strażnicy i zaczynają do niej strzelać, zaś Jubilation rzuca się do ucieczki. Obserwujący ją Bastion usiłuje zrozumieć czmu mogąc uciec zatrzymała się aby uratować komuś życie.


Emma wstaje zaś nad nią pojawia się koszmar. Śmieje się mówiąc iż ostrzegał ją, iż to się wydarzy, a to dopiero początek. Chce aby Emma mu służyła, a on będzie mógł ją ochronić. Emma oznajmia, że gdy tylko odnajdzie Gen X rozprawi się z nim.


Monet powraca spadając do wody nieopodal tratwy. Husk zamierza rzucić się jej na pomoc, lecz Jono ją powstrzymuje wiedząc iż jest zbyt słaba. M wyciąga z wody Everett, zaś zapytana czy udała się jej coś odkryć, Monet stwierdza iż wszyscy zginą.


Komputer nie jest w stanie odnaleźć żadnego śladu bisokanu Generacji X, a Sean obawia się najgorszego. Pojawia się Emma, a zdumionemu Seanowi wyjaśnia iż nabrała obu Cassidych. Gdy przejęła kontrolę nad Seanem, zmodulowała częśtotliwość jego krzyku aby dać się jedynie ogłuszyć. Teraz zamierza odnaleźć swych uczniów, bowiem wbrew temu co twierdzi komputer wie iż wszyscy żyją.


Ucieczka Jubilee dobiega końca, gdy wypada ona z bazy OZT na śnieg. Uderza głową w kamień, a z bazy wychodzi Bastion, który wnosi ją do środka.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.