Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #44

Generation X #44

Generation X #44

"Comings & Goings"

Postacie
Cytat

Synch: "Somebody has to stop hating back..."
Jubilee: Ev... you're the best"

Streszczenie

Bianka i skrzaty naprawiają zniszczoną lądowaniem statku biosferę. Biankę złoszczą Leech i Artie robiący jej zdjęcia polaroidem. Banshee przypomina jej, aby była grzeczna, bowiem wówczas, zgodnie z umową, po naprawieniu biosfery i statku kosmicznego będzie mogła ruszyć w dalszą drogę. Leech i Artie pilnują porzadku, zas Sean wraz z Jono i Paige wybierają się na lotnisko, gdyż z wizytą przyleciała Siryn. Tymczasem przed rezydencją Gaia rozmawia z Jubilee. Jubes wyznaje jej, iż martwi się o Everetta, który od chwili gdy został pobity zachowuje się coraz dziwniej. Jakby na potwierdzenie tych słów, widzi wychodzących z rezydencji Eva i Angelo, którzy niosą ze sobą pudełko po cygarach. Jubilation przestaje słuchać Gai, przypominając sobie iż w pudełku znajdował się pistolet Angelo [Generation X #44]. Zaczyna myśleć, że Everett został pobity prawdopodobnie przez Doriana i Weasela, a do miasteczka poszedł niosąc rewolwer. Zmrożona swym odkryciem zaczyna biec za nimi.


Na lotnisku Sean spotyka się z Terry. Gdy wszyscy słyszą iż do odlotu samolotu pozostały dwie godziny, Husk proponuje Cassidy'm aby spędzili ten czas razem.


Jubilee śledzi Syncha, gdy zauważa jadącą na rowerze Stacey Authier. Jubes prosi aby podwiozła ją na ramie do miasteczka.


Banshee i Siryn zaczynają rozmawiać w parku, a nieopodal przejeżdżają na rowerach rozwożący pizzę Dorian i Weasel. Tymczasem na lotnisku Husk mówi Chamberowi, iż nie wie kiedy wróci, bowiem Sam poinformował ją że ich matka jest ciężko chora. Prosi aby powstrzymał się z rozwiązaniem ich problemów, dopóki nie wróci. Jono obiecuje jej to pisząc słowa na kartce papieru. Tymczasem, na ulicy Synch zatrzymuje Doriana i Weasela, sięgając po coś do kieszeni. Jubilee przerażona sądzi, że to pistolet. W parku Sean przeprasza córkę, iż nie był z nią blisko. Na lotnisku Paige pyta Jono czy ma coś do dodania, zaś ten swym płomieniem wypala serce na kartce, którą wręcza Husk. W miasteczku Jubilee widzi, iż Synch wręcza Dorianowi i Weaselowi pieniądze, mówiąc iż to za zniszczony samochód, prosząc aby je wziął gdyż to uczyni go szczęśliwszym. Dorian węszy w tym jakiś podstęp.


Wewnątrz biosfery otwiera się wir energetyczny, który poszerza się obejmując Biankę i skrzaty.


Sean kończy swą rozmowę z Theressą, która dziękuje mu za wszystko co dla niej uczynił. Na lotnisku Husk przytula Jono, po czym wsiada do samolotu do Kentucky. Wracający z miasteczka Synch wyjaśnia Jubes powody swych działań. Mówi, że nie ma sensu kontynuować łańcucha nienawiści, skoro można go w pewnym momencie przerwać. On postarał się właśnie to uczynić. Dogania ich samochód Seana.


W Massachusetss Gaia mówi do Emmy, iż to co się stało jest niesprawiedliwe. Ostatnie stulecia spędziła przykuta do ołtarza, a gdy wreszcie została uwolniona, straciła swą moc. Wowczas nadbiegają Leech i Artie, krzycząc iż coś się stało. Jak się okazuje w miejscu gdzie była biosfera, jest teraz tylko pusty trawnik. Leży na nim polaroid, który wypluwa zdjęcia biosfery na tle panoramy futurystycznego miasta. Najwyraźniej biosfera znalazła się w przyszłości.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.