Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #52

Generation X #52

Generation X #52

"Secret Identities"

Postacie
Cytat

Trevor: "You can't lift a train Monet"
M: "I can too"

Streszczenie

Trevor Brawn zaczepia w Akademii Gen X, mówiąc iż wie że są mutantami, których widział na farmie swego dziadka w kostiumach. Generacja X zapiera się, lecz Trevor nie wierzy, bowiem zbyt wiele rzeczy się zgadza.


Emma udaje się do domku na drzewie, zmienione teraz w schronienie dla Leecha i Ariego, którzy muszą się w nim ukrywać, aby nie zobaczyli ich luddzcy studenci szkoły. Wręcza im induktory obrazu. Tymczasem Trevor kontynuuje swą opowieść, mówiąc iż widział jak pewnego dnia Jono i Everett trenowali w lesie nieopodal szkoły. Synch pokazywał Chamberowi, co jeszcze może uczynić ze swą mocą, bowiem jemu się to udało gdy się zsynchronizował. Jubilee wściekła na obu, iż nie zachowali nalezytej ostrożności, zadaje Everettowi cios. Husk usiłuje uspokoić oboje, a M pyta Trevora, co ma ją powstrzymać przed użyciem mocy przeciwko niemu. Angelo pyta z jakiego powodu Trevor mówi im o swym odkryciu, a Jono jest pewny że będzie chciał, by użyli dla niego swych mocy. Trevor stawia jednak inny warunek za milczenie. Paige ma się z nim umówić na randkę. Paige słysząc to wścieka się, iż została potraktowana jako trofeum, lecz Trevor wyjaśnia że po prostu mu się podoba. Jono nie zamierza dopuścić do spotkania, a Husk irytuje się że nie jest niczyją własnością. Everett i Jubes odciągają ją, mówiąc Trevorowi że Paige przemyśli jego ofertę.


Na lekcji sztuki prowadzonej przez Piotra Rasputina M łaczy się telepatycznie z Jono i Jubes. Chamber stwierdza, iż Paige zapewne chce się na nim odegrać i umówi z Trevore, zaś Jubes stwierdza że ostatnio przestała się praktycznie zajmować nauką. Monet ucisza ich, mówiąc że nie nawiązała tego połaczenia po to aby dyskutowali o tym, lecz zastanowili się nad implikacjami odkrycia Trevora i tego, co może on uczynić. Całą trójkę przywołuje do siebie Colossus. Oznajmia, iż nie przebył całej drogi z Salem na gościnny wykład po to, aby ktoś go nie słuchał, bowiem jako członek X-Men potrafi rozpoznać gdy ktoś rozmawia telepatycznie.


Sean przedstawia Skinowi, Husk i Synchowi ich nowego nauczyciela, który będzie ich uczył korzystania z ich zdolności. To Tom Corsi, dawny nauczyciel New Mutants, który pomoże rosnącemu personelowi szkoły. Po wyjściu Seana, Tom oznajmia iż nadeszła pora aby mutanci dostali wreszcie w sali ćwiczeń wycisk. W hali Jubes czyta szkolne ogłoszenie, tymczasem Jono zostaje otoczony przez grupę wielbicielek, zafascynowanych tajemniczym chłopakiem o zamaskowanej twarzy. Wzywa telepatycznie na pomoc M, a ta przekazuje mu znaki języka migowego aby mógł się porozumieć, co sprawia iż grono jego zwolenniczek rośnie. M przerywa zgromadzenie, mówiąc iż Jono musi zmienić swe bandaże, a ten wścieka się na takie stwierdzenia. Tymczasem w sali ćwiczeń, pod naciskiem Toma Paige udaje się wreszcie zmienić w szkło. Tom wprowadza w życie swe teorie, które powstały podczas pobytu na wyspie Muir, gdzie obserwował prace Moiry Mac Taggert, aczkolwiek Skinowi i Synchowi nie podoba się, iż nauką poszerzenia ich zdolności zajmuje się ktoś, kto nie jest nawet mutantem.


Tom zdaje relację z treningu Gen X, mówiąc iż ich moce można jeszcze bardziej rozwinąć. Adrienne dwukrotnie jest pewna iż za oknem pojawiły się postaci jak z kreskówek, lecz Emma korzystając z okazji stwierdza, iż jej siostra ma omamy. Opuszcza zebranie i udaje się do domku na drzewie, gdzie tak jak sądziła nakrywa Leecha i Aritego na zabawie induktorem i zmienianiu się w śmieszne postacie. Korzystając z jej nieobecności Adrienne usiłuje przekonać Seana do zaprowadzenia wśród studentów większej dyscypliny, lecz rozmowę przerywa telefon z San Fracisco. Cannonball informuje, go iż Siryn straciła głos [X-Force #90]. Sean postawia udać się czym prędzej do córki.


Gen X spotyka się z Trevorem oznajmiając iż postanowili, że nie ulegną jego szantażowi. Ten wygłasza przemowę, mówiąc iż nie uczyni niczego niewłaściwego i ku zaskoczeniu pozostałych Paige decyduje się z nim umówić. Słysząc to chłopcy proszą Tristana na stronę, a Jono uprzedza iż jeśli skrzywdzi Husk nie ucieknie przed jego mocą.


Jakiś czas później Jubilee uprawia w lesie jogging, zastanawiając się co łączy M i Syncha, gdy nagle z lasu wypada na drogę mężczyzna. Szepce iż musi zobaczyć się z Adrienne.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.