Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #24

Generation X #24

Generation X #24

"Home for the Holidays"

Postacie
Cytat

M: "I don't read minds"
White Queen: "Achem"
M: "Usually"

Streszczenie

Gen X spędza święta w Monako, w rezydencji St Croix. White Queen patrząc na ulice stwierdza, iż lubi świąteczną atmosferę. Jubilation ma ją głęboko gdzieś, co wytyka jej Husk mówiąc iż święta należy spędzać z rodziną. Jubilee odcina się stwierdzając, iż nie rozumie w takim razie czemu Paige nie spędza ich na swej wsi. Ta milknie, nie chcąc przyznać iż nie mogła tam wytrzymać, od chwili gdy wyjechał Jono. Monet wyjawia jednak wszystkim, iż z zachowania Paige łatwo wydedukować, że nie powiodło się w jej domu. Jubilation od razu pyta jak rozwijają się jej stosunki z Jono, na co Husk błaga telepatycznie Emmę aby pomogła jej wybrnąć z sytuacji.


White Queen interweniuje, mówiąc iż powinny szanować się nawzajem i lepiej poznać. Jubilee kpiąc proponuje, aby mówiły sobie rzeczy, których nie powiedziały nikomu innemu, a White Queen odbija piłkę prosząc aby zaczęła. Po chwili konsternacji Jubilation decyduje się opowiedzieć jak wyglądał jej pierwszy raz... gdy ujawniły się jej moce. Szalała jak zwykle na rolkach w centum handlowym z łatwością unikając ścigających ją ochroniarzy i policjantów. Rozdzieliła się jednak ze swa przyjaciółką, a drogę ucieczki odcięła jej metalowa siatka. Nadbiegali policjanci, a Jubilation wpadła w panikę. Wówczas nastąpiła eksplozja jej fajerwerków. Gdy policjanci odzyskali wzrok po rozbłysku, Jubilation zdązyła już uciec przez przepaloną siatkę. Gdy później odnalazła ją jej przyjaciółka, Jubilation płakała wiedząc że nic już nigdy nie będzie takie same.


Jubialtion pyta kto następny, spolądając na stojącą w oknie Monet. Ta odgryza się, mówiąc że to iż Beast stwierdził u niej autyzm, nie oznacza iż tak jest naprawdę. Informuje zebranych, że gdy jej niania zobaczyła iż jako dziecko lata, a mała M przeleciała nad Monako, ludzie wyszli na ulice popatrzeć. W ten sposób stała się miejscową sławą, córką lokalnej osobistości i została przedstawiona miejscowej śmietance towarzyskiej. Nic wielkiego, jak stwierdza M. Ale sami pytali...


... chcąc poznać prawdę, złowieszczo syczy Emplate, Marius St Croix, brat M, który właśnie pojawił się za oknem. Pragnie porozmawiać, wciągnął więc Monet do swej fazy wymiaru, a ona widzi swe koleżanki zastygłe bez ruchu, płonące mutacyjną aurą. Emplate błaga, aby M uwolniła go z jego więzienia. Emplate żąda odpowiedzi, czemu on znajduje się uwięziony w innym wymiarze, podczas gdy ona, równie głodna jak on chodzi wolno, a po tym co stało się ich matce...


M wykrzykuje, iż ich matka zrobiła to co zrobiła chcąc ocalić swą rodzinę. Niech nie waży się nazywac tego poświęceniem. Wokół Emplate'a pojawiają się setki rąk, które zaczynają go dotykać, a on wykrzykuje iż w swym wymiarze co dzień jest rozdzierany przez ich dotyk. Błaga aby znalazła kogoś, kto go zastąpi w jego cierpieniu, po czym znika a M powtarza Joyeux Noel. Wie, że gdyby Emplate chciał, skrzywdziłby zebranych.


Dziewczyny powracają do rzeczywistości, nie wiedząc co się wydarzyło przed chwilą. Wszystkie wychodzą nad morze, zaś Husk opowiada jak zazdrościła w dzieciństwie swemu bratu Samowi i czekała aż sama zacznie stawać się mutantką. W ogniu, lodzie, powietrzu i nic. Aż wreszcie pewnej nocy, gdy zaczęła spadać z niej skóra był to najszczęścliwszy dzień w jej życiu. M wyśmiewa jej naiwoność, lecz Emma zwraca uwagę iż X-Men i Generacja X powstały po to, aby spełniło się marzenie o świecie, w którym mutanci mogą czuć się dumni z tego kim są i wolni. Ona w dzieciństwie została uwięziona przez rodziców w pewnej klinice. Lecz opuściła ją używając swej mocy. I nie chce o tym mówić zbyt wiele, choć owa klinika spłonęła. Wkrótce dziewczyny życzą sobie wesołych świąt.


W Massachusetts Mondo mówi do postaci ukrytej w szkole iż jest zmęczony czekaniem. Postać odpowiada, iż czas praktycznie już nadszedł.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.