Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #70

Generation X #70

Generation X #70

"Come On, Die Young" - part 4

Postacie
Cytat

Banshee: "I wasn't here to stop yeh last time, but I won't let make the same mistake again, O promise yeh"
Adrienne Frost: "Silly man, It's already far too late"

Streszczenie

Z samochodu wybiegają rodzice uczniów szkoły, a Emma oznajmia przerażona iż wyczuwa że zanosi się na zamieszki. Zbiega na dół mówiąc, iż rodzice są przerażeni i rozgniewani. Sean biegnie za nią, a widząc po drodze Adrienne uprzedza, że jeśli ma z tym co się dzieje coś wspólnego, zapłaci mu za to. Gdy oddala się, Adrienne uśmiecha się stwierdzając iż jest już za późno. Rodzice wdzierają się do szkoły, przewracając Emmę, a Sean podtrzymuje ją. Adrienne z góry schodów pyta jakie to uczucie, gdy Akademia jest demolowana przez rodziców obawiających się o bezpieczeństwo swych dzieci. Emma wciąga siostrę do pokoju zamykając drzwi, a Adrienne oznajmia iż szalejący po korytarzach rodzice nie są największym problemem. Bomby jeszcze nie wybuchły. Emma rzuca się na nią pytając co zaplanowała, a wówczas Adrienne zadaje jej cios i kopniakiem powala na podłogę. Przyznaje się, iż to ona stoi za sytuacją w szkole, uderza Emmą o podłogę po czym odchodzi mówiąc iż ma kilkoro dzieci do zamordowania. Emma otwiera z trudem oczy. Tymczasem po korytarzach biegają rodzice szukający swych dzieci, wyprowadzając je ze szkoły. Sean wpada na M i Syncha informując ich o sytuacji. Poleca M aby pomogła szukać mu bomb, zaś pozostali mają w tym czasie wyprowadzić ludzi z budynku. Sean prosi, aby Monet sprawdziła co dzieje się z Emmą. Ta rzuca się właśnie na swą siostrę. Teraz to ona ciosami i kopniakami sprowadza ją do parteru. Adrienne oznajmia, iż Banshee nie zdoła znaleźć na czas wszystkich bomb. Zamierza zniszczyć w ten sposób życie Emmy, bowiem jej zdaniem nie zasłużyła ona na to wszystko co posiada. Atakuje Emmę, ta jednak zaczyna się bronić. Obie kobiety zaczynają walczyć, na co natrafia nadbiegająca Monet. Emma poleca zostawić ją, bowiem umie poradzić sobie z własną siostrą. M udaje się na poszukiwanie bomb. Sean właśnie rozbraja jedną z nich, a Everett przekonuje go że jeśli się rozdzielą, uda im się rozbroić ich więcej. Banshee nie pozwala mu jednak na to, mówiąc że nie uda mu się z nim zsynchronizować, ponadto nie chce ryzykować jego życiem. Poleca mu udać się za sobą, obaj zostają jednak rozdzieleni przez nadbiegający tłum. Sean natrafia w tłumie na resztę Generacji X, orientując się iż nie ma z nim Everetta. M przeciskając się przez tłum oznajmia, iż go odnajdzie, informując jednocześnie Seana o miejscu pobytu Emmy. Jubes przekonuje grupę, iż powinni udać się za Monet, lecz Sean i Angelo uświadamiają jej iż Monet poradzi sobie sama z odnalezieniem Everetta. Banshee kieruje się w stronę Emmy. Everett dociera do pokoju, w którym dopadają go wyrostki. Na ścianie dostrzega bombę, lecz zostaje przytrzymany. Bity, zaczyna synchronizować się z szukając go Monet. Dzięki jej sile wyrzuca trzech uczniów z pokoju, nie zamierzając pozwolić aby zginęli. Wówczas następuje eksplozja.


Generacja X słysząc wybuch biegnie w jego stronę. Adrienne śmieje się szyderczo, a Emma sięga po pistolet. Gdy członkowie grupy dobiegają do miejsca wybuchu widzą Monet trzymającą martwego Everetta.


W zrujnowanej części Akademii po pogrzebie Emma oznajmia swym uczniom iż wiele się zmieni. Akademia przestaje być szkołą stanie się domem dla Generacji X. Będą mogli czynić to na co się zdecydują. Ich tożsamości nadal są bezpieczne, a Wiedza Adrienne została niszczona wraz z wybuchem. Jak wyjaśnia Emma sama Adrienne odeszła. Wraz ze śmiercią Syncha dla Generacji X rozpoczęła się nowa era.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.