Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #23

Exiles #23

Exiles #23

"With an Iron Fist" - Part 1

Postacie
Cytat

Gambit: "I'm Gambit. We're Weapon X... and we're here to set things right."

Streszczenie

Oto Ziemia, dotknięta tysiącem plag, chorób i nieszczęść. Słaba planeta, która potrzebowała silnego lidera, jakim jest Toby Stark, dożywotni Prezydent USA i niepodzielny władca planety. Iron Man, niegdyś tylko szef Stark Industries... lecz gdy wybuchła Wojna z Mutantami musiał pośpieszyć na ratunek światu w swej zbroi. Stawił czoła im wszystkim, prowadzonym przez Magneto, Wolverine'wi, Cyclopsowi i wielu innym. Zginęło wielu cywili jak i bohaterów. Aż wreszcie Stark stanął przed Magneto, który jako ostatniemu superbohaterowi zaproponował mu objęcie przywództwa nad garstką ludzi w świecie rządzonym przez mutantów. Stark odrzucił jednak z pogardą tę ofertę i stanął do walki z Magneto. I wygrał ją, pokonując mistrza magnetyzmu, stając się jednocześnie dla homo sapiens bohaterem. Nikt bowiem nie wiedział, że to on finansował wcześniej Magneto, mając w tym swój cel.


Później nadeszła jednak zaraza... Zabiła większość zwierząt i nastał głód spowodowany brakiem mięsa. Na szczęście Stark i jego ludzie opracowali lekarstwo i ocalili ludzkość. Niestety, do tego czasu jej połowa zdążyła już wymrzeć. Zbawca został wybrany prezydentem i w tajemnicy sam zdziwiony był jak szybko jego wirus zdziesiątkował wcześniej bydło. Potem za sprawą wynalezionego przezeń urządzenia kontrolującego pogodę kataklizmy spadły na Europę i Azję. Zdziesiątkowane kraje i rządy zwracały się o pomoc do USA nie wiedząc, że za wszystkimi nieszczęściami stoi Stark, aż wreszcie USA stały się jedynym krajem na tej planecie. Wtedy też Stark został jedyny raz zdradzony. Doctor Doom zgodnie z umową zaatakował Waszyngton i zniszczył miasto, oraz wszystkie pozostałości demokracji. Winą miały zostać obarczone pozostałości armii mutantów. Wówczas Doom postanowił jednak obalić Starka... Lecz po epickiej walce padł martwy, a Iron Man nie miał już przeciwników. Był niepodzielnym władcą Ziemi. Właśnie - ziemi...


Waszyngton, czasy obecne. Prezydent wydaje polecenia swemu sztabowi utrzymując żelazną ręką władzę. Rozkazuje zabić redaktorkę naczelną pewnego czasopisma, za to że krytykowała jego wygląd. Później udaje się do centrum medycznego, gdzie wychodzi na jaw czemu jest tak czuły na punkcie swego wyglądu. Od lat nosi zamiast twarzy hologram, bowiem ta zmieniła się w zieloną skorupę, pod wpływem promieniowania. Zabieg kosmetyczny przerywa doradca, który zastyga na widok twarzy Starka. Wreszcie przekazuje ważną wiadomość, iż na Pacyfiku pojawiły się dziwne istoty.


Na oceanie wynurza się miasto, które po uszkodzeniach musi na powierzchni dokonać niezbędnych napraw. To prześladowani Inhumans, prowadzeni przez Black Bolta i jego obecną żonę, wdowę po Reedzie Richardsie - Invisible Woman. Do tej pory Attilanom udawało się ukryć swą obecność przd Starkiem, teraz jednak ich miasto nie może już uciekać. Black Bolt nakazuje swym oddziałom przygotować się do walki. Wie, że jeśli Stark ich dopadnie rozpocznie badania nad Inhumans, które pozwolą mu z ich DNA wyhodować rasę wojowników, dzięki której ruszy na podbój gwiazd, niczym Skrull bądź Kree.


Miasto zostaje naprawione, lecz Inhumans wiedzą że zostali odkryci. Susan na polecenie Black Bolta postanawia przygotować Barierę, ostatni dar Reeda. Tak jak i żona króla Inhumans, Medusa, zginął on pod koniec Wojny z Mutantami, odkrył bowiem plany Starka. Pozostawił po sobie coś, co może go powstrzymać.


Zakute w zbroje oddziały Starka dolatują do Attili i ruszają do walki. Mają brać jeńców i w miarę możliwości nikogo nie zabijać. Inhumans atakują ich, lecz zaczynają przegrywać i wkrótce kilku z nich zostają schwytani. Pozostali wycofują się do Attyli, a żołnierze podążają za nimi. Na to czekali Arcutus i Susan, bowiem wojsko znalazło się w zasięgu Bariery. Aktywują dar Reeda, który uzyskał go do Galactusa, po tym jak ocalił mu życie. To bariera, której nawet Galactus nie może przekroczyć, otaczająca teraz Attilę. Żołnierze po jej dotknięciu zostają zdezintegrowani. 40 000 ludzi...


Stark w swoim gabinecie zastanawia się co dalej. Wie, ze nie sposób przeniknąć pola otaczającego Attilę, a każdy kto się doń zbliża zostaje zniszczony. Nagle do pomieszczenia teleportuje się grupa ludzi, prowadzona przez niejakiego Gambita. To Weapon X, przybyli sprawić aby wszystko potoczyło się tak jak należy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Exiles #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.