Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #29

Exiles #29

Exiles #29

"Unnatural Instincts" - part 2

Postacie
Streszczenie

Las nieopodal Szkoły Xaviera. Wolverine, Husk i Morph stoją naprzeciw stada wilkołaków, do którego należy również małoletni zbieg z Instytutu Nicholas Gleason. Obdarzeni zbiorowym instynktem ludzie-wilki z uśmiechem powtarzają słowa swoich ofiar, po czym rzucają się do ataku. Maximus Lobo atakuje Logana, który nie daje rady szybkiemu i zwinnemu wilkołakowi i zostaje przygnieciony do ziemi. Sparaliżowana strachem Paige nawet nie odpiera ataku grupy pozostałych. Gleason przygłąda się biernie masakrze.

 

Instutut. Wybuch plazmy wyrzuca Mimica i Sasquatch przez ścianę szkoły. "Zły" Havok wychodzi za nimi i pyta, czy już są martwi, bo znudził się nimi. Wolałby w końcu zabić Cartera, który uwięził go w międzywymiarowej próżni. Podczas, gdy Heather i Calvin z trudem się podnoszą, Alex absorbuje energię słoneczną, przygotowując się do wykończenia ich.


Nightcrawler wygląda przez okno szkoły i zastanawia się, co właściwie się dzieje na dole. Nagle do jego pokoju wbiegają Juggernaut, Annie z synem na rękach i niebieskoskóra panienka, nazywająca go ojcem. Widząc ją, Kurt mówi do siebie, że powinien był na siebie bardziej uważać. TJ obiecuje mu wszystko wyjaśnić później. Cain dodaje, że Havok oszalał i że muszą zabrać Cartera do szpitala. Nightcrawler zauważa, że na dole Alex szykuje się do zabicia dwójki przybyszów. Nocturne oferuje się opętać Summersa, jeśli ojciec teleportuje ją na dół. Juggernaut ma lepszy pomysł i rzuca TJ na pole bitwy swoją wersją "fastball special". Nocturne przenika przez Havoka, wytrącając go z równowagi i ląduje przy towarzyszach. Wyjaśnia, że nie mogła go opętać, bo jest w nim jakby "za mało miejsca". Tymczasem Summers kuli się z wysiłku. Akcja TJ przywróciła na chwilę kontrolę "dobremu" Alexowi, jednak nie jest on w stanie wyrzucić z ciała swojego morderczego odpowiednika. Z trudem pyta Nocturne, czy Annie i Carter są bezpieczni. T.J. oznajmia, że Juggernaut i Nightcrawler wiozą ich do szpitala. Dopiero teraz Havok zdaje sobie sprawę, że gdy "zły" Summers odzyska kontrolę, będzie wiedział gdzie ich szukać. Resztkami sił odpierając ataki drugiej osobowości, prosi Exiles aby go zabili dopóki panuje nad sobą. Noturne pyta go, czy naprawdę nie ma innego wyjścia. Odzyskując kontrolę, "zły" Alex z uśmiechem odpowiada, że teraz nie mają już żadnego wyjścia.


Białe Łąki. Sunfire nie może uwierzyć w to, co usłyszała. Iliana potwierdza - jeśli Archangel natychmiast nie ruszy z nimi, sama wytoczy z niego potrzebną krew. Mariko próbuje przemówić jej do rozumu, ale Magik oznajmia, że nie zamierza zagrażać powodzeniu misji tylko dlatego, że Warren jest chory z miłości. Worthington i Iceman ze zdziwieniem przyglądają się dwójce kobiet, które od dawna uważali za zmarłe. Zdziwienie nie przeszkadza jednak Archangelowi zablokować swą stalową rękawicą uderzenie miecza Iliany. Iceman natychmiast zamraża próbującą się wytłumaczyć Sunfire. Warren celnym ciosem w szczękę pozbawia Magik przytomności i odbiera jej miecz. Pyta Bobby'ego, czy jest gotów ruszyć na ratunek Paige. Mariko, która właśnie wyswobodziła się z lodu, oferuje im swoją pomoc. Zapytana o Ilianę, stwierdza, że nigdy jej specjalnie nie lubiła.


Nicky Gleason z krzykiem nakazuje wilkołakom przestać. Lobo i jego towarzysze zostawiają na chwilę masakrowanych X-Men i pytają, o co mu chodzi? Chłopak tłumaczy, że ich ofiary pomogły mu, kiedy był przez wszystkich odrzucany. Z ich pomocą mógł się "dopasować". Zdumiony Lobo oświadcza mu, że wcale nie ma się do nikogo dopasowywać. Należy do wilczej sfory, prawdziwych homo superior i przyszłych władców świata. Nicky niepewnie przyznaje mu rację, przypomina jednak, że mutanci mogą się przydać jako zakładnicy. Lobo aprobuje tą sugestię. Wilkołaki z przykrością informują go, że jeden z X-Men jest już nie do użytku. Lobo stwierdza, że Husk i Logan w zupełności wystarczą. Zostawiając Nicky'ego przy porozrzucanych kawałkach Morpha, sfora rusza tropem Worthingtona.


Siedzący za kierownicą Juggernaut jest zdziwiony, że Nightcrawler nie potrafi jeździć samochodem. Kurt tłumaczy mu, że zwykle używa samolotów lub teleportuje się. Teraz jednak wszystkie Blackbirdy są uszkodzone a najbliższy szpital jest zbyt daleko na "skok". Uspokaja siedzącą z tyłu Annie, że gdy zbliżą się na jakieś dziesięć kilometrów do Nowego Jorku, błyskawicznie przeteleportuje ich do szpitala. Pyta, jaki jest stan Cartera. Annie wydaje się, że nic mu nie grozi, ale wciąż jest nieprzytomny. Cain zauważa jakieś postacie na drodze przed nimi. Gdy podjeżdżają bliżej, postacie okazują się dwoma wilkołakami. Jeden z nich błyskawicznie skacze na maskę wozu i sięga do środka. Kurt w ostatniej chwili teleportuje Annie i Cartera w nieznane. Juggernaut opędza się od ciosów napastników. Nagle potężny strzał plazmy zarzuca samochodem i powala całą trójkę. To Havok przybył.


Szkoła. Mimic, Sasquatch i Nocturne dochodzą do siebie po laniu otrzymanym od Alexa. Podbiega do nich Nicky, niosący rękę Morpha. Rozpaczliwie prosi, by zajęli się stadem wilkołaków, którzy właśnie masakrują wszystkich w samochodzie Caina. TJ pyta go o rękę. Chłopak wyjaśnia, że to jedyny kawałek Morpha, jaki udało mu się znaleźć. Mówi też, że chciał pomóc wilkom, ale z drugiej strony nie chciał, bo ludzie ze Szkoły byli jego przyjaciółmi; zdołał więc jakoś przełamać zbiorowy instynkt. Teraz pyta ich, czy mogą jakoś poskładać Morpha do kupy?


Havok przeszukuje wrak samochodu, ale ku swemu zawodowi, nie znajduje nikogo oprócz nieprzytomnego Juggernauta. Nagle słyszy z tyłu jakiś drwiący głos. To przybył Lobo z resztą swojego stada.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Exiles #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.