Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #17

Generation X #17

Generation X #17

"Teeth of Our Skin"

Postacie
Cytat

Chamber: "Who's the guy chasin' us? Any guesses?"
Skin: "Less than one"

Streszczenie

Skin ucieka przez las podnosząc po drodze przytomniejącego Chambera, który wciąż jest bardzo osłabiony. Razem przedzierają się przez krzaki, po eksplozji ich samochodu którą spowodował X-Cutioner rzucając zapaloną zapałkę na rozlaną z rozbitego samochodu benzynę. Docierają do wesołego miasteczka, gdzie Skin ukrywa Chambera zastanawiając się co ma zrobić dalej. Na myśl przychodzą mu rozmaite sytuacje, których był świadkiem żyjąc w barrio w Los Angeles, gdzie musiał walczyć o życie. Na razie jednak najwyraźniej X-Cutioner go dopadł, bowiem jego głos rozlega się zza pleców Angelo.


W Saint Louis wściekły ojciec Everetta rzuca się na Seana, przypominając mu iż oddał syna do szkoły po incydencie z Falangą pod jednym warunkiem. Miała mu ona zapewnić bezpieczeństwo. Sean powstrzymuje chcącego walczyć dr Thomasa, mówiąc mu iż na pewne rzeczy nie mają wpływu, a jedną z nich jest niebezpieczny świat. Nie ma pojęcia, czy Synch byłby bardziej bezpieczny w domu, gdzie mógłby się pojawić Emplate, bądź ktoś jeszcze gorszy. Matka Syncha pyta mężą co mają uczynić dalej, ten zaś stwierdza że chyba nie mają wyboru. Na zewnątrz Everett nie chce rozmawiać z nikim, lecz Jubilee się tym nie przejmuje. Synch wyznaje iż nie może patrzeć na siebie, po tym jak zdradziło go jego własne ciało i chciał zabić swych przyjaciół, na co Jubilation go przytula.


X-Cutioner oznajmia, iż przybył wydać wyrok na Skina. Zajmuje się zabijaniem mutantów, zagrażającym innym homo superior, zaś z jego danych wynika iż Skin jest takim zagrożeniem. W toku prowadzonego dochodzenia ustalił iż Angelo Espinoza zmarł na ulicach L.A. w wyniku śmiertelnych ran postrzałowych, zaś trzy miesiące później Skin pojawił się w Massachusetts używając jego imienia i nazwiska. Wskazuje to na niego jako zabójcę. X-Cutioner rząda wyjaśnień, na co Skin oznajmia iż nie powinno go to obchodzić i atakuje. Skórą ściąga podporę dachu na kórym stoi przeciwnik i ten leci wraz z budynkiem na ziemię. Wściekły X-Cutioner po chwili wstaje.


Emma żąda odpowiedzi od Monet, kóra wyraźnie ją ignoruje. White Queen chce wiedzieć, czemu nie zdradziła kim jest Emplate i co jeszcze ukrywa w związku z tą postacią, która zapewne pojawi się jeszcze w życiu Generacji X. White Queen obchodzi przede wszystkim bezpieczeństwo jej studentów. Gdy łapie ją za rekę Monet przerzuca ją przez ramię, mówiąc iż nie lubi być popychana. Emma wchodzi do jej głowy, oznajmiając iż woli upiec swój mózg przepbijając się przez jej telepatyczną obronę, niż stracić znowu studentów, tak jak miało to miejsce w przypadku Hellions. Monet oznajmia, iż powie jej tyle ile może, zaś jej intencją nie jest nikogo skrzywdzić.


X-Cutioner rozgląda się za Skinem, kóry zniknął, po czym decyduje się skorzystać z bazy Freda Duncana z FBI, którą przejął po jego śmierci. Ze zdziwieniem stwierdza, iż próbki skóry Angelo Espinozy mają DNA zgodne z DNA Skina. Podąża za nim do muzeum figur woskowych, gdzie ukrył się Skin. Zaczyna niszczyć kolejne figury, usiłująć ustalić gdzie jest jego przeciwnik. Skin ukrywa się przebrany za mumię, dzięki zwojom swej skóry, zastanawiając się jak ma się wyplątać z tej sytuacji. Opuszcza się na skórze w chwili strzału X-Cutionera, który wyrzuca go do gabinetu krzywych zwierciadeł. Gdy uzbrojony mutant tam przybiega, widzi odbicia Angelo Espinozy w każdym lustrze. Wściekły zaczyna je po kolei niszczyć, nie słuchając słów Skina iż prawda jest chyba oczywista, a on nie musi tym razem zamykac niewinnego i dostarczać sprawiedliwości. Chwilę później oplata maskę X-Cutionera przesłaniając mu widok, tak że w chwili strzału z paralizatora ten trafia sam siebie. Zabiera Chambera i kontynuują wędrówkę do Salem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.