Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #40

Generation X #40

Generation X #40

"Pride & Penance"

Postacie
Cytat

Nicolette: "What have you done with Monet? Who is this weird creature?
Emplate: "Your beloved Monet is gone forever!"

Streszczenie

Generacja X otacza w szpitalu łóżko Syncha, którego bada dr Singh. Lekarka ku zaskoczeniu zebranych stwierdza, iż obrażenia nie mogły powstać wskutek uderzenia samochodu. Jej zdaniem Everett został przez kogoś pobity. Niespodziewanie pojawiają się oznaki aktywności w mózgu Syncha i pozostając w śpiączce zaczyna on wytwarzać swą aurę. Synchronizuje się z zebranymi wokół mutantami, unosząc ich w górę i powodując zamieszanie. Emma wyjaśnia, iż nie może telepatycznie przerwać tego co się dzieje, ponieważ Ev jest nieprzytomny, a ingerencja w jego mózg mogłaby spowodować nieodwracalne szkody. Jedyną osobą niedotkniętą wirem telekinetycznym jest Claudette, która podchodzi do Syncha i przykłada mu rękę do czoła. Wir znika, a Emma telepatycznie wymazuje z umysłu dr Singh wspomnienie o tym, co się przed chwilą wydarzyło. Gen X chcą dowiedzieć się od Claudette co wydarzyło się rprzed chwilą, lecz Nicolette przypomina iż jej siostra jest autystyczna. Aura Syncha synchronizuje się z nimi, a po chwili Everett niespodziewanie odzyskuje przytomność. Spogląda na zebranych, mówiąc iż przed chwilą poznał ich myśli, lecz nie zamierza o tym teraz rozmawiać. Chciałby się dowiedzieć, gdzie jest Gaia, dziewczyna która uciekła wraz z nim z Uniwersalnego Złączacza. Pojawia się szeryf Authier z Dorianem i Weaselem, którzy twierdzą iż nie zrobili nic Synchowi. Ten niespodzianie podtrzymuje ich wersję, mówiąc iż nie pamięta kto go pobił. Dr Singh widząc przebudzonego Everetta, oznajmia iż musi pozostać on w szpitalu na obserwacji, lecz Emma dokonuje kolejnej ingerencji telepatycznej. Dzięki temu lekarka zezwala wywieźć Everetta na dalsze leczenie do Akademii. Ten oznajmia, iż musi powiedzieć pozostałym coś ważnego o siostrach St Croix. Nicolette mówi, iż zapewne wyczytał w ich mózgach prawdę.


W Akademii Synch prosi Nicolette, aby opowiedziała pozostałym prawdę o Monet. Ta stwierdza, iż sama poznała ją dopiero niedawno, gdy była M-Plate'm i poznała wspomnienia swego brata. Claudette i Nicolette mieszkały ze swą siostrą Monet w Monaco, gdy pewnego razu odwiedził ją ich brat Marius. Przeszedł on zmianę, tuż po dotarciu do fortecy na końcu świata. Proponował Monet aby połaczyła z nim siły i stali się jednym, a razem mogliby rządzić w innych rzeczywistościach, zaś po ich podboju opanowaliby tę. Monet wyśmiała tę propozycję, mówiąc aby Marius przejrzał się w lustrze. Jego przemiana sprawiła iż stał się odrażający. Wściekły Marius użył swej nowo zdobytej mocy na Monet, transformując ją w czerwonoskórą istotę, która miała mu służyć. Penance. Odebrał jej głos, aby nie mogła mówić i śmiać się z niego do tej pory. Wówczas pojawiły się bliźniaczki i widząc Mariusa, wygnanego z domu St Croix w towarzystwie dziwnej istoty, otworzyły portal aby wygnać go złe miejsce. Znikając w nim Marius wezwał Penance, any podążyła za nim, gdyż tylko on mógł przywrócić jej dawną postać. Bliźniaczki zorientowawszy się że Monet zniknęła, zastanawiały się co uczynić. Połączyły się tworząc M. Nie miały pojęcia, iż prawdziwa Monet uwięziona jest w formie Penance. Teraz nadeszła pora aby to odmienić. Bliźniaczki łaczą się ponownie, tworząc M, następnie łączą się z Penance. Po chwili Monet oznajmia, iż odzyskała swe dawne ciało. Oznacza to jednak, iż bliźniaczki zostały uwięzione w ciele Penance.


Ciemna strona księżyca. Statek obcych ucieka, atakowany przez istoty mieszkające na planecie Ziemia. Wewnatrz pojazue pojawia się kobieta, oznajmiając iż nazywa się Bianca Laneige. Przemienia obcych w skrzaty, oznajmiając im iż od tej pory są jej sługami. Udało się jej wreszcie wydostać z wymiaru po ciemnej stronie księżyca, gdzie została uwięziona przez swą towarzyszkę z Hellfire Club. Emmę Frost. Stetk bierze kurs na Massachusetts.


W Massachusetts Monet obwinia się o to co jej siostry uczyniły dla niej. Jedynie Emplate będzie miał moc aby cofnąć przemianę do punktu wyjścia. Emma woli nie ingerować w umysł Penny obawiając się o to co mogłoby się wydarzyć. Synch pragnie przede wszystkim odnaleźć Gaię, wiedząc iż Monet w formie Penny uciekła razem z nią ze sklepu. Tymczasem w atmosferę wchodzi statek Bianki.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.