Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #42

Generation X #42

Generation X #42

"She Came from the Stars"

Postacie
Cytat

Banshee: "Something has wiped out all the psi-powers. What're the repercussions o'this gonna be"

Streszczenie

Generacja X gra w minigolfa, a Sean zastanawia się właśnie jak wybić piłkę przez makietę potwora. Emma dogryza mu jak może i komentuje złośliwie jego nieudany strzał. Monet zwraca uwagę Paigę, na dwie jeżdżące na rolkach dziewczyny najwyraźniej zainteresowane Jono, który ich zdaniem jest jakąś sławą ukrywającą swą twarz. Rzucają w niego piłeczką, zbliżając się i pytając czy mogą być mu pomocne po czym zaczynają z nim flirtować. Paige cierpko stwierdza, iż wcale jej to nie przeszkadza. Sean podlicza w tymczasie punkty, pytając Emmy czy wynik 16:1 dla niej nie oznacza, iż oszukuje. White Queen zaprzecza z niewinną miną. Podczas gdy Angelo wbija piłkę do dołka, Paige ogarnia furia gdy widzi iż jedna z dziewcząt zamierza zdjąć zasłonę z twarzy Jono aby go pocałować. Daje jej w twarz, krzycząc do Jono iż zagraża całej Generacji X. Pozostali wzruszają ramionami, kierując się stronę ostatniego dołka, mając wrażenie iż na trasie nie było uprzednio makiety statku kosmicznego.


A pojazdu obserwuje ich Bianca Laneige, dostrzegając Emmę Frost, która wygnała ją do innego wymiaru. Teraz zamierza się na niej zemścić, a obcy przypominają jej iż obiecała im iż wówczas przywróci im ich formę.


W tym samym momencie gdzie indziej [a dokładnie w X-Men #77] Betsy Braddock wpada w pułapkę Króla Cieni. Rozchodząca się fala na planie astralnym uderza we wszytkich telepatów na świecie. Na ziemię padają Chamber, White Queen oraz Bianca. Część skrzatów zamierza skorzystać z okazji i zabić Biankę, lecz pozostałe powstrzymują je przypominając iż bez niej utkną w tej obrzydliwej formie na zawsze. Jedna z dziewczyn korzystając z okazji rzuca się na Jono zamierzając dowiedziec się kim jest i odsłania jego płonące usta. Emma podnosi się tymczasem z ziemi czując potężny ból głowy. Dziewczyny uciekają widząc dziwiadło jakim jest Chamber, pojawia się właściciel pla minigolfa, zastanawiając się co to za zamieszanie. Widząc Jono wpada w panikę. Emma usiłuje użyć na nim swej telepatii. gdy orientuje się iż jej moc nie działa. Synch i Skin przekonują podejrzliwego właściciela, iż to co widział było jedynie złudzeniem, a on ma problem z oczami. Mężczyzna oddala się, zaś Generacja X wsiada do samochodu aby udać się jak najprędzej do Akademii. Jednocześnie statek Bianki startuje, a mężczyzna jest przekonany iż rzeczywiście ma problem z oczami.


Gen X przejeżdża samochodem przez miasteczki, a Emma zastanawia się czmu jej moc przestała działać. Wszyscy dostrzegają wypadek, spowodowany przez Gaię która wysiada własnie z robitego samochodu i zaczyna się tłumaczyć szeryfowi Authierowi. Everett podbiega szczęśliwy iż ją odnalazł, a Gaia usiłuje użyć telepatii na szeryfie, aby zapomniał o tym co się zdarzyło, ta jednak nie działa. Jak stwierdza Authier najwyraźniej spotkało ją to co jego. On także posiada pewien dar, bowiem jako jedyny w miasteczku dostrzegał dziwny dom stworzony przez Gaię, zaś teraz jego dar zniknął. Dom zaś widzą wszyscy, bowiem pozbawiony został telepatycznej osłony. Szeryf proponuje aby Gaia zniknęła z miasteczka z Generacją X. Wszyscy wsiadają do smaochodu, a Emma wyjaśnia iż nie tylko dar szeryfa zniknął. Najwyraźniej coś stało się wszystkim telepatom, bowiem ona straciła swą moc, a Jono nie może mówić jak to czynił dotychczas dzięki psycho-kinezie.


Część skrzatów rzuca się na pozbawioną mocy Biankę, dochodząc do wniosku iż ich postacie nie są takie złe i mogą splądrować ten wymiar. Wówczas ich statek zostaje trafiony przez inny pojazd, którym lecą Elsie Dee i Albert, klon Logana [Wolverine v.2 #86]. Pojazd zaczyna spadać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.