Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #57

Generation X #57

Generation X #57

"A Night to Remember"

Postacie
Cytat

Jubilee: "That, didn't fashion make its way to Kansas?"
Husk: "I'm form Kentucky"

Streszczenie

Jubilation przekonuje Husk, iż powinna inaczej ubrać się na randkę z Tristanem, przy okazji omawiają stan Emmy, stwierdzając iż po ostatnich wydarzeniach powinna się ona odprężyć, najlepiej w towarzystwie Seana. Jubilation stwierdza, iż ma nadzieję że Monet nie planuje tego samego w towarzystwie Everetta. Obserwuje je niewidoczny dla nich Emplate. Monet jest w tymczasie obserwowana przez chłopców ze szkoły, którzy chętnie umówiliby się z nią na szkolną zabawę, lecz peszy ich wyniosła i zimna postawa M. W szkole Emma streszcza ostatnie wydarzenia z udziałem jej siostry Seanowi, mówiąc iż Adrienne nie zrezygnuje łatwo i będzie chciała ich dostać. Chamber i Synch przymierzają garnitury na szkolną zabawę, a Jono chce wiedzieć czy Jubilee zdaje sobie sprawę, iż Everett nie umówił się z nią na poważną randkę. Z kolei Synch zwraca mu uwagę, iż wciąż z uprzedzeniem reaguje na Tristana. Skin przebywa w swoim pokoju wraz z Leechem i Artiem, nieświadom obecności Emplate. Angelo rozżala się nad swą mutacyjną mocą, uniemożliwiającą mu normalne funkcjonowanie.


W Sali Ćwiczeń Generacja X walczy z Krakoa, wyspą która niegdyś uwięziła X-Men [Giant Size X-Men]. Angelo złośliwie komentuje wyczyny Jubilee, która wpada w macki, pytając czy zdarzyło się to jej gdy była członkinią X-Men, co często przywołuje.Monet jest wściekła, gdy wszyscy zostają schwytani, lecz Synch przypomina iż jest to jedynie ćwiczenie. Sean nie jest zadowolony z jego wyników, podobnie Iceman, który przybył do Akademii na gościnne wykłady ze statystyki jako były księgowy. Husk pyta Seana czy zaprosił Emmę na tańcę, a ta błyskawicznie odpowiada iż umówiła się już na tańce. Z Icemanem. Ten choć zdziwiony, nie protestuje.


Przed rozpoczęciem balu M odwiedza swe siostry w piwnicy, widząc iż Penance niszczy otoczenie. Z westchnieniem udaje się na bal, na który wkracza w towarzystwie Skina. Tom pyta Seana czemu Iceman przyszedł z Emmą, ten pobieżnie wyjaśnia iż mają oni wspólną historię [rozpoczętą w Uncanny X-Men #313]. Jono przybyły w towarzystwie szkolnej koleżanki z zawiścią patrzy na Tristana uwodzącego Husk. Wśród uczniów krąży niewidoczny Emplate. Jego aurę wyczuwa Synch, informując telepatycznie Emmę. Ta zawiadamia resztę grupy, polecając urządzić małą dywersję. Angelo skacze na Jono zaczynając z nim walkę, a Jubilation fajerwerkiem uruchamia system przeciwpożarowy. Uczniowie uciekają przed lejącą się wodą, a Tom wyprowadza wszystkich na zewnątrz informując o tym Emmę. Emplate ujawnia się, a Iceman natychmiast go atakuje, ten jednak zaczyna żywić się jego mocą. Z morderczego uścisku Bobby'ego ratuje M, lecz Emplate zdążył już wchłonąć wystarczająco dużo mocy by użyć jej przeciwko mutantom. Chamber ratuje zebranych pirokinezą, a M zwraca uwagę obecnych na fakt, iż Emplate zachowuje się dziwnie. Wydaje się mocno osłabiony. Sean poleca się przegrupować i odnaleźć Penance, która zazwyczaj jest zagrożona atakami Emplate'a. M, Synch i Chamber wpadają do piwnicy w chwili, gdy D.O.A. poleca ją otoczyć Nocturne, Wrapowi i Vincente. Wrapa powala M, zaś Synch kieruje przeciwko Nocturne jej własną moc. Vincente rzuca się na Chambera, lecz tego zamraża przybyły wraz z Emmą Iceman. Grupa powraca na górę, gdzie okazuje się iż korzystając z okazji Emplate użył swej mocy przejmując kontrolę nad Bansheem, Husk, Tomem i Jubilee. Poleca im atakować. Emma usiłuje użyć swej telepatii, podczas gdy Generacja X usiłuje obronić się przed atakiem swych przyjaciół. Husk atakuje Chambera, zaś Jubilation Penny. Synch wpada na pomysł i złośći Jubilee do tego stopnia, iż Emplate traci kontrolę nad jej uczuciami. Jubilee uderza całą mocą swych fajerwerków. Następuje wybuch.


Iceman usuwa lodową kopułę, która osłoniła grupę przed eksplozją. Emplate leży nieprzytomny, a nieopodal Penance, któej ciało nie daje oznak życia. Jednocześnie okazuje się, iż obok stoją Nicolette i Claudette. Ranny Emplate zostaje zabrany do medlabu, gdzie złożone zostaje także teraz pusta skorupa ciała Penance. Uczniowie szkoły są przekonani, iż wybuch nastąpił skutkiem zwarcia. M spędza czas ze swymi siostrami, a Angelo dowiaduje się od niej iż poszła z nim na bal jedynie dlatego, iż nie zaprosił jej nikt inny. Na zewnątrz Husk całuje się z Tristanem, zaś Everett opowiada Jubes o swej rosnącej fascynacji M. Emma żegna się z Icemanem.


Ciało Penance budzi się. Rozrywa pazurami beton, ziemię i ucieka do lasu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.