Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #21

Exiles #21

Exiles #21

"Legacy" - Part 2

Postacie
Cytat

Dr Pym: "Changelings are immune to the virus. You will never convert, Morph."
Morph: "Oh, so you think I only care about myself?"
Dr Pym: "Pretty much."
Morph: "Duly noted. I'm in."

Streszczenie

Rdzeń główny, technowirusowa twierdza Vi-Locków. Mózg technoorganicznej rasy, Forge w towarzystwie Hulka analizuje starcie Vi-Locków z Exiles, przybyłymi do tego świata. Forge szybko dochodzi do wniosku, iż Exiles nie są zagrożeniem. Zastanawia go skąd przybyli ci nieznani wcześniej mutanci, lecz nie będzie musiał ich szukać aby poznać te odpowiedzi. Coś mówi mu, iż grupa sama przybędzie na spotkanie z nim.


Exiles spoglądają na ostatnich zebranych bohaterów, którzy nie padli ofiarą Vi-Locków. W tym świecie w skład Avengers weszli zarówno członkowie X-Men z innych rzeczywistości, jak i super przestępcy. Przygotowują się do ataku na rdzeń główny, bowiem jedynie tam można zdaniem Pyma odnaleźć Cyphera, dzięki któremu zostanie stworzone antidotum. Zdaniem Morpha cały ten pomysł zakrawa na szaleństwo, zwłaszcza że Pym informuje iż grupa desantowa będzie musiała zarazić się technowirusem. Tylko tak da się ominąć sensory i czujniki Pierwszych, pomimo iż wirus nie będzie w dawce wystarczającej aby przekształcić mutantów w Vi-Locki. Pym uspokaja Morpha, iż on nie bedzie należał do grupy, bowiem jako zmiennokształtny posiada wrodzoną odporność na technowirusa. Octopus, Beast i Pym zabierają się do przygotowań, które potrwać mają cztery dni. W międzyczasie Exiles mogą wreszcie odpocząć. Powerfist zaczyna uwodzić TJ, zaś Mariko staje się obiektem zainteresowania Mary Jane Watson, czyli Spider-Woman. O dziwo nawet Morph wydaje się zainteresowany Rachel Summers, lecz okazuje się że ma pewien plan, z którym nosi się od czasów bytności w świecie Skrulli.


Clarice rozmawia tymczasem z Calvinem, który zaczyna się sypać. Ma już wszystkiego dość i pragnąłby jedynie powrócić do swego rodzinnego świata i zapomnieć o szalonych rzeczywistościach, a także przyjaciołach których musiał w nich pozabijać. Ostatnio zaczął nienawidzić swego życia i prosi Blink aby go wsparła i była jego przyjaciółką. Ta ze zdziwieniem stwierdza, iż myślała że łączy ich coś więcej niż przyjaźń, na co Calvin spogląda na nią dziwnym wzrokiem.


Nadchodzi dzień ataku i Exiles wraz z Avengers spoglądają na rdzeń główny. Blink teleportuje grupę uderzeniową w składzie Nocturne, Havok i Spider-Woman zarażonych technowirusem do wewnątrz, a Beast zawiadamia o tym przez radio Pyma. Nie wie, że na nasłuchu pozostają Pierwsi, a Forge dowiaduje się w ten sposób że w bazie znaleźli się nieproszeni i goście. Atakują oni grupę wsparcie dowodzoną przez Beasta, oczekującą przed rdzeniem głównym. Vi-Lockom przewodzi Banner, który rzuca się na Rhino oznajmiając iż nie zasługuje aby stać się jednym z nich. Morph walczy ze Scorpionem, Mimic z Benem Grimmem, a Sunfire zostaje zaatakowana przez Storm. Sasquatch rusza z odsieczą Rhino, lecz tymczasem Spider-Man infekuje technowirusem Bloba.


W rdzeniu głównym kierowani przez Tallusa Blink i jej grupa poszukują Cyphera. Spoglądają na ciała umieszczone w zbiornikach podtrzymujących, usiłując rozpoznać pod technowirusową skorupą Douga. Obserwujący ich Forge zastanawia się co jest tak naprawdę celem ich przybycia i wreszcie decyduje się stawić czoła intruzom. Wnika w ścianę i wynurza się z podłogi tuż przed grupą. Havok strzela doń plazmą, na co Forge odpowiada salwą Cyclopsa [ta sama wpadka co w finale Age of Apoclypse kiedy Alex zabił brata swą mocą, choć przecież obaj są odporni na swoje promienie - Kumos]. Jest bowiem Pierwszym, co oznacza iż ma dostęp do całej mocy Vi-Locków. Jest również rdzeniem głównym i jest wszędzie. Wnika w podłogę i wynurza się tuż przed Clarice, stwierdzając że jej umysł powie jej czego chcą przybysze. Zaczyna ją asymilować, a po chwili wybucha śmiechem. Nie będzie antidotum, bowiem ciało Cyphera eksploduje, zniszczone przez Forge'a. Widząc to na wpół zasymilowana Blink wyteleportowuje całą grupę, a także grupę wsparcia do bazy Avengers. Clarice będąca w połowie Vi-Lockiem upada, a Calvin chwyta ją w ramiona i zaczyna biec z nią do laboratorium medycznego. Blink ostatkiem sił szepcze, iż zawiedli. Tallus mówi, iż jedyną szansą naprawienia tej rzeczywistości jest zniszczenie całej planety.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Exiles #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.