Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #22

Exiles #22

Exiles #22

"Legacy" - Conclusion

Postacie
Cytat

Morph: "Jean Grey was an extraordinary person and hte King Kong of Psychics."

Streszczenie

W med-labie laboratorium Avengers Pym i Beast rozpoczynają walkę o życie Clarice, zarażoną przez Forge'a technowirusem w najczystszej formie. Blink słabnącym głosem wykrzykuje do Mimica, iż musi zniszczyć świat. Mdleje, a naukowcy rozpoczynają transfuzję jej krwi, bowiem jedynie to może ocalić ją przed zostaniem jedną z Vi-Locków.


Po kilku godzinach stan Blink chwilowo się stabilizuje. Calvin na prośbę Pyma wyjaśnia mu, co przekazał Blink Tallus. Exiles muszą zniszczyć świat inaczej w ciągu miesiąca Vi-Lockowie przypuszczą ostateczny atak i zasymilują wszystkich na Ziemi, a następnie sięgną gwiazd. w ciągu milennium we wszechświecie pozostanie tylko jedna rasa i będą nią właśnie Vi-Lockowie. O dziwo Pym przyznaje rację Tallusowi, mówiąc iż na ten dzień jako ostateczność przygotowywał się od lat.


W innej części bazy Rachel Summers odprawia dziwne rytuały, do czego zmusza ją Morph. Dziewczyna poddaje się, twierdząc iż nie jest tak potężna jak jej matka, lecz Morph naciska. Oznajmia, iż Rachel jest ich ostatnią nadzieją i dlatego musi kontynuować, a jeśli ci których woła usłyszą ją, na pewno przybędą.


Pym oznajmia tymczasem zebranym naprędce Exiles i Avengers, co chodzi mu po głowie. Pod rdzeniem głównym znajduje się największy wybudowany przez ludzkość rdzeń nuklearny, w bazie Vi-Locków zaś cały atomowy arsenał odebrany ludziom na początku wojny przez Pierwszych, którzy obawiali się iż może on zostac użyty przeciwko nim. Jest gotowy i sprawny do użycia. Wystarczy tylko spowodować eksplozję, a reakcja łańcuchowa dosłownie rozerwie Ziemię na pół. W tym celu Pym przygotował statek wypełniony bombami atomowymi. Musi on wbić się prosto w cel, nie dając zestrzelić się Vi-Lockom. Nocturne zgłasza się na ochotnika, aby pilotować ten pojazd, na co zaczyna protestować Heather. Przypomina jej, ze z chwilą eksplozji Exiles znikną z tej rzeczywistości, dlatego zginąć powinien ktoś z Avengers. Pym nie ma jednak żadnego pilota, bowiem wszyscy zostali zasymilowani przez Vi-Locków, dlatego przyjmuje ofertę TJ.


W ambulatorium Calvin trzyma nieprzytomną Clarice za rękę i mówi jej, iż nie miał pojęcia że tak bardzo mu na niej zależy. Prosi ją aby nie odchodziła, bowiem nie sądził że tak bardzo ją kocha. Czuje się głupio, bowiem zawsze śmieszyli go ludzie mówiący takie słowa, teraz zaś on naprawdę właśnie to czuje. Całuje ją w czoło mówiąc, że poświęci wszystko aby tylko wróciła do zdrowia, wie jednak że to niemożliwe, bowiem nie ma antidotum na technowirusa.


TJ przygotowuje się do odlotu. Ponieważ Vi-Lockowie monitorują częstotliwości radiowe kontakt z nią Avengers utrzymają dzięki telepati Leecha i Emmy Frost. Niespodziewanie ktoś ją ogłusza i startuje. To Calvin, który oznajmia iż spędził w Warbirdzie więcej godzin niż ona, a po za tym, nie dopuści aby 20-letnia mutantka zginęła. Niepodziewany wybuch na pokładzie powoduje radiację, a Mimic przyjmuje stalową formę, w której odporny jest na promieniowanie, lecz także na telepatyczny kontakt. Zamierza dolecieć tak do celu.


Rachel kontynuuje dziwny rytuał, gdy nagle słyszy głos odpowiadający na jej wezwanie. Na Ziemię zstępują przybyli na pomoc Bogowie Asgardu prowadzeni przez Odyna i jego syna Thora. Podobnie jak w świecie Skrulli tak i w tym jak uświadomił sobie Morph zabrakło kilku super-bohaterów, którzy teraz zostali nań sprowadzeni aby rozprawić się z Vi-Lockami. Na początek zajmują się wyleczeniem praktycznie już całkiem przemienionej Blink. Lecz radość z przyjścia odsieczy przyćmiewa fakt, iż Mimic nic o tym nie wie i zamierza zniszczyć Ziemię, a nie można się z nim skontaktować. Pym nie mając wyjścia przekazuje Forge'owi iż jeden z Avengers oszalał i zamierza zniszczyć świat. Pierwszy woli nie ryzykować i postanawia zestrzelić Warbirda.


Mimic zostaje zaatakowany przez rakiety i Vi-Locków ktorzy wdzierają się na pokład chcąc go powstrzymać. Tymczasem w ambulatorium Blink przychodzi do siebie i zaczyna pytać o Calvina. Ten dotarł właśnie do celu i pikuje w stronę rdzenia głównego, gdy nagle na pokład teleportuje się Clarice. Nakazuje zdumionemu Calvinowi skierować statek na ziemską orbitę, gdzie następuje eksplozja nuklearna. Dwójka Exiles bezpiecznie teleportuje się do bazy Avengers.


Radości nie ma końca, lecz śiech zamiera na ustach Morpha. Pomiędzy Bogami, Avengers i Exiles pojawia się Timebroker w towarzystwie mutantki znanej w innych światach jako Ilyana Rasputin, czyli Magik. Timebroker oznajmia, iż jedno z Exiles wypełniło już swą misję i powraca do domu. Wyrzutkowie patrzą po sobie z nadzieją i niepokojem, aż Sunfire zapytuje drżącym głosem kto odchodzi tym razem. Wówczas spostrzegają, ze Blink nie nosi już Tallusa, który teraz posiada Mimic. Clarice znika w olśniewającym błysku sprzed oczy Wyrzutków powracając do Świata Apokalipsy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Exiles #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.