Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #45

Exiles #45

Exiles #45

"A Blink In Time" - Part 3

Postacie
Cytat

Morph: "So... we won? How'd that happen?"

Streszczenie

Na dachu jednego z budynków przy Times Square, Nocturne, Blink i Gambit próbują ocalić życie Heather. Straciła dużo krwi, a nie zdążyła zmienić się w Sasquatch, ponieważ Iliana zaatakowała od tyłu. Najlepiej byłoby zabrać ją teraz do szpitala, ale Hyperion zniszczył wszystkie działające placówki na Manhattanie. Jedynym wyjściem zdaje się być przejęcie jej ciała przez T.J. i przemiana w Sasquatch, aby czynnik regeneracyjny mógł zająć się raną. To zmusi ich do zmiany planów, bo skoro Talia może przejąć czyjeś ciało tylko raz dziennie, nie będzie mogła zrobić tego z Hyperionem. Teraz jednak najważniejsze jest życie Heather. Za przyzwoleniem Blink, Nocturne wnika w jej ciało i rozpoczyna przemianę.


W pobliżu, wściekły Morph w postaci kolczastej bestii rzuca się na Hyperiona, wywołując raczej kpiny niż zaskoczenie. Mimic próbuje go powstrzymać, ale kosmita wykorzystuje to i powala obu promieniem optycznym. Zbierając się do kupy, Morph wścieka się na Calvina, ale ten tłumaczy mu, że aby pokonać Hyperiona muszą działać razem. Ten jednak jest już przy nich i jednym ciosem rzuca Mimica na pobliski budynek, komentując, że zdecydowanie za dużo gadają. Morph staje do walki na pięści, ale kosmita tylko drwi z niego i odrzuca od siebie. Okazuje się, że był to tylko manewr, który miał odwrócić jego uwagę, bo teraz Mimic atakuje w opancerzonej postaci. Morph zamierza mu pomóc, ale sam zostaje zaatakowany przez Carol Denvers, która powala go jednym strzałem energii i szykuje się do zabicia, przechwalając się swoimi zdolnościami. Zmiennokształtny przypomina jej, ze szef kazał mniej gadać a więcej robić, po czym rzuca się na nią i razem wpadają na budynek, który wali im się na głowy. Hyperion drwi sobie z Mimica, twierdząc, że nie stanowi dla niego wyzwania po tym, jak w swoim świecie zabił wszystkich bohaterów, a wrażenia nie zrobiła na nim broń nuklearna, ani nawet Galaktus. W walce łamie pazury Calvina i chwyta go za gardło. Nie pomaga nawet strzał promieniem optycznym prosto w twarz. Kosmita chłodno stwierdza, że skoro nawet jego własne znudzenie tą całą szopką nie jest w stanie go powstrzymać, nic nie jest w stanie tego dokonać.


W tej chwili na kark spada mu Sasquatch, teleportowana przez Blink. Talia opuszcza ciało towarzyszki i każe jej odpocząć, a sama rusza na pomoc Blink i Gambitowi. Hyperion ignoruje atak tego drugiego, po czym ciska w grupę wielkim kawałem betonu. Nocturne skacze na niego, próbując odciągnąć od powalonych towarzyszy, ale szybko zostaje zrzucona. Kosmita zbliża się teraz do Blink, szydząc z jej bezbronności. Kiedy Clarise wyciąga w jego kierunku ostry kawałek skały, kpi z niej i uruchamia swój optic blast.


I niespodzianka! Blink otworzyła mały portal, którego wyjście znajduje się za plecami Hyperiona tak, że własnym strzałem połamał sobie kręgosłup. Nad zdziwionym kosmitą pojawia się Gambit, trzymający naładowany miecz Iliany. Każe Blink znikać, obiecując, że zajmie się resztą, a kiedy Clarise teleportuje się, wbija ostrze w plecy Hyperiona. Wielki wybuch kończy żywoty ich obu.


Pozostali na placu boju Exiles zbierają się do kupy. Brakuje tylko jednego... Kawałek dalej, chłopiec i jego ojciec znajdują w gruzowisku Morpha i Miss Marvel. Ona jest martwa, a on z trudem dochodzi do siebie. Cywile dziękują za ocalenie, a zmiennokształtny wyraża nadzieję, że z następną misją trafią na Tahiti. Timebroker, który właśnie się pojawił, ma jednak inne plany - następną podróż Morph odbędzie do domu. Tłumaczy, że w wyniku działań Weapon X i opętania Mimica przez Brood, ich kolektywna świadomość zaczęła się dziwnie zachowywać, co zagrażało stabilności Wszechświata. Tak więc, potraktowano te niestabilne elementy jak wirus, który trzeba zwalczyć, dlatego obie grupy musiały walczyć na śmierć i życie. Teraz jednak wszystko zostało naprawione, a Morph odsłużył swoje i może wracać do domu. Z początku Sydney cieszy się, ale kiedy pojawia się reszta grupy, oświadcza, że woli zostać z nimi, bo stali się dla niego nową rodziną. Timebroker zgadza się i zaraz znika. Wśród śmiechów i uścisków Morph i Mimic wybaczają sobie wszelkie animozje.


Wieczorem cała grupa siedzi w hotelowym pokoju, oglądając wiadomości. Spiker dziękuje tajemniczej grupie bohaterów za uratowanie świata przed nie mniej tajemniczym zagrożeniem. Tallus dał im 24 godziny na odpoczynek, więc Morph proponuje jakąś imprezkę, albo coś i... wszyscy niemal jednocześnie zasypiają. "Dobranoc bohaterowie", mówi spiker.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.