Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #12

Generation X #12

Generation X #12

"The Return of Emplate"

Postacie
Cytat

Husk: "I have this friend who... I kind of... like, but it would never work"
Mondo: "Never. That's a long time"

Streszczenie

Emplate spada pomiędzy milionem rąk, zadających mu ból swymi pazurami i pomimo swej samoreplikującej się skóry czuje wielki ból. Wreszcie ląduje w naszym wymiarze, a służący natychmiast podaje mu respirator, bez ktrego wampir nie może przeżyć. Odziany w swój ochronny strój stwierdza wreszcie iż podróże na drugą stronę stały się już prawie niemożliwe bez jego pokarmu. Dlatego jak najszybciej musi odzyskać Penance. Służący oznajmia iż ludzie są już gotowi do akcji, a w błysku pioruna Emplate oznajmia iż nic nie stanie teraz na przeszkodzie jego genetycznej dominacji.


Generacja X znajduje się w Bostonie, dokąd młodzi mutanci udali się wraz z Bansheem aby odpocząć od nauki na wekeend. Angelo i Jono ignorując złośliwe komentarze Husk odjeżdżają samochodem, bowiem jak stwierdza Chamber ma coś pilnego do załatwienia. Pozostałym Sean daje czas wolny mówiąc, iż mają spotkać się w tym samym miejscu za kilka godzin. Skin dostrzega jak Angelo wpatruje się tęsknym wzrokiem w Husk, która odwzajemnia to spojrzenie i pyta czemu w takim razie Jono umówił się z inną dziewczyną. Jono wyjaśnia iż Gayle Edgerton do pewnego czasu była jego jedną jedyną, dopóki nie odmienił tego los. Nie słuchając komentarzy Angelo wysiada z samochodu i udaje się na spotkanie, na które nalegała Gayle. Początkowo portier nie chce go wpuścić mówiąc, iż jego strój jest nieodpowiedni, lecz Chamber oznajmia iż ma rezerwację i wchodzi do wnętrza drogiej restauracji. Skin patrzy za nim, kiedy łapie go kolejny z ataków migreny. Trzyma się za głowę nie mając nawet czasu zorientować się, gdy zostaje ogłuszony.


Monet włóczy się z Seanem po parku, ten zaś zadaje jej pytanie o stany katatonii, na które co pewien czas zapada. Urażona M stwierdza, iż Jubilation ma za długi język, a ponadto nie należy jej wierzyć. Stwierdza, iż powodowane jest to jej problemami rodzinnymi. Sean naciska pytając, czemu nigdy nie mówi o starszym bracie, ani żadnej z dwóch młodszych sióstr bliźniaczek, a wówczas M rzuca się do ucieczki. Sean biegnie ją z oczu, zapuszczając się w głąb parku, nie wiedząc że ktoś podąża już jego śladem.


Penance obserwuje Emmę siedzącą w szkole pod drzewem, nie wiedząc że ta zastawia na nią pułapkę. Emma z zaskoczenia atakuje psionicznie i po raz pierwszy udaje się przebić jej przez telepatyczną obronę Penance. Powala ją na ziemię, chcąc wiedzieć kim jest, lecz to co widzi w jej mózgu powoduje iż staje się bezbronna wobec ataku Emplate'a, który właśnie pojawił się w szkole.


Mondo, Synch, Husk i Jubilee czekają na jedzenie w knajpie, a Everett ma nadzieję iż wreszcie ktoś przyniesie jedzenie, bowiem wówczas Jubilation przestanie paplać. Husk mówi Mondo, iż ktoś ją zauroczył. Gdy podane zostaje jedzenie, z garnka wydobywa się fioletowy dym. Generacja X pada zemdlona.


Jono czeka przy stoliku na przybycie Gayle, gdy dostrzega leżącą na jego talerzy fotografię. To zdjęcie jego i pięknej Gayle, która wygląda zupełnie inaczej niż podjeżdżająca Gayle na wózku inwalidzkim. Pyta czy Jono chce uciec, tak samo jak zniknął po spowodowaniu jej wypadku. Chamber jąkając się mówi że nie wiedział co uczynić, a wówczas Gayle wyciąga doń dłoń, na której znajdują się teraz takie same zęby jak u Emplate'a. Gdy zanurza ręce w jego klatce piersiowej nastepuje wybuch energii psionicznej.


Monet powraca do Szkoły myśląc o tym jak głupio zachowała się uciekając. Dostrzega płonące w lesie ognisko, a gdy się doń zbliża widzi schwytanych członków Generacji X, dwóch nieznanych mutanów i Emplate'a, witającego swą małą siostrzyczkę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.