Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #30

Generation X #30

Generation X #30

"Some things hurt more"

Postacie
Cytat

Chamber: "I don't have much interests in cars. Being from London I took the tube"

Streszczenie

Penance spogląda na Seana i Emmę nie pojmując czemu nie walczą oni z Emplate'm tylko zaczęli z nim rozmowę. Oboje właśnie spierają się co uczynić. White Queen twierdzi iż nie ma dowodu na to, iż chce on skrzywdzić Penny, zaś Banshee oznajmia iż nie ważne za jaką cenę, nie odda on potworowi Penance nawet jeśli miałby on wskazac im drogę do ich studentów. Tymczasem Emplate zaczyna zanikać, gdyż rwie się połączenie międzywymiarowe, zaś D.O.A. usiłuje je naprawić. Nie udaje mu się i jego pan zaika, podczas gdy Emma i Sean dalej dyskutują co uczynić. Banshee mówi, iż wciąż prawie nic nie wiedzą o wampirze i jego naturze, zwracając uwagę iż gdyby Penny była dzieckiem Emmy nie rozważałaby tego co teraz rozważa. Emma mówi, iż Sean byłby zdziwiony wiedząc do czego jest zdolna i pyta go czy samodzielnie jest w stanie odnaleźć Gen X.


Uciekający przed OZT wychodzą właśnie z kanałów do garazu należącego do wujka Tores. Znajduje się tam pełno rozmaitych modeli samochodów, a Gen X są zachwyceni tym co tam znaleźli. Tores wyjaśnia iż jej wuj kolekcjonował samochody, a ona kilkakrotnie użyła już tej drogi ucieczki, gdy ścigała ją policja. Jono po raz kolejny przywołuje Paige do porządku, przypominając iż sytuacja jest poważna i nie mają czasu na zabawę. M zwraca mu uwagę, iż powinien już przestać pokazywać innym iż skoro on cierpi, to pozostali nie moga się bawić. Powinien przestać ranić Paige. Chamber zastanawia się przez chwilę po czym przeprasza Husk za swą szorstkość. Proponuje, aby poszukali jakiegoś modelu samochodu który spodoba się im obojgu i przeprasza ją za swe słowa które padły na farmie w Kentucky [Generation X #23]. Tores rozwiewa nastrój odprężenia, mówiąc iż nie zgubili ścigających ich robotów jak im się wydawało. Pokazuje przez okno garażu, bowiem na ulicy pojawiła się jeszcze większa grupa Prime Sentineli polująca na mutantów.


Jubilation zastanawia się ile czasu upłynęło od kiedy stała się więźniem Bastiona, bowiem straciła rachubę czasu. Daria obserwuje ją na monitorach, choć jej koleżanka przywołuje ją do porządku. Daria zastanawia się czym jest ona, skoro Jubilee dla OZT jest dziwadłem.


Sean oznajmia iż za żadną cenę nie pozwoli oddać Emplate'owi Penance, na co Emma używa na nim swej mocy. Banshee pada po telepatycznym szoku, zaś Emma woła do siebie Penance. Spogląda na pojawiającego się ponownie Emplate'a pytając czy zawierają umowę.


W Nowym Meksyku do celi Jubilee wchodzi Daria oznajmiając iż wszystko przemyślała. Nie ma pojęcia czym się stała, a Jubilation ma tę przewagę iż zna swą przeszłość. Jest mutantką i dlatego prześladuje ją OZT, zaś Daria obawia się iż nigdy nie pozna prawdy czym uczynił ją Bastion. Dlatego zdecydowała się na desperacki krok, stwierdziwszy iż jest tak samo inna jak Jubilation. Uwalnia ją z kajdan zamierzając dopomóc w ucieczce.


W Kaliforni Tores spoglądając na Skina mówi iż przypomniały się jej dawne czasy, gdy obydwoje trzęśli okolicą. Zastanawiają się co uczynić, bowiem liczba Prime Sentinels wyraźnie się podwoiła, a oni za chwilę zostaną namierzeni. Monet podchodzi do Syncha, którego najwyraźniej przerosła sytuacja. Obawia się on iż wkrótce zginie, stwierdzając iż tak wielku rzeczy nie zdążył w życiu uczynić. Pyta czy mógłby ją chociaż pocałować, a M po pewnym wahaniu się zgadza. Gdy się całują, a Everett znajduje się w siódmym niebie Husk zaczyna krzyczeć. Peime Sentinels uderzają.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.