Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #19

Generation X #19

Generation X #19

"Don't Wait Up"

Postacie
Cytat

Robot: "Welcome to Alpha Flight. Would you like to be a member?"
Sean: "Ach laddie! Can ye nae say anything else?"
Robot: "Yes. You do not want to be sitting here"

Streszczenie

W kanadyjskiej rezydencji Emmy Frost jej dwóch służących rozmawia między sobą. Stwierdzają, iż są z Emmą od czasów Hellfire Club i wiedzą iż straciła Hellions, lecz ich zdaniem jest nadopiekuńcza w stosunku do swych nowych podopiecznych.


W kuchni Emma przygotowuje z wielkim trudem śniadanie dla studentów, bowiem nie zajmuje się tym na co dzień, wreszcie woła ich na dół. Zdziwiona dostrzega iż nie są oni sobą, bowiem ubrali się w dziwaczne stroje i zachowują odmiennie niż zazwyczaj. Stwierdza, iż wyglądają doskonale, choć wydaje się jej że coś jest nie w porządku. Gen X odmawia jedzenia usmażonych przez nią jajek, bowiem Everett stwierdza iż danie na talerzu przed nim żyje. Zaczyna szukać czegoś do jedzenia na własną rękę, podczas gdy chochocząca Monet zabiera toster mówiąc iż jest jej niezbędny do projektu naukowego.


Jubilation i Everett zaczynają obrzucać ciastem Paige, która nie pozostaje im dłużna. Wściekła Emma paraliżuje telepatycznie wszystkich obecnych włącznie z M rozbierającą kombinerkami toster i nakazuje im się umyć i przyjść jeszcze raz na śniadanie.


Całą sytuację obserwowały przez okno kuchni żaby, a wraz z nimi Toad. Mortimer zastanawia się co się dzieje z niegdyś groźną White Queen, gotującą teraz obiady dla swych uczniów. Stwierdza, iż skoro ma nad nią jakąś przewagę, będzie musiał to wykorzystać i układa plan.


W dawnej siedzibie rozwiązanego niedawno Alpha Flight Sean zastanawia się jak uzyskać dane z komputerów grupy, gdy za oknem pojawia się cień. Po chwili wgniata go w ziemię Sasquatch, a gdy widzi z kim ma do czynienia pyta zdziwiony czemu Banshee włamał się do bazy Alpha Flight. Sean wyjaśnia mu, iż poszukuje swych studentów. Po chwili Sasquatch usiłuje wyliczyć z koordynat lotu samolotu którym leciał Sean dokąd mógł on zmierzać. Wreszcie zrezygnowany transformuje się w Waltera Langkowskiego stwierdzając iż ma w piwnicy detektor anomalii biologicznych i powinni go użyć.


W rezydencji przebrani członkowie Gen X siedzą na drzewie, a Everett stwierdza iż ma wrażenie iż coś z nimi jest nie w porządku, a wokół dzieje się coś dziwnego. M bagatelizuje mówiąć, iż Emma nigdy nie pozwoli aby stało się im coś złego. Jubilation stwierdza, że nie wie co ją bardziej przeraża - fakt iż zaczęła nagle bez powodu ufać White Queen, czy też to że zgadza się z Monet. Emma obserwuje ich z kuchni zastanawiając się czemu czuje się tak spokojna i zarazem znudzona. W chwili gdy kończy obserwację drzewo na którym siedzą mutanci łamie się i wpada do rezydencji. Studenci wstają spokojnie, a Jubilation zastanawia się głośno czemu w ogóle się nie przerazili, ani nie poczuli żadnych emocji. Pojawiający się właśnie Toad oznajmia, iż dzieje się tak dlatego iż nie mają nad sobą kontroli, co czyni ich doskonałymi ofiarami.


Do Emmy śpiącej na kuchennym stole przychodzą szoferzy pytając czemu nie zainteresowała się losem uczniów, gdy drzewo przewróciło się na posiadłość, skoro tak się nimi troszczy. Emma wyrzuca obu z kuchni, po czym nagle zostaje wciągnieta do umysłu Monet. M prosi aby uwolniła ich, bowiem nie mogą nic uczynić ani walczyć, dopóki nie przestanie kontrolować ich umysłów. Wyjaśnia iż psioniczny byt zwany Onslaughtem wpłynął na każdego telepatę na Ziemi, tak samo na Chambera jak i na nią, co u Emmy spowodowało podświadomym pragnieniem opieki nad dziećmi, aby nie powtórzył się los Hellions. Dlatego nie wiedząc co czyni porwała ich do Kanady, aby ukryć ich przed Onslaughtem, sama nie bedąc świadoma swych działań.


Toad przedstawia Gen X swego przyjaciela chirurga, oznajmiając iż doda on im geny żab, dzięki czemu dołączą do jego armii mutantów. Wówczas pojawia się Emma pytając co Toad najlepszego wyczynia. Przypomina, iż pozowliła tu zamieszkać jemu i chirurgowi bowiem szukali jakiegoś cichego miejsca, po tym jak odrzucił ich Hellfire Club, gdzie nie zawadzaliby nikomu. Toad zaczyna bredzić iż jest tu królem, podczas gdy wszystkie żaby zaczynają uciekać. Wówczas przez okno wpada Sasquatch, a tuż za nim Sean. Toad spogląda z rozpaczą za żabami, zaś Sean oznajmia iz w Nowym Jorku trwa walka z Onslaughtem i zdaje sobie sprawę iż Emma została schwytana w potrzask psioniczny i nie była odpowiedzialna za swe działania. Everett przytula ją i mówi, aby nie czuła się winna. Widząc to M i Jubilation podają sobie ręce, bowiem zdecydowały się zawrzeć rozejm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.