Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #29

Generation X #29

Generation X #29

"No Surrender"

Postacie
Cytat

Chamber: "Haven't you heard about pickpockets in the crowds?"
Husk: "I haven't got anything in my pockets"

Streszczenie

Generacja X znajduje się w Kalifornii dokąd przerzucił ich Glorian. Członkowie grupy wędrują po Venice Beach. Jono rozmawia z Paige, która jak zwykle nie slucha jego rad i stara się być mądrzejsza. Chamber wzdycha ciężko i spogląda na współczujący wzrok Angelo. Paige w rozmowie z M stwierdza, iż obaj od czasu incydentu z Emplate'm spoważnieli i zapomnieli czym jest zabawa. Skin pogania dziewczyny, mówiąc im iż na nich już pora. Udają się do jedynego kuzyna Angelo, który wie iż on żyje. Skin ma nadzieję iż stamtąd uda im się skontaktować z Emmą bądź Seanem.


Po drugiej stronie kontynentu Sean, Emma oraz Penance spoglądają na ludzi obserwujących mieszkania Emmy. Ktoś zrobił dobrą robotę, biorąc pod lupę Frost Enterprises, bowiem OZT obstawiło wszystkie miejsca. Sean i Emma zastanawiają się co robić dalej, po tym jak OZT schwytało X-Men i opanowało rezydencję Xaviera [X-Men #65], wiedząc iż nie mogą zawieść swych studentów.


Przed wejściem do domu kuzyna Angelo potrąca jakiś mężczyzna, z którym zderzenie przypomina Skinowi zetknięcie z czymś twardym. W domu Skin ściska się ze swoim kuzynem, który zaprasza Generację X do środka. Wkrótce wszyscy wypoczywają, a Angelo zastanawia się co dalej, bowiem telefony w Massachusetts i Salem nie odpowiadają. Stwierdza, iż w takim razie może pomóc im jeszcze tylko jedna osoba, która sądzi iż on nie żyje, lecz nie powinna mieć żadnych obiekcji. Jono zdaje się podejrzewać o kogo chodzi.


Dzień później Gen X wie że wpadła w spore kłopoty. Wściekła Tores przykłada nóż do gardła Angelo. Informuje, iż postanowiła go zabić, od kiedy dowiedziała się że żyje. Wyjawili jej to ludzie, którzy przyszli do niej jakiś czas temu pytając gdzie Skin mógłby się ukryć będąc w Kalifornii. Wskazała im dom jego kuzyna, który obserwowali, a jednym z nich był mężczyzna który potrącił Angelo. Ci ludzie są członkami Operacji Zero Tolerancji, a Tores odda im mutantów, lecz najpierw zemści się na wreszcie na Skinie. OZT ma inne plany. Jej członkowie gromadzą się przed domem Tores i rozpoczynają transformację. Po chwili sa już gotowi i Prime Sentinels ruszają do ataku. Dom wylatuje w powietrze gdy uderzają weń rakiety. Skan Sentineli wskazuje iż mutanci przeżyli, a wściekła Tores wykrzykuje iż nie taka była umowa. Odpowiedzią jest atak laseró, a w ostatniej chwili życie ratuje jej Skin. Generacja X rzuca się do ucieczki, a za nią w pościg ruszają Sentinele. Roboty zaczynają strzelać przez tłum na ulichach, zaś Tores wykrzykuje iż najwyraźniej zostali na siebie skazani i muszą współpracować. Postanawiają uciekać dalej poprzez kanały.


Sean, Emma i Penance ukrywają się w rezydencji Emmy na Florydzie, nie zapalając światła aby nie zdradzić swej obecności. Zaczynają się kłócić co mają dalej czynić, gdy przed nimi materializuje się D.O.A. Informuje iż przybywa z ofertą od swojego pana. W rozchwianiu międzywymiarowym ukazuje się twarz Emplate'a który oznajmia iż przybył z ofertą nie od odrzucenia. Dzięki swym zdolnościom przez cały czas wie gdzie jest Monet oraz pozostali członkowie Generacji X i może pomóc ich odnaleźć Seanowi i Emmie. W zamian chce jednej drobnej rzeczy. Penance.


W Nowym Meksyku Jubilee broni się fajerwerkami przed atakiem nano-maszyn, ktore nieświadomie wypuściła przerazona Daria. Dziewczyna nie ma pojęcia co się z nią stało, a Jubilation mówi aby się skoncentrowała a wówczas uda się jej powrócić do jej formy. Daria tak czyni, a gdy na powrót staje się sobą pyta przerażona czym jest. Przez cały czas myślała iż człowiekiem.


W Kaliforni Prime Sentinels namierzyły Generację X. Wkraczają do tuneli.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.