Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #11

Supreme Power #11

Supreme Power #11

"Never Alone"

Postacie
Cytat

Doctor Spectrum (na prośbę, aby użył kryształu do szukania Hyperiona): "Star light, star bright, first star I see tonight, I wish I may, I wish I might find Mark Milton, then get tight..."

Streszczenie

Doctor Spectrum bada pozostałości bazy wojskowej, którą wysadził w powietrze generał Casey, aby sprawdzić, czy Hyperion przeżył. Jego kontakt w kwaterze głównej radzi mu, żeby użył kryształu, ale Ledger uważa, że to śmieszny pomysł i zaczyna sobie drwić. W pewnym momencie przestaje się odzywać – kryształ przejmuje nad nim kontrolę i prowadzi go do jaskini, gdzie odpoczywał Hyperion i skąd zabrała go Zarda. Po chwili wraca, Joe odzyskuje kontrolę i kontynuuje rozmowę z bazą. Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu słyszy, że przez dziesięć minut nie odpowiadał na wezwania.

 

Wysoko w górach Hyperion i Zarda rozmawiają. Kobieta mówi, że czekała na Marka bardzo długo, około dwóch tysięcy lat, z których większość spędziła pod ziemią w ciemności. Hyperion zauważa, że mają podobne zdolności. Zarda odpowiada, że pochodzą z tego samego miejsca i jest zdziwiona, że Mark o tym nie wie. Opowiada mu więc, że oboje urodzili się na statkach kosmicznych i mieli zostać wysłani razem na Ziemię tak, jak to zawsze wysyłano dzieci na różne planety. Ale wtedy statki ich rodziców zostały zaatakowane i w wyniku tego kapsuła Hyperiona podążyła na Ziemię, ale inną drogą i dlatego dotarła tam dwa tysiące lat później niż Zarda. Mark mówi, że to by się zgadzało z tym co widział w bazie, ale Zarda przerywa mu i zaczyna opowiadać inną wersję historii. Ona jest córką boga nocy, a on synem boga wojny. Ich matki były śmiertelniczkami, a ponieważ bogom nie wolno było krzyżować się ze zwykłymi ludźmi, pozostali chcieli zabić dwoje dzieci i rozpoczęła się wojna w niebie. Aż w końcu boski architekt zbudował dwie skorupy, schowano dzieci. Chłopiec został wysłany do gwiazd, a dziewczynka ukryta w ziemi. Ojcowie zginęli, ale wiedząc, że ich dzieci przeżyły. Zarda zaczyna opowiadać kolejne wersje historii, aż w końcu przyznaje, że nie pamięta wszystkiego dokładnie, ale przypomni sobie. Hyperion mówi, że jak przybyli na Ziemię nie jest aż tak istotne jak to, dlaczego tu są. Kobieta odpowiada, że są tu, aby przygotować planetę na nadejście pozostałych, aby rządzić, podbijać i zabijać.

 

Kyle Richmond wydaje przyjęcie na cześć Stanley’a Stewarta. Mówi, że Stanley jest przykładem na to, że Afro-Amerykanie również pochodzą z dobrych domów i kochających rodzin, wbrew powszechnym stereotypom. Kyle wpłaca dwa miliony dolarów na Fundację Stanley’a Stewarta, która opłaca studia czarnym studentom. Przed wyjściem, Kyle chce jeszcze porozmawiać ze Stanley’em na osobności. Zadaje mu pytanie, czy chłopak ma zamiar zrobić coś ze swoim życiem, czy ma zamiar tylko bawić się w kampanie reklamowe. Stanley stwierdza, że nie będzie tego słuchał, bo wystarczy mu to, co pisze o nim prasa. Kyle mówi, że oni mają rację, bo na samym początku Stanley mówił, że chce być bohaterem, ale nie zrobił nic w tym kierunku. Ten odpowiada, że prawnicy powiedzieli mu, że gdyby próbował wziąć prawo w swoje ręce wiele by ryzykował, ale Kyle mówi, prawnicy zawsze są ostrożni. Ma dla niego propozycję: moce Stanley’a pomogą mu dostać się w pewne miejsce. Poleca mu obejrzeć wiadomości i daje mu adres, gdzie się spotkają, jeżeli Stanley zdecyduje się pomóc. Stanley odwraca kartkę i ku swojemu zaskoczeniu widzi na niej symbol jastrzębia.

 

Później, Stanley przebrany w swój kostium widzi doniesienia o serii morderstw prostytutek. Policja odmawia udzielenia szczegółowych informacji, ale najprawdopodobniej odnaleziono budynek należący do mordercy i właśnie tam Blur i Nighthawk mają się spotkać. Stanley wnosi Kyle’a do środka, poruszając się na tyle szybko, że pilnujący policjanci poczuli jedynie podmuch powietrza. W piwnicy znajdują stos ludzkich ramion. Stanley słyszał, że zabójca zabiera pamiątki, ale nie spodziewał się, że odcina ofiarom kończyny. Kyle poprawia go i mówi, że ramiona nie zostały odcięte, ale wyrwane ze stawów, a to oznacza, że morderca dysponuje mocą, tak jak Blur i Hyperion.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.